Zbliżają się wakacje, a w raz z nimi duża ilość wolego czasu 😃
To najlepsza pora na to, aby spróbować czegoś nowego! Kto wie, może dzięki temu odkryjecie swoje hobby? Dobra zabawa i praca nad sobą mogą przecież iść w parze 😃.
Jak znaleźć hobby, które będzie dla nas odpowiednie?
Podsuwamy kilka metod 😊

1. Metoda: „Prób i błędów”- Wypisz na kartce hobby, które chciałbyś spróbować. Testuj i odkreślaj z listy, aż znajdziesz coś, co cię zainteresuje.

2. Metoda: „Aktualne zdolności”- Zastanów się, co potrafisz. Masz zdolności manualne, techniczne, a może jesteś kreatywny? Spróbuj poszukać zainteresowań w tym kierunku.

3. Metoda: „Rób to, co lubisz” – Zastanów się, co lubisz robić? Wolisz wyjść na zewnątrz czy siedzieć w domu? Adrenalina czy spokój? Sport czy komputer? Porównuj różne opcje i decyduj, co wolisz, co sprawi Ci większą radość. Pamiętaj, że hobby przede wszystkim ma sprawiać przyjemność, więc najlepszą drogą jest robić to, co się lubi.

4. Metoda: „Zaraź się pasją od innych” – Jako że hobby w pewnym sensie, może być zaraźliwe, przebywając w towarzystwie pasjonatów, można się też hobby zarazić. Nie muszą być to nawet obcy ludzie, pasją można zarazić się od bliskich osób, od znajomych, czy członków rodziny. Być może, towarzysząc takiej osobie w realizacji jej hobby odkryjesz, że interesuje ono także Ciebie.

5. Metoda: „Cofania się w czasie” – Weź kartkę i długopis, następnie odpowiedz na poniższe pytania:

*Wyobraź sobie swoje wymarzone życie za 5 lat. Jak wygląda? Co robisz? Czym się zajmujesz w domu? Jak się czujesz? Jak wyglądasz? Jacy ludzie Cię otaczają? Gdzie jesteś? Może są tam jakieś zwierzęta?
*Następnie wyobraź sobie swoje życie za 3 lata. Zapytaj samego siebie, co musiałabyś zrobić w kolejnych latach, aby Twoje życie wyglądało tak jak je opisałeś w punkcie pierwszym?
*Teraz pomyśl, co musisz zrobić dziś, aby do tego doszło? Jakie mogą być Twoje pierwsze kroki, aby to osiągnąć?

Pamiętajcie, najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok 😉

Źródło: https://znajdzsobiehobby.pl/jak-znalezc-hobby/

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.