Szanowni Państwo,

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania COVID-19 (Dz. U. poz. 656), rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 24 kwietnia 2020 r. w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania COVID-19 (Dz. U. poz. 748) i i rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 kwietnia 2020 r. w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania COVID-19 (Dz. U. poz. 790)..

Okres dodatkowego zasiłku opiekuńczego został wydłużony do 24 maja 2020 r.

Jeżeli placówka, do której uczęszcza dziecko, będzie otwarta, jednak nie zapewni opieki wszystkim dzieciom, rodzice tych dzieci nadal mogą wystąpić o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Jeżeli mimo otwarcia placówki rodzice nie zdecydują się na posłanie do niej dziecka z powodu stanu epidemii, również dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie im nadal przysługiwał.

Z wyrazami szacunku
Małgorzata Banyś
Specjalista

Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Oddział w Rybniku Inspektorat w Raciborzu
Wydział Obsługi Klientów i Korespondencji
47-400 Racibórz, ul. Łąkowa 28
tel. (32) 415-23-85 wew. 104,
tel. 502 009 139

Oświadczenie o zamknięciu placówki z powodu COVID-19 (doc)

Oświadczenie o zamknięciu placówki z powodu COVID-19 (pdf)

 

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.