Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Jastrzębiu –Zdroju uczęszczający do klasy 3b „tanecznej” w niedzielę 22.11.2020r. wzięli udział w pierwszym swoim turnieju tańca towarzyskiego. Zatańczyli wspaniale walca angielskiego, quickstepa, czaczę i polkę, dostarczając wszystkim kibicującym (kolegom, rodzicom, nauczycielom, trenerowi) wiele emocji. W efekcie wszystkie pary zajęły drugie miejsca. Gratulujemy finalistom pierwszego i tak udanego startu.
Oto finaliści Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego O Puchar Burmistrza Miasta Czeladzi w klasie tanecznej „H”: ( w tańcu towarzyskim wymienia się pierwszego partnera)
– Gabriel Kolmasiak , Sara Ali – II msc.
– Tomasz Rydzewski, Kaja Łysio – II msc.
– Wiktor Wesołowski, Maja Musiał – II msc.
W klasie 3b prowadzone są cyklicznie zajęcia taneczne z mistrzem tańca towarzyskiego Wojciechem Wolinowskim. Obecnie w tej klasie realizowane jest zadanie publiczne „Z TAŃCEM W PLECAKU 2” współfinansowane przez Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój oraz Stowarzyszenie „DRABINA”.
Z niecierpliwością czekamy na dalsze sukcesy naszych uczniów – tancerzy.
GRATULUJEMY!!!

Uczniowie klasy IIIb mają nowe i piękne stroje do tańca.
Prezentują się wspaniale!

W dniach 21.08.2020 – 27.08.2020 w naszej szkole odbyły się półkolonie – „Wakacyjne warsztaty taneczne”, w których wzięło udział 20 dzieci w wieku 8-10 lat. Była to realizacja części ZADANIA PUBLICZNEGO „Z TAŃCEM W PLECAKU 2” współfinansowanego przez Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój.
Zajęcia odbywały się raz dziennie w wymiarze 5 godz. Praca była utrudniona, bo odbywała się w reżimie sanitarnym. Dzieci cały ten czas były otoczone opieką pani pielęgniarki i wychowawców, którzy czuwali nad ich bezpieczeństwem.
W trakcie trwania warsztatów dzieci miały okazję podnieść kondycję fizyczną, popracować nad swoją techniką w zakresie tańców standardowych i latynoamerykańskich z mistrzem tańca towarzyskiego – Wojciechem Wolinowskim.
Poznały także inną formę tańca – balet, który wspaniale wpłynął na ich sylwetkę i postawę. Zajęcia prowadziła instruktorka baletu i choreograf – Marta Sołtys.
Program warsztatów w całości został zrealizowany. Mamy nadzieję, że praca treningowa wykonana podczas warsztatów zaowocuje w przyszłości sukcesami dzieci podczas rywalizacji na turniejach tanecznych.
Małgorzata Chylińska

Oto krótkie filmy z zajęć:  film,film 2

Galeria zdjęć:

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne serdecznie dziękują za pomoc na rzecz dzieci z kl.1b, wsparcie przyczyniające się do rozwoju talentów tanecznych oraz szerzenie kultury w Jastrzębiu- Zdroju.

podziękowanie panu Arkadiuszowi Zięta

podziękowanie panu Kazimierzowi Warszawskiemu

podziękowanie panu Tomaszowi Dąbrowskiemu

13 stycznia 2019r. – podczas „27 FINAŁU WOŚP” klasa I b wraz z Prezydent Miasta Jastrzębie – Zdrój Anną Hetman i mieszkańcami miasta podjęła PRÓBĘ BICIA REKORDU W TAŃCU POLONEZA.
BRAWO PIERWSZAKI 🙂

 

 

Miło wspominamy klasową wigilijkę. Jak widać na zdjęciach jesteśmy zgraną klasą i dobrze się ze sobą czujemy.

17 grudnia odwiedził nas ratownik medyczny i przeszkolił w zakresie pierwszej pomocy. Od tej chwili wiemy jak zostać MAŁYM BOHATEREM i uratować komuś życie.

Na kolejnych zdjęciach możemy obejrzeć:

-mikołajkową rozgrzewkę,
-powtarzanie kroków i układów tanecznych,
-cha-cha i samba wychodzą im już świetnie,
-uwielbiają walca angielskiego i wiedeńskiego.
Oczywiście do grzecznych dzieci przyszedł św. Mikołaj i przyniósł prezenty.

21 listopada 2018r. przyjęto nas do grupy wiekowej „SKRZATY”. Król Maciuś I ze swoją świtą testował naszą odwagę i wytrzymałość. Jedną z prób było jedzenie cytryny z uśmiechem. Oto nasze miny.
Po złożeniu przysięgi i podpisów (odciski palców) otrzymaliśmy dyplom, jako dowód pomyślnego przejścia wszystkich zadań.

Kaja Łysio z klasy 1b w piątek 30 listopada brała udział w Mistrzostwach Świata Ido Championship Ossa 2018. Razem z koleżanką Karoliną zdobyły tytuł Mistrzyń Świata w kategorii Duet Baletowy do lat 7!!!
Dziewczynki w marcu tego roku wywalczyły złoto na Mistrzostwach Polski, co dało im przepustkę do udziału w tak prestiżowej imprezie tanecznej jaką był udział w Mistrzostwach Świata. Na obu imprezach dziewczynki pokazały znakomite umiejętności otrzymując najwyższe noty.