W dniach 21.08.2020 – 27.08.2020 w naszej szkole odbyły się półkolonie – „Wakacyjne warsztaty taneczne”, w których wzięło udział 20 dzieci w wieku 8-10 lat. Była to realizacja części ZADANIA PUBLICZNEGO „Z TAŃCEM W PLECAKU 2” współfinansowanego przez Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój.
Zajęcia odbywały się raz dziennie w wymiarze 5 godz. Praca była utrudniona, bo odbywała się w reżimie sanitarnym. Dzieci cały ten czas były otoczone opieką pani pielęgniarki i wychowawców, którzy czuwali nad ich bezpieczeństwem.
W trakcie trwania warsztatów dzieci miały okazję podnieść kondycję fizyczną, popracować nad swoją techniką w zakresie tańców standardowych i latynoamerykańskich z mistrzem tańca towarzyskiego – Wojciechem Wolinowskim.
Poznały także inną formę tańca – balet, który wspaniale wpłynął na ich sylwetkę i postawę. Zajęcia prowadziła instruktorka baletu i choreograf – Marta Sołtys.
Program warsztatów w całości został zrealizowany. Mamy nadzieję, że praca treningowa wykonana podczas warsztatów zaowocuje w przyszłości sukcesami dzieci podczas rywalizacji na turniejach tanecznych.
Małgorzata Chylińska

Oto krótkie filmy z zajęć:  film,film 2