Witam serdecznie
Po powrocie z Sycylii pomyślałam, iż cudownym pomysłem byłoby podzielenie się z dziećmi wiadomościami dotyczącymi wulkanu Etna. Na taką lekcję dydaktyczno- pokazową bardzo chętnie zgodziła się Pani Małgorzata Chilińska – wychowawczyni Marcina Rudzkiego – mojego syna. Na zajęcia przyniosłam duży czarny kamień wulkaniczny, który mogły dzieci z bliska zobaczyć. Przygotowałam również własnoręcznie zrobiony z papieru wulkan i z pomocą dzieci przeprowadziłam efektowne doświadczenie imitujące wybuch wulkanu. Bardzo to się dzieciom podobało. Na końcu pokazałam zdjęcia, na których to można było obejrzeć jak wygląda wjazd kolejką i jeepami na szczyt wulkanu oraz drogę, którą można spacerować by poczuć w pełni atmosferę zjawiskowego wulkanu Etna. Przeprowadzenie takich zajęć dla dzieci to czysta radość. Dziękuję Pani i dzieciom za poświęcenie czasu. Była to chwila, która długo zostanie w mojej pamięci.
Z turystycznym pozdrowieniem- Katarzyna Rudzka