We wtorek 5 czerwca klasy VI miały nietypową i bardzo ciekawą lekcję przyrody. W naszej szkole gościła podróżniczka pani Marta Merc, która jest zafascynowana Japonią. W bardzo ciekawy sposób opowiadała nam o tym dalekim kraju, w którym wielokrotnie była i zamierza nadal tam podróżować. Przybliżyła nam kulturę, zwyczaje, kulinaria i sposób życia Japończyków. Dowiedzieliśmy się, że Japonki nigdy nie wystawiają skóry na słońce, chodzą często w maseczkach, aby nie roznosić zarazków, a w szkołach nie ma sprzątaczek bo o czystość dbają wszyscy i wspólnie sprzątają. Uczniowie są zawsze uśmiechnięci i zadowoleni. Mieliśmy możliwość zobaczenia japońskich podręczników. Ogromną niespodzianką były podarki dla nas wprost z Japonii!
Ogromnie dziękujemy pani Marcie za te fascynujące opowieści i liczymy na to, że po kolejnych wyprawach pozwoli się do nas zaprosić i podzielić wrażeniami.
Uczniowie klas VI i nauczyciel przyrody