Dnia 16 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbyła się XXIV edycja Miejskiego Konkursu Ortograficznego o tytuł „Mistrza Ortografii” dla uczniów klas III szkół podstawowych Jastrzębia-Zdroju. Do konkursu przystąpiło 32 uczniów z 16 szkół. W związku z 55. urodzinami naszego miasta, uczestnicy zmagali się z dyktandem na temat historii, ośrodków kultury i położenia Jastrzębia.
W czasie sprawdzania prac przez wybranych nauczycieli z zaproszonych szkół, uczniowie mieli możliwość obejrzenia przedstawienia pt. „Królewna Śnieżka” przygotowanego przez młodych aktorów z klas piątych pod kierunkiem pani mgr Moniki Piekarskiej. Przygotowane smakołyki osłodziły czas oczekiwania na wyniki.
Następnie komisja w składzie: Przewodnicząca Komisji Edukacji – pani Anna Toborowicz, nauczyciel-doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej mgr Joanna Rajnysz, dyrektor SP 6 mgr Robert Bareja, pani mgr Dorota Barej oraz pani mgr Renata Targosz ogłosili wyniki XXIV Miejskiego Konkursu Ortograficznego. Zwycięzca poprzedniej edycji – uczeń naszej szkoły Daniel Adamski – przekazał puchar przechodni nowemu mistrzowi ortografii.
Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

I miejsce – Maciej Macura z SP 10
II miejsce – Anna Króliczek z SP 17
III miejsce – Anna Suder z SP 9

Wyróżnienia otrzymali:
1. Bartłomiej Sajbor z SP 12
2. Karolina Socha z SP 15
3. Julia Spek z SP 6

Każdy uczestnik otrzymał nagrodę i dyplom za udział w konkursie. Laureaci otrzymali również nagrodę książkową. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!