W poniedziałek 23 kwietnia w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Ziemi. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w Ekologicznym Pikniku, podczas którego wspólnie zjedliśmy Ekologiczne Śniadanie na Trawie, na które składały się zdrowe przekąski, owoce, kolorowe kanapki z warzywami no i zdrowe napoje. Bardzo wesoło upłynął nam czas wspólnego piknikowania i jednocześnie pokazaliśmy sobie, że można jeść ciekawie, kolorowo i przede wszystkim zdrowo!
Tego dnia również podziwialiśmy ekologiczny wystrój pracowni naszych młodszych uczniów – uczniowie klas I-III z wielką starannością i pracowitością udekorowali własne pracownie pokazując, że tematyka ekologiczna nie jest im obca i potrafią dbać o środowisko.
Na korytarzu, w kąciku Patrona od rana pojawiła się wystawa prac ” Coś z niczego”. Uczniowie w swoich przestrzennych dziełach zaprezentowali wtórne wykorzystanie odpadów plastikowych. Wszystkie prace są bardzo pomysłowe. W konkursie tych prac komisyjnie zostały nagrodzone prace:
I miejsce Jessika Pabian I c ( kwiaty w wazonie)
II miejsce Natasza Zalcman I c ( kolorowy jeż)
III miejsce Natasza Banasiak II a ( wieża z nakrętek)
Niebawem zostanie rozstrzygnięty quiz ekologiczny, który trwał do 20 kwietnia.
Wszystkie działania naszych uczniów pokazały, że dobro naszej Planety nie jest nam obojętne. Znamy problemy ekologiczne Ziemi i potrafimy nie tylko o nich mówić ale również w działaniach zmieniać nasze złe nawyki.

Oto krótka fotorelacja.

Zapraszamy do oglądania! https://www.youtube.com/watch?v=sgo1KxHF1Dk