W dniu 6 marca 2018 roku w naszej szkole odbyła się XXIII edycja Miejskiego Konkursu Matematycznego o tytuł Mistrza Matematyki pod patronatem Prezydenta Miasta Jastrzębie – Zdrój Anny Hetman w ramach projektu Rozkodujmy matematykę w naszym mieście. Do zmagań przystąpiło 34 uczniów z 17 jastrzębskich szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test matematyczny, zawierający zadania otwarte i zamknięte.
W trakcie pracy komisji konkursowej, uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek oraz obejrzeli program artystyczny pt. „ Kopciuszek”. Następnie komisja w składzie: Przewodnicząca Komisji Edukacji – pani mgr Anna Toborowicz, Inspektor Wydziału Edukacji – pani mgr Monika Dudacy, nauczyciel – doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej – mgr Joanna Rajnysz, pani mgr Dorota Barej, pani mgr Agnieszka Klamer ogłosiła wyniki konkursu.
Laureatami XXIII Miejskiego Konkursu Matematycznego o tytuł Mistrza Matematyki dla uczniów klas III szkół podstawowych w Jastrzębiu-Zdroju zostali:
I miejsce – Mikołaj Bartczak SP nr 1
II miejsce – Maciej Macura SP nr 10
III miejsce- Anna Suder SP nr 9
Wyróżnienia:
Lena Dzierżawa SP nr 4
Damian Szulik SP nr 14
Aleksandra Tybor SP nr 5
Julia Stolińska SP nr 6
Dominik Górnicz SP nr 21

Każdy z uczestników otrzymał nagrodę i dyplom za udział w konkursie. Fundatorami nagród byli: Urząd Miasta w Jastrzębiu – Zdroju – Wydział Informacji, Promocji Rozwoju, Wydział Edukacji Jastrzębia-Zdroju, Szkoła Podstawowa nr 6- nauczyciele Edukacji Wczesnoszkolnej.
Laureat konkursu otrzyma nagrodę główną 5 czerwca 2018 r. w dniu zakończenia projektu Rozkodujmy matematykę w naszym mieście w kategorii umysł ścisły – Największy młody umysł Jastrzębia – Zdroju.
Gratulujemy!