Dnia 27 września 2017r. odbyła się wycieczka uczniów klas 3a i 3b  do Żor na zajęcia edukacyjne pt.: „Poznajemy świat – Na fali”. Zajęcia zaczęły się od spaceru edukacyjnego podczas, którego uczniowie zapoznali się z przeszłością miasta Żory i jego zabytkami. Następnie dzieci wróciły na zajęcia do Muzeum Miejskiego. Usiadły na miękkich poduszkach i wysłuchały historii transportu wodnego, poznali różne środki żeglugi, części statku i czynności kapitana. Po prelekcji uczniowie rozwiązywali zadania związane z transportem wodnym. Rozszyfrowywali wiadomości nadane alfabetem Morse’a  i oglądali eksponaty związane z podróżami po morzach i oceanach.

 

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha