W minionym tygodniu nasza szkoła, jak co roku, przyłączyła się do światowej akcji Sprzątanie Świata 2017. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci są surowce”.
Uczniowie naszej szkoły porządkowali teren wokół szkoły. Najmłodsi sprzątali najbliższe okolice szkoły, starsi zajęli się porządkami na osiedlu Pionierów, a najstarsze klasy sprzątały Jar Południowy. Zebrane odpady zgromadzono obok śmietników szkolnych i zostały zabrane przez specjalne służby porządkowe.
Wszyscy mieli okazję przyczynić się do uporządkowania okolicy szkoły a jednocześnie pogłębić swoje poczucie odpowiedzialności za nasza wspólną planetę Ziemię i jej dobro. Akcja Sprzątanie Świata pozwala nam wszystkim czuć się małymi ekologami w wielkiej sprawie.