We wtorek 25 kwietnia uczniowie klas VI wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Oczyszczalni Ścieków Ruptawa w Jastrzębiu – Zdroju. Gdy dotarliśmy na miejsce powitali nas pracownicy i podzielono uczniów na dwie grupy. Każda z grup miała takie same zajęcia. Najpierw w sali dydaktycznej pani Iza – pracownik Oczyszczalni, przybliżyła nam temat zasobów wodnych na Ziemi i problemy związane z brakiem wody słodkiej- pitnej. Rozmawialiśmy również o zużyciu wody w naszych domach, a co się z tym wiąże z ilością produkowanych ścieków. Następnie udaliśmy się na teren Oczyszczalni, gdzie zostaliśmy zapoznani z etapami oczyszczania ścieków, metodami postępowania z odpadami ściekowymi i uczestniczyliśmy w interaktywnych zajęciach na ścieżce dydaktycznej.
Kolejnym etapem naszych zajęć było spotkanie z przedstawicielem Koła Pszczelarzy w Jastrzębiu -Zdroju, który w ciekawy i pouczający sposób przybliżył nam zwyczaje i sposób funkcjonowania owadów należących do gatunku pszczoła miodna. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób pszczoły produkują miód, poznaliśmy budowę ula oraz zasady działania pszczelarskich urządzeń. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani wafelkiem ze słodkim miodem i dostali drobne upominki od pracowników Oczyszczalni. W podziękowaniu wpisaliśmy się w Księdze Pamiątkowej i w doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły.