W piątek uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić święto naszej planety. W tym dniu w każdej grupie wiekowej odbył się apel, na którym zostały wręczone nagrody za Przegląd Twórczości Własnej oraz został rozstrzygnięty konkurs Szkolnej Zbiórki Surowców Wtórnych. Uczniowie klasy III c przygotowali apel o tematyce ekologicznej. Następnie wszyscy zasiedliśmy do ekologicznego śniadania. Ponieważ pogoda nie dopisała pikniki odbyły się na korytarzach i w klasach, co nie zmieniło faktu, że było zdrowo, kolorowo, owocowo i bardzo wesoło. Każda klasa przygotowała również plakat o tematyce ekologicznej, którego przewodnim hasłem było ” W kierunku natury”. Plakaty zostały umieszczone na drzwiach poszczególnych klas, co podkreśliło ekologiczny nastrój w naszej szkole.