Uczniowie klas V i VI mieli możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawej lekcji przyrody, która miała miejsce w naszej szkole w poniedziałek 5 grudnia. A stało się to za sprawą gościa, który nas odwiedził – był nim podróżnik pan Wojciech Mura. Nasz gość żeglował po morzach i oceanach świata i przez 15 miesięcy odbył niesamowitą podróż. Nam barwnie opowiadał o przygodach na Pacyfiku, a zwłaszcza o wyspach, do których zawinął. Zafascynował nas opowieściami o Wyspie Kokosowej, na której piraci zostawiali swoje skarby, które podobno do dzisiaj tam są i czekają na odkrycie. Pobyt na Wyspie Galapagos to była przede wszystkim możliwość poznania z bliska wielu gatunków egzotycznych zwierząt. Poznaliśmy również ciekawe historie związane z żeglugą po oceanie.
Wszystkim taka lekcja przyrody się podobała i pozwoliła na inne poznawanie świata i jego piękna.

 

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.

© 2020 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha