Nasza szkoła, jak co roku, przyłączyła się do obchodów Dnia Ziemi 2016. Zwyczajem lat poprzednich u nas były to obchody Tygodnia dla Ziemi.

Pierwszą akcją, która miała miejsce 19.04.2016 był wyjazd przedstawicieli samorządu uczniowskiego do schroniska w Jastrzębiu- Zdroju. Pojechaliśmy tam z ogromną ilością darów dla piesków – były to kocyki, zabawki, smycze i przede wszystkim karma. Zbiórka na rzecz schroniska trwała w naszej szkole od początku roku szkolnego. Na miejscu mieliśmy możliwość zapoznania się z psiakami oraz porozmawiania z pracownikami schroniska. Dowiedzieliśmy się wiele na temat pracy schroniska, zasad adopcji oraz wolontariatu. Z ciężkim sercem opuszczaliśmy rozszczekaną ekipę.

Następnego dnia, 20.04.2016 w szkole była możliwość spożywania ekologicznego śniadania. Warunki pogodowe nie pozwoliły na wyjcie na szkole podwórko, więc piknikowe klimaty stworzyliśmy na szkolnych korytarzach. W miłej i wesołej atmosferze zajadaliśmy zdrowe przekąski.

Finalnym punktem szkolnych obchodów był udział wszystkich klas w barwnym happeningu ulicami miasta w Dniu Ziemi 22.04.2016. Każda klasa przygotowała transparent z hasłem ekologicznym oraz bibułowe kwiaty. Podczas pochodu mieszkańcy miasta mieli możliwość poznania naszym poglądów na temat ochrony środowiska, a w szczególności ochrony atmosfery, bo hasło tegorocznych obchodów to : PALĄCY TEMAT – NISKA EMISJA.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.

© 2020 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha