„Akademia Sukcesu – Reaktywacja” – pod taką nazwą ruszyła w naszej szkole realizacja zadania publicznego w dziedzinie ochrony i promocji zdrowiawspieranego przez miasto Jastrzębie – Zdrój.  Planowane zajęcia odbywać się będą od kwietnia do czerwca 2015 roku. Mają pomóc w lepszym poznaniu i zrozumieniu siebie, pokonywaniu własnych słabości i budowaniu poczucia własnej wartości na doświadczeniu przygody. Program zakłada stworzenie uczestnikom warunków umożliwiających podjęcie wyzwania i osiągniecie wyznaczonego celu: pokonanie lęków, trudności i osiągnięcie sukcesu, indywidualnego jak i grupowego.
To już kolejna edycja Akademii Sukcesu w naszej szkole. To czego doświadczyli i co przeżyli śmiałkowie pierwszej edycji można podglądnąć w galerii zdjęć. Oprócz cotygodniowych zajęć brali oni udział w zacięciach na ściance wspinaczkowej, warsztatach ceramicznych, w nocy filmowej w szkole i w weekendowej wyprawie górskiej w Lachowicach – Beskid Żywiecki.