im. Janusza Korczaka w Jastrzębiu – Zdroju

OGŁASZA ZAPISY DZIECI DO KLAS PIERWSZYCH

NA ROK SZKOLNY 2015/2016 :

urodzonych w roku 2008 i 2009

Szkoła oferuje:

• zajęcia lekcyjne od godziny 8:00,
  • tablice interaktywne w klasach,
  • zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z wadami postawy,
  • opiekę w świetlicy dla wszystkich dzieci w godz. 6.45-15:00 ,
  • możliwość korzystania ze stołówki,
  • zajęcia w świetlicy środowiskowej czynnej w godz. 14:00 – 18:00,
  • porady pedagoga,
  •  bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych :

przedmiotowe kółka zainteresowań, kółko plastyczne, informatyczne, taneczne, teatralne, muzyczne, gitarowe, dziennikarskie, szachowe, kulinarne,  misyjne, zajęcia sportowe – SKS – piłka siatkowa, koszykówka, tenis stołowy,  gry i zabawy zespołowe, gimnastyka korekcyjna, przygotowanie do testu kompetencji,

dobrze wyposażoną bibliotekę – Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej,

• świetlica 6-latka – pomieszczenie rekreacyjne dla najmłodszych uczniów,
  • zaplecze sportowe w postaci: duża sala gimnastyczna, dwie salki do ćwiczeń i zabaw ruchowych, plac zabaw, boiska do różnych dyscyplin sportowych,
  • komputerową pracownię multimedialną,
  • fachową i wykształconą kadrę,
  • od klasy IV możliwość zapisu chętnych uczniów do klas o profilu sportowym– piłka siatkowa.

Uczniowie  klas I-III uczestniczą w licznych programach i projektach unijnych oraz edukacyjnych: „Owoce i warzywa w szkole”, „Szklanka mleka”, „Bajkoterapia”, „Moje miasto bez elektrośmieci”, „Ratujemy i uczymy ratować”, korzystają z urządzeń sfinansowanych dzięki programowi „Radosna Szkoła” .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Szkoła należy do Klubu Szkół UNICEF oraz posiada certyfikat  „Szkoły Odkrywców Talentów”, „ Szkoły z klasą”, „Przyjazna szkoła dziecku choremu na cukrzycę”, „Przyjazna Szkoła”, „Szkoła bez przemocy”.