Zapraszamy wszystkie dzieciaki z klas IV-VI do udziału w konkursie plastyczno- literackim pt.” Między słowem a obrazemi- między lekturą a komiksem”, którego organizatorem jest Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła w Jastrzębiu- Zdroju.

1. Kto może wziąć udział?

Wszyscy uczniowie klas IV- VI, którzy lubią rysować i czytać.

2. Co trzeba zrobić?

Narysować komiks, którego inspiracją będą znane lektury: Pinokio, Opowieści z Narnii(cz.I), Bajki robotów, Szatan z siódmej klasy, Ania z Zielonego Wzgórza, W pustyni i w puszczy.

3. Jak ma wyglądać praca?

Komiks ma być narysowany na kartce, planszy w formacie A3. Wybrany fragment lektury lub wymyślona jej część musi być rozrysowana w minimum 6 klatkach i opatrzona podpisami ( wypowiedzi bohaterów w tzw. dymkach).

4. Czym można wykonać pracę?

Technika dowolna, jedynym warunkiem jest użycie kolorów. Autor może być tylko jeden.

5. Gdzie i do kiedy należy składać prace?

Prace można przynosić do p. Piotrowskiej, ostateczny termin- 24. lutego, godz.12.

6. Czy prace trzeba podpisać?

Tak, na odwrocie pracy należy umieścić następujące informacje: imię i nazwisko autora, imię i nazwisko opiekuna, nazwa szkoły, kategoria, autor i tytuł lektury.

7. Co będzie oceniane?

Dobór fragmentu lektury, interpretacja, umiejętności plastyczno- językowe.

Zachęcamy serdecznie, podobno czekają atrakcyjne nagrody.

REDAKCJA