25 marca wzięłyśmy ( trzy dziewczyny) udział w II Miejskim Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Jastrzębiu Zdroju. Tak, jak w roku poprzednim, ortograficzne zmagania składały się z dwóch etapów. Pierwszą fazą było dyktando, drugą- odpowiedź ustna. Najwięcej problemów sprawiła mi interpunkcja. Po napisanym dyktandzie udaliśmy się na poczęstunek. Poloniści musieli sprawdzić 33 prace, bo tylu było uczestników. Weryfikowali je prawie godzinę. Po długim oczekiwaniu usłyszeliśmy nazwiska sześciu uczniów, którzy najlepiej napisali dyktando. Wśród nich znalazłam się ja i Karolina Jesionek z VI a. Duma z własnych umiejętności mieszała się ze stresem. Pytania nie były szczególnie trudne, ale zdenerwowanie robiło swoje. Po długiej walce zajęłam III miejsce. Karolina była niewiele gorsza, osiągnęła czwarty wynik. Julia Michońska niestety nie zajęła punktowanej pozycji, ale jest dopiero w klasie IV, więc za rok na pewno spisze się na medal. Jako dumne laureatki konkursu wróciłyśmy do szkoły. Dostałyśmy wspaniałe nagrody- długopisy „ Parkery”, dyplomy i śliczne maskotki, ale przede wszystkim jesteśmy zadowolone, że zasady polskiej pisowni mamy w przysłowiowym „ małym palcu”.

Julia Kijańska, VI b