NASZ BIBLIOTECZNY DEKALOG

Dla każdego coś miłego, wedle woli, gustu jego

1. My książki, chętnie gościmy w progach naszej biblioteki od września do końca maja uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, absolwentów.
  2. Drogi Czytelniku! W trosce o swoje dobre imię i nasze bezpieczeństwo wypożyczaj nas wyłącznie na swoje nazwisko. Nie przekazuj, komu innemu! Możesz ściągnąć na siebie kłopoty!
  3. Jesteśmy bardzo towarzyskie. Nie przetrzymuj nas długo. Chcemy odwiedzić również innych.
  4. Chcemy być eleganckie i zadbane dla Ciebie, Czytelniku! Uszanuj naszą urodę, ciesz się nią. Zauważone zniszczenia zgłoś bibliotekarzowi niczym kosmetyczce.
  5. Żyjemy w świecie cywilizowanym. Minęły czasy Świętej Inkwizycji. Nie bój się zgłosić naszego zagubienia lub zniszczenia. Chcemy się odnaleźć!
  6. Bibliotekarz też człowiek. Wspólnie ustalicie, jak zrekompensować ewentualną szkodę.
  7. Pewna grupa naszych koleżanek utworzyła przymierze zwane Księgozbiorem Podręcznym. One nie pozwolą zabrać się do domu. W trosce o każdego czytelnika są zawsze na posterunku w czytelni, gotowe służyć każdemu. Uszanuj to!
  8. W letnie wakacje wszystkie wypoczywamy na półkach w naszej bibliotece. Nie męcz nas dłużej! Zwróć nas do końca maja.
  9. My, książki, jesteśmy bardzo wrażliwe na hałas! Podelektuj się ciszą i spokojem, jaki oferujemy, a odkryjesz smak relaksu.
  10. Progi naszej biblioteki są magiczne. Gdy je przekroczysz, przekonasz się, jak wiele masz ukrytych talentów.

Zapraszam codziennie od 8.00 do 14.00

Aleksandra Mitulacheeky