Klasy IIIa i IIIb naszej szkoły realizują program unijny Akademia Czystych Rąk – Europejski Program Promocji Higieny i Profilaktyki Zakażeń wśród dzieci i młodzieży e-Bug- w Polsce realizowany przez Narodowy Instytut Leków. 

Uczniowie poznają różne rodzaje drobnoustrojów (bakterie, wirusy i grzyby), różne ich kształty, a także podział na dobre i złe drobnoustroje. W czasie zajęć wykonują doświadczenia, przygotowują salatki, grają w gry planszowe, odgrywają różne scenki, prowadzą dyskusje, itd. 

Poznają także tematykę związaną z higieną rąk, układu oddechowego oraz higieną żywności. Uczą się, jak zapobiegać infekcjom poprzez naturalne siły obronne oraz poprzez różne szczepionki. W ramach zajęć poznają także, dlaczego właściwe stosowanie antybiotyków i innych leków jest takie ważne.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.

© 2020 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha