Listopad 2012:

Mali kosmonauci po kilku tygodniach w kosmosie zauważyli, że taka podróż jest bardzo wyczerpująca i niebezpieczna. Dobrze już wiedzą, że warto nieustannie dbać o własne zdrowie.  Wielką szkodą by była, stracić choć część tej fantastycznej przygody na chorowanie.

A oto krótka informacja o tym, jak kosmonauci dbali o swoje zdrowie w kosmosie:

Wylądowaliśmy na „Planecie zdrowia i siły”.  Jesteśmy ubrani w specjalnie dostosowane skafandry do tutejszych warunków atmosferycznych.  Na planecie tej rośnie wiele zdrowego i smacznego jedzenia. Każde z nich jest pełne witamin i odżywczych składników tj białko, tłuszcze i węglowodany.

Stoczyliśmy zacięty bój z potworami z „Planety konserwantów i sztucznych barwników”. Jednak dzięki sile, którą zdobyliśmy podczas codziennych ćwiczeń z łatwością ich pokonaliśmy. Aby zachować zdrowie nieustannie dbamy o higienę osobistą i dobrze się wysypiamy. Po dniu pełnym wrażeń, najlepiej nam się odpoczywa przy dźwiękach spokojnej muzyki.

A.G.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.

© 2021 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha