We wtorek 18.10, jak co roku o tej porze obchodziliśmy Dzień Teatralny. My, uczniowie klas 4-6 oraz nasi opiekunowie udaliśmy się do kina "Centrum" na spektakl teatralny pod tytułem "Nasz Mikołajek" przygotowany przez zespół z Centrum Teatralnego im.Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Pogoda tego dnia była cudowna, już sam spacer ulicami miasta dostarczył nam sporo pozytywnej energii. Każdy z nas zajął wygodne miejsce obok swojego kumpla/kumpeli. Przedstawienie zaczęło się punktualnie. Wszyscy z zainteresowaniem oglądaliśmy piątkę grających aktorów, którzy przedstawiali wybrane sytuacje związane z przyjaźnią oraz jej wszystkimi odcieniami. Wszyscy mogliśmy się przekonać o świetnym nagłośnieniu w naszym kinie. Momentami było aż za głośno! Po zakończeniu przedstawienia były zorganizowane krótkie warszaty teatralne dotyczące odgrywania ról dzieci przez dorosłych i odwrotnie. Czterech przedstawicieli z widowni odgrywało rolę dorosłych i wspólnie doszliśmy do wniosku że bycie aktorem nie jest łatwe. Po przedstawieniu wszyscy rozeszliśmy się do szkoły.

Sprenger941