W tym miejscu będziemy zamieszczać informacje na temat działającego w szkole Klubu „Po godzinach…”.

WRZESIEŃ

23 września o godz.14.30 zebraliśmy sie przed szkołą i świetnym autokarem pojechaliśmy do Cieszyna. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie i warsztaty graficzne w MUZEUM DRUKARSTWA . Podczas jednej godziny lekcyjnej uczniowie oprowadzani zostali po muzeum, byli świadkami powstania druku archaicznym sposobem: od ręcznego układania czcionek począwszy, składu odlewanego mechanicznie, na wydruku kończąc. Natomiast podczas warsztatów dzieci zapoznały się z techniką wykonywania grafik. Każdy własnoręcznie przygotował matrycę z rysunkiem  i imicjałami, a następnie tłoczył z niej – za pomocą starej prasy drukarskiej- odbitkę na papierze.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer starymi uliczkami Cieszyna na rynek, gdzie dzieci podziwiały niezwykle piękne kamieniczki i zabytki. Niezwykle „smacznym” zakończeniem wycieczki była wizyta w pizzerii – pizza prosto z pieca , która bardzo smakowała i zintegrowała uczestników, czego dowodem jest sesja zdjęciowa zamieszczona w galerii.

Chętnych zapraszamy na comiesięczne wycieczki. W październiku jesienny spacery po górach. Więcej informacji już wkrótce:)

 PAŹDZIERNIK

Zapowiadałam Wam spacer po górach w tym miesiącu, jednak plany zmieniłam! Otóż mamy okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych pt. „TROPEM ŻUBRA” w zagrodzie żubra w Pszczynie. Będziemy obserwować te piękne zwierzęta, obejrzymy film w  3D opisujący historię żubrów w Pszczynie i zajrzymy do Chatki Dziadka Gajowego. Po warsztatach przejdziemy spacerkiem po parku pszczyńskim. Na zakończenie naszego piątkowego spotkania wybierzemy sie na pszczyński rynek i odwiedzimy miłą cukiernię 🙂

Termin: 28.10.2011r. – zbiórka na boisku szkolnym o godz. 14.00, powrót ok. godz. 20.00. Koszt wycieczki to: 2 zł za warsztaty oraz transport 18zł, czylo 20 zł i kieszonkowe na słodkości.

Zapraszam wszystkich chętnych ! Zapisy w biliotece szkolnej.

ALEKSANDRA MITULA

 LISTOPAD

Zapraszam na kolejny wypad z klubu „Po godzinach” – tym razem jedziemy do Rud Racibirskich, gdzie przejedziemy się kolejką wąskotorową, uruchomimy drrezynę oraz upieczemy kiełbaskę przy wspólnym ognisku. Aura już listopadowa więc ubieramy się w ciepłe kurtki, czapki, szaliki, a kto może to niech weźmie ze sobą termos z ciepłą herbatą :))

Termin: 25. 11.2011 – zbiórka na boisku szkolnym o godz. 14.00, powrót ok. 18.30. Koszty naszej wycieczki nieco wzrastają poprzez wzrost cen za transport: 22zł za transport i 8 zł przejazd kolejką, drezyną i ognisko, czyli 30 zł.

Serdecznie zapraszam

STYCZEŃ

Witam po przerwie 🙂 Czas wyruszyć w drogę – zapraszam na wycieczkę do Planetraium i Obserwatorium w Chorzowie. Wyjazd zaplanowałam na 19 stycznia (czwartek) , zbiórka na boisku szkolnym o godz. 14.30 i powrót ok. 19.30. 

Plan: ok. 16.00 wstęp do obserwatorium astronomicznego, o godz.17.00 seans pt. „Kosmiczne głazy”. Koszt: 20zł /transport, 2zł wstęp do obserwatorium oraz 6 zł za seans. Dla chętnych – proszę wziąć sobie kieszonkowe na zakup mapy nieba itp.

Zapraszam:)

 

 

 

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.

© 2020 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha