Narodowe Święto Niepodległości od trzydziestu lat co roku obchodzimy 11 listopada. Ma ono na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.
11 listopada jako Święto Niepodległości ustanowił przedwojenny rząd Polski. Władze II RP chciały w ten sposób upamiętnić objęcie władzy w Warszawie przez Józefa Piłsudskiego. 10 listopada 1918 roku Piłsudski powrócił do Polski, a następnego dnia odebrał naczelne dowództwo od Rady Regencyjnej nad podległym jej Wojskiem Polskim.
Zbiegło się to także z zawarciem rozejmu w Compiègne i oficjalnym zakończeniem I wojny światowej.
Najbardziej znanymi symbolami narodowymi są: flaga, godło i hymn narodowy. 11 listopada w wielu oknach pojawiają się biało-czerwone flagi, które są znakiem integracji narodowej i pamięci o historii. Uroczystym obchodom towarzyszy odśpiewanie także hymnu państwowego. Wczoraj w naszej szkole o godz. 11.11 wszystkie klasy miały możliwość zaśpiewania hymnu lub odsłuchania go, ponieważ jak co roku wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu”.
11 listopada 2020 roku przypada 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.

© 2021 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha