Lis 052020

Tegoroczna jesień zachwyca nas swoją rozmaitością. Możemy obserwować jej chłodniejszą i cieplejszą odsłonę, dni deszczowe i słoneczne. Możemy zachwycać się różnorodnością jej barw, pięknymi krajobrazami.
Zachęcam do wprowadzenia tego jesiennego klimatu do Waszych wnętrz. Oto kilka pomysłów na to, jak to zrobić:
1.Dekoracja z lampek
•Potrzebne materiały: bezprzewodowe lampki, taśma, klamerki lub sznurek, liście
•To bardzo prosta ozdoba do wykonania. Wystarczy do kabelka z lampek przyczepić liście za pomocą dostępnych pomocy i już! Ja użyłam małych klamerek.

 

 

 

 

2. Świeczniki
•Potrzebne materiały: kasztany, orzechy lub żołędzie, szklany wazon, słoik lub inne szklane naczynie, podgrzewacze, świeczki, liście, ozdoby w kolorach jesieni.
•Pomysł i sposób wykonania należy do Was 🙂 Ja dodatkowo w małych szklanych pojemnikach użyłam bułki tartej.

 

 

 

 

3. Podkładki pod szklanki, talerze itd.
•Potrzebne materiały: laminator + folia, liście.
•Jeśli macie dostęp do laminatora, albo możecie kogoś poprosić o pomoc, to ułóżcie wzór z liści w folii i zalaminujcie. Na podkładki pod szklanki lub świeczki musicie zachować duży odstęp, żeby móc potem wyciąć pojedyncze liście.

 

 

 

 

UWAGA!!! Liście muszą być dobrze wysuszone. Najlepiej to zrobić wkładając je do książki, albo przygniatając czymś ciężkim. Żeby nie ubrudzić np. książki liśćmi, można je najpierw obłożyć ręcznikiem papierowym i dopiero potem włożyć do książki. Wchłonie on też nadmiar wilgoci. Liście nie będą się nam wtedy wyginały w niekontrolowany sposób.

Tekst i zdjęcia: Anna Orzechowska

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.

© 2021 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha