Szanowni Państwo!
Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącej czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski informuję, że:
1. Począwszy od dnia 16 marca 2020 r. na okres 2 tygodni zostają zawieszone zajęcia wychowawcze, dydaktyczne i opiekuńcze w Szkole Podstawowej nr 6. Oznacza to, że szkoła będzie zamknięta dla uczniów.
2. W dniach 12 i 13 marca, tzn. czwartek i piątek, w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Proszę nie przysyłać dzieci do szkoły. Dla tych z Państwa, którzy nie zdążą zorganizować opieki nad swoimi dziećmi w tych dniach, będą prowadzone zajęcia opiekuńcze w godzinach od 7.00 do 16.00. Dzieci spotykają się w świetlicy szkolnej i w miarę potrzeb będzie im zapewniona opieka przez nauczycieli.
Rodzicu, w czasie wolnym od zajęć:
• zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
• jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
• przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
• rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
• śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu:
• pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
• przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
• odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
• przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Nauczyciele w czasie wolnym od zajęć będą wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególną opieką objęci będą uczniowie przygotowujący się do egzaminu ósmoklasisty.
Wszelkie informacje będą przekazywane przez dziennik elektroniczny i stronę internetową szkoły.

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniono e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

Zwracam się do Państwa z apelem o niewypuszczanie dzieci z domu w okresie najbliższych dwóch tygodni! Jest to bardzo ważne w ograniczeniu potencjalnego rozprzestrzeniania się wirusa. Jednocześnie pragnę Państwa uspokoić, że wszelkie sprawy dotyczące realizacji podstawy programowej, egzaminów, dalszej organizacji roku szkolnego oraz klasyfikacji i promocji będą rozstrzygane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W tej chwili proszę się skupić na ochronie zdrowia Państwa i dzieci.
Jednocześnie przypominam, jak się zabezpieczyć przed koronawirusem:
• często myj ręce przy użyciu mydła i wody,
• przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos, zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno- epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno- zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Robert Bareja