W zeszłym tygodniu odwiedziła naszą szkołę i spotkał się z uczniami klas I-III pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej w ramach „Pomagam bo lubię, pomagam bo umiem”. Motywem spotkania była prelekcja z pogadanką o charakterze edukacyjno – profilaktycznym „Ludzie bezdomni”. Miał on na celu wskazanie właściwych zachowań wobec zjawiska bezdomności i osób bezdomnych. Bardzo ważnym celem było również uwrażliwienie dzieci na potrzeby drugiego człowieka i odpowiedź na pytania: Dlaczego warto pomagać? Jak robić to bezpiecznie i mądrze? Kiedy należy zachować szczególną ostrożność?
Prelekcja składała się z dwóch części. W pierwszej, na podstawie prezentacji multimedialnej, zostały w sposób jasny i dostosowany do wieku dzieci omówione podstawowe zagadnienia. W drugiej jej części, odbyła się pogadanka. Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania na nurtujące ich zagadnienia.