21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości. To dzień pozytywnych emocji, dobrych uczynków i urodziny krasnala Życzliwka.
Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków – jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem – ustanowiono World Hello Day. Na świętowanie wyznaczono 21 listopada. W Polsce święto obchodzone jest jako Światowy Dzień Życzliwości, a prekursorem tych obchodów stał się Wrocław.

Przebieg Dnia Życzliwości w szkole (dla wszystkich klas):
1. Uczniowie wybierają najbardziej życzliwą osobę w swojej klasie- wyniki przekazują Opiekunowi SU do piątku.
2. Tego dnia na parterze w Kącika Patrona umieszczone będzie „Drzewo Życzliwości”, na listkach którego każdy z Was będzie mógł umieścić życzenia, życzliwe słowa.
3. Prosimy by w naszym stroju królowały elementy żółte oraz jeśli będzie to możliwe buźki (przypięte, przywieszone).
4. We wtorek, środę i czwartek Samorząd będzie prowadził POCZTĘ ŻYCZLIWOŚCI- prosimy wrzucać kartki, pocztówki z życzeniami dla kolegów, nauczycieli, klasy. Kartki powinny być zaadresowane: do kogo, od kogo, klasa.
5. Dla klas 1-3. Konkurs na „Słonia na szczęście”- dowolny format, materiały z których będzie wykonany, samodzielność. Prace (podpisane: imię i nazwisko, klasa)oddajemy wychowawcom do piątku 22.11. 2019r.