Rozpoczynamy rekrutację do drugiej edycji BEZPŁATNEGO projektu edukacyjnego „Młody da Vinci – innowacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży w Cieszynie i Jastrzębiu Zdroju”.
W załączeniu przesyłam najważniejsze informacje dot. w/w projektu i pragnę zachęcić Państwa do rozpropagowania go wśród Państwa uczniów.

O projekcie
Celem projektu „Młody da Vinci – innowacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży w Cieszynie i Jastrzębiu Zdroju” jest opracowanie programów kształcenia i realizacja działań dydaktycznych przez WSH przy współpracy Urzędów Miasta dla 128 uczniów.
Wsparciem edukacyjnym zostaną objęci uczniowie z klas 4,5,6,7 szkoły podstawowej.
Umożliwi im to rozwijanie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych z zakresu: nauk matematyczno-przyrodniczych, metod szybkiego uczenia się, ICT, rozwiązywania problemów, kreatywności oraz umiejętności pracy zespołowej niezbędnych na rynku pracy:

Realizacja celu nastąpi poprzez następujące zadania:
1.Opracowanie programu kształcenia w ramach innowacyjnych zajęć
2.Realizacje zajęć w bloku tematycznym MŁODY GENIUSZ zawierających warsztaty z zakresu technik pamięciowych i technik szybkiego czytania
3.Realizacje zajęć w bloku tematycznym MŁODY BADACZ zawierających warsztaty z przedmiotów przyrodniczo-matematycznych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, metod laboratoryjnych i wycieczek edukacyjnych
4.Realizacje zajęć w bloku tematycznym MŁODY PROGRAMISTA zawierających warsztaty z robotyki i programowania z wykorzystaniem różnorodnych robotów.
Uczestnicy projektu:

64 dzieci z klas 4, 5, 6, 7 z Jastrzębia Zdroju:
w każdym roku trwania projektu 64 dzieci – dwie grupy warsztatowa z każdego rocznika

Wszelkie niezbędne informacje można uzyskać na stronie www projektu pod adresem:

Poniżej przesyłam linki do rejestracji dla dzieci:

Beata Kurasz
Koordynator Projektów Uniwersytetu Międzypokoleniowego