Planowane działania dla klas I i II

CODZIENNE CZYTANIE – głośne czytanie dzieciom książek z serii „Czytam sobie”, „Ciekawe dlaczego” i innych w godzinach od 8.15 do 8.45. (termin: grudzień 2018).PASOWANIE NA CZYTELNIKA – 16 stycznia 2018.

Planowane działania dla klasy III:

Zapoznanie się z serią książek „Magiczny domek na drzewie” – przygody Ani i Jacka. Mamy w nich magiczny domek, wróżkę, podróże w czasie. Rodzeństwo przenosi się do czasów rycerzy, dinozaurów, do starożytnego Egiptu. Dzieci przeżywają niezwykłe przygody, ale też sporo dowiadują się o odwiedzanych czasach i miejscach.

Konkurs literacki i plastyczny – przeczytaj wszystkie części serii i narysuj swój wymarzony domek na drzewie (grudzień 2018-styczeń2019).

Planowane działania dla klas IV:

Promowanie czytelnictwa serii książek Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo” oraz prezentacja strony www.magicznedrzewo.com. Lekcje biblioteczne w styczniu 2019 wg ustalonego harmonogramu. Po zajęciach, chętni uczniowie odwiedzą stronę internetową reżysera A. Maleszki i wyślą e-maila, by móc otrzymać plakat z autografem autora.

Planowane działania dla klas V:

Lekcje biblioteczne w bibliotece szkolnej z wykorzystaniem serii podróżniczych:

1.„Zwierzaki świata” Martyny Wojciechowskiej

2.„Dzieciaki świata” Martyny Wojciechowskiej

3.„Dziennik łowcy przygód” Szymona Radzimierskiego

4.„Marek i czaszka Jaguara” Marka Kamińskiego

Lekcje biblioteczne wg ustalonego harmonogramu (styczeń-luty 2019)Po zajęciach ogłoszony zostanie konkurs literacki – „Moja relacja z podróży”.

Planowane działania dla klas VI:

Lekcje biblioteczne w bibliotece szkolnej z wykorzystaniem serii fantasy:

1. seria „Skrzydła ognia” Tui.T.Suterland
  2. seria „Opowieści z Narnii” C.S. Lewis
  3. seria „Sklepik Okamgnienie”P.D.Baccalario
  4. seria „Felix, Net i Nika” Rafał Kosik

Lekcje biblioteczne wg ustalonego harmonogramu (marzec 2019). Po zajęciach ogłoszony zostanie konkurs plastyczny – rysunek smoka – postaci fantastycznej.

Planowane działania dla klas VII:

Lekcje biblioteczne w bibliotece szkolnej z wykorzystaniem komiksów  – tworzymy własny komiks z własną historią.

Lekcje biblioteczne wg ustalonego harmonogramu (marzec2019). Po zajęciach zostanie przygotowana wystawa komiksów wykonanych przez uczniów klas VII.

Planowane działania dla klas VIII:

Lekcje biblioteczne w bibliotece szkolnej z wykorzystaniem serii kryminalnej Agaty Christie – prezentacja autorki i jej powieści. Lekcje biblioteczne wg ustalonego harmonogramu (marzec2019).