Czy można sprawdzić wiedzę inną metodą niż przez test?
Ależ tak! W klasie 7a nauczyciel, wykorzystując gry i zabawy, takie jak Kahoot czy Bamboozle podsumował dział. Rywalizacja była zacięta, a wszystko pod czujnym okiem pani B. Chodakowskiej. A oto krótka fotorelacja.

16 listopada uczniowie klasy 6c wzięli udział w zajęciach warsztatowych z przyrody dotyczących składników odżywczych zawartych w różnych produktach. Ze zgromadzonych w sali przeróżnych produktów uczniowie wykonali później pyszne przekąski i zdrowe kanapki. Nie zabrakło także czegoś „słodkiego”, były soczyste jabłka prosto z ekologicznego sadu i owsiane ciasteczka. Pycha! Samo zdrowie! Oto krótka relacja z tych zajęć:

https://www.youtube.com/watch?v=ch37LHXwtAY 

Dnia 17.10.2018 r. klasa 6B wzięła udział w warsztatach poświęconych tworzeniu komiksów zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Zajęcia prowadził pan Szymon Teluk, który jest malarzem, rysownikiem, ilustratorem, performerem i autorem działań przestrzennych.
Zajęcia okazały się bardzo ciekawe, dzięki nim uzyskaliśmy wiele cennych wskazówek, jak tworzyć komiksy. Pan Szymon pokazał nam techniki szkicowania różnych postaci i nie tylko… Narysował karykatury dwóch osób z naszej klasy. Są wspaniałe! Zresztą sami oceńcie!
Nadia Redlin kl.6b

Dnia 9 października 2018 r. w księgarni „Autorska” odbyło się spotkanie z okazji 100- rocznicy Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji klasa 6C wzięła udział w głośnym czytaniu utworów o tematyce patriotycznej.
Na początku głośno przeczytaliśmy wiersz W. Bełzy zaczynający się od słów „Jaki znak Twój?” , a następnie starsi uczniowie czytali tekst hymnu narodowego oraz fragmenty innych utworów patriotycznych. Prezentowano również nową książkę Michała Rusinka pt. „Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat Niepodległości” , wybrani uczniowie mogli przeczytać głośno krótkie i piękne utwory.
Nie obyło się bez nagród!
Otóż panie prowadzące warsztaty zadawały nam pytania konkursowe dotyczące utworów oraz wydarzeń historycznych, a za dobrą odpowiedź uczniowie otrzymywali piękne, płócienne torby z drobiazgami w środku.
Nasza klasa również przygotowała się na tę okazję: dziewczyny wplotły w swoje warkocze biało-czerwone wstążki, a chłopcy założyli na szyję muszki w tych samych kolorach. Wyglądaliśmy bardzo elegancko! Amelia Koralewska wyrecytowała wiersz W. Bełzy i otrzymała gromkie brawa publiczności.
Pod koniec warsztatów każdy mógł napisać swój wiersz, najciekawsze utwory zostały wyróżnione nagrodami książkowymi. Z naszej szkoły otrzymały je: Dominika Kupczak, Agata Lewińska i Amelia Koralewska. Gratulacje!
Dominika Kupczak kl.6c

Uczniowie klasy 6c byli dzisiaj na ciekawych zajęciach poświęconych historii papieru połączonych z warsztatami czerpania papieru, zorganizowanych w MBP w Jastrzębiu- Zdroju. Każdy mógł wykonać własny arkusz z dodatkiem płatków kwiatów, każdy też mozolnie próbował pięknie pisać gęsim piórem zamoczonym w atramencie. Na zakończenie każda praca była przypieczętowana czerwonym lakiem i specjalną pieczęcią. Zajęcia bardzo się podobały, czekamy na kolejne interesujące warsztaty.

Oto krótka relacja:
https://www.youtube.com/watch?v=JyIqu8yInTU

 

28 maja klasa 5c uczestniczyła w lekcji historii o naszym mieście w ramach obchodów związanych z 55-tą rocznicą uzyskania przez Jastrzębie- Zdrój praw miejskich. Wraz z wychowawcą odwiedzili Galerię Historii Miasta w Parku Zdrojowym, aby wziąć udział w zajęciach regionalnych- „Śląska chata”. Prowadząca bardzo ciekawie opowiadała, jak to dawniej bywało. Wszyscy oglądali wystrój izby, w której kiedyś zamieszkiwała cała rodzina. Odważni próbowali podnieść żelazko z duszą, większości się udało, ale prasować byłoby nim trudno. Cała grupa zmierzyła się także z kołem do mielenia mąki. Chociaż uczniowie dawali z siebie wszystko, to po kilkunastu minutach udało się zmielić małą garść mąki. Najsilniejsi chłopcy próbowali zmienić kształt podkowy, niestety nikomu się to nie powiodło. Do tej lekcji uczniowie wcześniej przygotowywali się na zajęciach w szkole. Nauczyciel historii opowiadał im o wydarzeniach z naszego regionu. Uczniowie pamiętali także, że w tym roku obchodzimy 100- rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Jak się okazało, historia wcale nie musi być nudna, a łatwiej jest się jej uczyś, kiedy możemy odwiedzać takie miejsca jak Galeria Historii Miasta Jastrzębie- Zdrój.

Po tej lekcji historii został filmik, przygotowany przez wychowawcę kl.5c. Zapraszamy do oglądania.
https://www.youtube.com/watch?v=49rwppFdP_s

Miłego czytania!

Prolog + Postaci

Witajcie! Mieliśmy dzisiaj przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z poetą, autorem tekstów piosenek, a dawniej scenarzystą- Michałem Zabłockim. Zajęcia poprowadzone zostały w formie warsztatów, tzn. że każdy z nas napisał swój wiersz. Na razie powstały utwory króciutkie, trzywersowe, jedne lepsze, drugie gorsze;) Najważniejsze jest to, że każdy z nas mógł stworzyć coś swojego, oryginalnego.
Po warsztatach poszliśmy „w miasto”, aby przekazać przesłanie jastrzębianom. Zobaczcie efekty naszej pracy. Zapraszamy do galerii.
Uczniowie VIIc

 

Hej! Dzisiaj chciałabym przybliżyć Wam znaną na całym świecie sieć amerykańskich kawiarni, która skradła moje serce swoim wnętrzem oraz smakiem, czyli Starbucks.
Starbucks oferuje rozmaite menu, dlatego każdy miłośnik kawy znajdzie coś dla siebie. Osobiście nie przepadam za kawą, ale odkryłam swój ulubiony napój, a mianowicie zimną herbatę o smaku brzoskwiniowym. Przy składaniu zamówienia pracownik pyta o nasze imię, które następnie wędruje na kubek.
Przytulne wnętrze sprawia, że napój smakuje jeszcze lepiej, a jego wielkość przypomina tylko, że jesteśmy w Stanach Zjednoczonych.
Ania
C.D.N.

Cześć!

Jestem Ania, mam 13 lat i w tym roku rozpoczęłam naukę w siódmej klasie. Moją pasją są podróże. W swoim życiu miałam już okazję zobaczyć takie miejsca jak Paryż, Berlin, Wiedeń czy Nowy Jork.
Nowy Jork to niesamowite miasto, w którym nie można się nudzić. Times Square, Statua Wolności, Liberty Island, Central Park, Wall Street to tylko zajawka tego, co oferuje jedno z największych miast świata!
Jedną z najlepszych albo i nawet najlepszą atrakcją w Nowym Jorku jest według mnie Times Square, czyli miejsce, w którym nigdy nie brakuje ludzi, nieważne czy będzie to lato, czy zima. Idąc Times Square nikt nie poczuje się samotny.
Chyba każdy albo chociaż zdecydowana większość kojarzy słynne powitanie Nowego Roku odbywające się na opisywanym przeze mnie placu. Owe wydarzenie oglądają całe Stany Zjednoczone, a nawet cały świat. Muszę przyznać, iż bardzo chciałabym przeżyć takiego Sylwestra w powitać Nowy Rok właśnie w ten sposób i właśnie w tym miejscu.
Ania
C.D.N.

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha