Pierwsze oznaki wiosny 🙂
-pierwsze pączki kwiatów,
-powracają ptaki,
-jest coraz cieplej,
-coraz lepsza pogoda,
-ubieramy się lżej, kolorowo i modnie.
Gdy jest taka piękna pogoda polecam utwory:
„Szampan” – Sanah
„Ramię w ramię” – Viki Gabor i Kayah
„Bellyache” – Billie Ellish
„Six feet under” – Billie Ellish
„How do you sleep” – Sam Smith
„Anpaman” – BTS
„Everything i wanted” – Billie Ellish
„No time to die” – Billie Ellish
(Piosenki od Billie Ellish dodałam na prośbę mojej koleżanki)

Emilka z VIb

Zbliża się wiosna. Oto krótkie wierszyki o tej tematyce.

Powitanie wiosny
Leci pliszka
spod kamyczka:
– Ja się macie dzieci!
Już przybyła
wiosna miła,
już słoneczko świeci!

Czytaj dalej »

Hej!
Mam na imię Zosia, chodzę do klasy 6b i w tym roku będę opisywać najważniejsze wydarzenia sportowe w naszej szkole.
W tej chwili uczniowie przygotowują się do różnych zawodów sportowych.
Myślę, że będą to biegi przełajowe, sporty drużynowe takie jak siatkówka, piłka nożna i wiele innych. Mam nadzieję, że razem nam się będzie fajnie oglądało poczynania naszych szkolnych sportowców.

Do zobaczenia!

Zosia_Samosia

Czy można sprawdzić wiedzę inną metodą niż przez test?
Ależ tak! W klasie 7a nauczyciel, wykorzystując gry i zabawy, takie jak Kahoot czy Bamboozle podsumował dział. Rywalizacja była zacięta, a wszystko pod czujnym okiem pani B. Chodakowskiej. A oto krótka fotorelacja.

16 listopada uczniowie klasy 6c wzięli udział w zajęciach warsztatowych z przyrody dotyczących składników odżywczych zawartych w różnych produktach. Ze zgromadzonych w sali przeróżnych produktów uczniowie wykonali później pyszne przekąski i zdrowe kanapki. Nie zabrakło także czegoś „słodkiego”, były soczyste jabłka prosto z ekologicznego sadu i owsiane ciasteczka. Pycha! Samo zdrowie! Oto krótka relacja z tych zajęć:

https://www.youtube.com/watch?v=ch37LHXwtAY 

Dnia 17.10.2018 r. klasa 6B wzięła udział w warsztatach poświęconych tworzeniu komiksów zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Zajęcia prowadził pan Szymon Teluk, który jest malarzem, rysownikiem, ilustratorem, performerem i autorem działań przestrzennych.
Zajęcia okazały się bardzo ciekawe, dzięki nim uzyskaliśmy wiele cennych wskazówek, jak tworzyć komiksy. Pan Szymon pokazał nam techniki szkicowania różnych postaci i nie tylko… Narysował karykatury dwóch osób z naszej klasy. Są wspaniałe! Zresztą sami oceńcie!
Nadia Redlin kl.6b

Dnia 9 października 2018 r. w księgarni „Autorska” odbyło się spotkanie z okazji 100- rocznicy Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji klasa 6C wzięła udział w głośnym czytaniu utworów o tematyce patriotycznej.
Na początku głośno przeczytaliśmy wiersz W. Bełzy zaczynający się od słów „Jaki znak Twój?” , a następnie starsi uczniowie czytali tekst hymnu narodowego oraz fragmenty innych utworów patriotycznych. Prezentowano również nową książkę Michała Rusinka pt. „Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat Niepodległości” , wybrani uczniowie mogli przeczytać głośno krótkie i piękne utwory.
Nie obyło się bez nagród!
Otóż panie prowadzące warsztaty zadawały nam pytania konkursowe dotyczące utworów oraz wydarzeń historycznych, a za dobrą odpowiedź uczniowie otrzymywali piękne, płócienne torby z drobiazgami w środku.
Nasza klasa również przygotowała się na tę okazję: dziewczyny wplotły w swoje warkocze biało-czerwone wstążki, a chłopcy założyli na szyję muszki w tych samych kolorach. Wyglądaliśmy bardzo elegancko! Amelia Koralewska wyrecytowała wiersz W. Bełzy i otrzymała gromkie brawa publiczności.
Pod koniec warsztatów każdy mógł napisać swój wiersz, najciekawsze utwory zostały wyróżnione nagrodami książkowymi. Z naszej szkoły otrzymały je: Dominika Kupczak, Agata Lewińska i Amelia Koralewska. Gratulacje!
Dominika Kupczak kl.6c

Uczniowie klasy 6c byli dzisiaj na ciekawych zajęciach poświęconych historii papieru połączonych z warsztatami czerpania papieru, zorganizowanych w MBP w Jastrzębiu- Zdroju. Każdy mógł wykonać własny arkusz z dodatkiem płatków kwiatów, każdy też mozolnie próbował pięknie pisać gęsim piórem zamoczonym w atramencie. Na zakończenie każda praca była przypieczętowana czerwonym lakiem i specjalną pieczęcią. Zajęcia bardzo się podobały, czekamy na kolejne interesujące warsztaty.

Oto krótka relacja:
https://www.youtube.com/watch?v=JyIqu8yInTU

 

28 maja klasa 5c uczestniczyła w lekcji historii o naszym mieście w ramach obchodów związanych z 55-tą rocznicą uzyskania przez Jastrzębie- Zdrój praw miejskich. Wraz z wychowawcą odwiedzili Galerię Historii Miasta w Parku Zdrojowym, aby wziąć udział w zajęciach regionalnych- „Śląska chata”. Prowadząca bardzo ciekawie opowiadała, jak to dawniej bywało. Wszyscy oglądali wystrój izby, w której kiedyś zamieszkiwała cała rodzina. Odważni próbowali podnieść żelazko z duszą, większości się udało, ale prasować byłoby nim trudno. Cała grupa zmierzyła się także z kołem do mielenia mąki. Chociaż uczniowie dawali z siebie wszystko, to po kilkunastu minutach udało się zmielić małą garść mąki. Najsilniejsi chłopcy próbowali zmienić kształt podkowy, niestety nikomu się to nie powiodło. Do tej lekcji uczniowie wcześniej przygotowywali się na zajęciach w szkole. Nauczyciel historii opowiadał im o wydarzeniach z naszego regionu. Uczniowie pamiętali także, że w tym roku obchodzimy 100- rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Jak się okazało, historia wcale nie musi być nudna, a łatwiej jest się jej uczyś, kiedy możemy odwiedzać takie miejsca jak Galeria Historii Miasta Jastrzębie- Zdrój.

Po tej lekcji historii został filmik, przygotowany przez wychowawcę kl.5c. Zapraszamy do oglądania.
https://www.youtube.com/watch?v=49rwppFdP_s

Miłego czytania!

Prolog + Postaci

© 2020 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha