W pięknej scenerii Milówki został rozegrany półfinał wojewódzki rozgrywek szkolnych IGRZYSK DZIECI w mini piłce nożnej dziewcząt. W zawodach uczestniczyli mistrzowie rejonu wodzisławskiego, rybnickiego i bielskiego, odpowiednio: SP6 Jastrzębie- Zdrój, SP1 Czernica i SP1 Leśnica. Do finału wojewódzkiego mógł awansować tylko zwycięzca zawodów. Po wygranych SP 6 Jastrzębie z SP1 Leśnica 8:0 i SP1 Czernice z SP 1 Leśnica 5 : 1 , kluczowym o ostatecznym wyniku turnieju okazał się wynik meczu naszych dziewcząt z SP1 Czernica. Do finału wojewódzkiego wystarczył nam remis ( lepszy bilans bramkowy). Niestety będąc zdecydowanie lepszą drużyną pechowo przegraliśmy 1:2 i ostatecznie zostaliśmy sklasyfikowani na 5 miejscu w województwie śląskim, co niewątpliwie należy uznać za ogromny sukces. Na podkreślenie należy uznać fakt, że w „wyjściowej 6” naszą szkołę reprezentowały 2 dziewczyny z czwartej klasy !!! ( limit- szósta klasa) Maja Gutowska i Oliwia Grzonka oraz Daria Miszek i Wiktoria Przybył z piatej klasy. Serdecznie gratulujemy dziewczynom i RODZICOM , którym również dziękujemy za pomoc w organizacji transportu na zawody miejskie i rejonowe.
Grzegorz Lada
Skład drużyny podczas półfinału wojewódzkiego w Milówce : Maja Gutowska, Oliwia Grzonka, Daria Miszek, Teresa Bartel, Nadia Kazienko , Wiktoria Przybył, Kinga Nowak i kapitan drużyny oraz królowa strzelców turnieju Ewelina Namielska.

Dominika Kupczak z kl.5c zajęła 3 miejsce w IX Międzynarodowym Mitingu Pływackim Pawłowice 2018 w konkurencji 200 m stylem klasycznym.
Gratulujemy!

20 maja uczniowie naszej szkoły: Adam Panfil, Szymon Ozimek, Michał Kolekta, Gracjan Dzik i Kuba Partyka, na co dzień trenujący w Akademii Młodego Siatkarza- zdobyli srebrny medal na finałach Mistrzostw Śląska w mini piłce siatkowej chłopców zapewniając sobie awans do Mistrzostw Polski w Zabrzu.

Drużyna dziewcząt po zaciętym meczu wygrała 6:5 ze Szkołą Podstawową nr 1 z Rydułtów w finale zawodów rejonowych w piłce nożnej rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci. Tym samym wywalczyła sobie prawo gry w półfinale wojewódzkim, który zostanie rozegrany 23.05.2018r. w Milówce. Dziewczyny będą miały możliwość zmierzenia się z najlepszymi szkołami z rejonu bielskiego, rybnickiego i raciborskiego.
Skład naszej drużyny: Victoria Pierchała, Hania Kamecka, Teresa Bartel, Oliwia Grzonka, Maja Gutowska, Nadia Kazienko, Daria Miszek, Wiktoria Przybył i Ewelina Namielska.

Na tarczy wracają reprezentantki naszej szkoły z półfinału wojewódzkiego Igrzysk Dzieci w Minipiłce Siatkowej Dziewcząt, który odbył się 08.05.2018r. w Żywcu. Ostatecznie dziewczyny zajęły IV lokatę odpadając z dalszej rywalizacji ( do finału wojewódzkiego mógł awansować tylko zwycięzca turnieju, którym okazał się gospodarz – Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Żywcu). Jeszcze raz dziękujemy naszym dziewczętom za godne reprezentowanie NASZEJ SZKOŁY.
Skład drużyny: Wiktoria Paw, Victoria Pierchała, Ewelina Namielska, Dominika Błoniarczyk, Angelika Jezutek, Natalia Kuta, Patrycja Skubel, Laura Sasuła, Hania Kamecka

07.05.2018r. na boisku przy ul. Kościelnej odbył się finał zawodów miejskich w minipiłce nożnej dziewcząt. Impreza została przeprowadzona w ramach Igrzysk Dzieci. Ogromną niespodziankę sprawiły dziewczęta z naszej szkoły. Po wygranych meczach z : SP 20 7:0, SP 18 3:1, i SP 10 2:0 nasze reprezentantki zdecydowanie wygrały zawody awansując do finału zawodów rejonowych.
Skład drużyny: Teresa Bartel, Oliwia Grzonka, Maja Gutowska, Hanna Kamecka, Nadia Kazienko, Ewelina Namielska, Kinga Nowak, Victoria Pierchała, Wiktoria Przybył, Ania Warchał oraz trener Grzegorz Lada

Drużyna siatkarzy z naszej szkoły zdobyła 1 miejsce w powiatowych zawodach mini piłki siatkowej chłopców IGRZYSKA DZIECI.
GRATULUJEMY!

Po zdobyciu mistrzostwa miasta Jastrzębie-Zdrój zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców, drużyny nasze udały się na zawody rejonowe do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Radlinie. Po zaciętej walce dziewczęta pod opieką Pana Grzegorza Lady wygrały zawody i zdobyły awans do półfinału wojewódzkiego. Drużyna chłopców Pana Mirosława Rupka musiała uznać wyższość drużyny z Radlina.

Obu zespołom SERDECZNIE GRATULUJEMY.

Dnia 25 kwietnia 2018 na obiektach Zespołu Szkół nr 1 odbyły się Powiatowe Zawody w czwórboju lekkoatletycznym. Dziewczęta naszej szkoły w składzie: Anna Hałaszko, Hanna Kamecka, Dominika Kumor, Kinga Nowak, Wiktoria Paw i Martyna Więcławska wywalczyły 1 miejsce.
Natomiast chłopcy w składzie: Oliwier Borowski, Grzegorz Chmielowiec, Mateusz Frenke, Dawid Murek, Szymon Ozimek, Jakub Satława i Aleks Sałaciński zajęli 2 miejsce.
Opiekunami grup byli kolejno: Mirosław Rupek oraz Maria Musiał.
Gratulujemy!

 

 

23.04.2018r. w Sportowej Szkole Podstawowej nr 2 w Radlinie odbyły się finały rejonów w mini siatkówce chłopców i dziewcząt. Przypomnijmy, że udział w tych zawodach, po wygranych turniejach w Jastrzębiu, wywalczyły reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszej szkoły. Ostatecznie po zaciętej walce chłopcy zajęli II miejsce, natomiast dziewczynki sensacyjnie wygrały wywalczając sobie tym samym prawo udziału w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się 08.05.2018r. w Żywcu.
Skład naszych drużyn:
-chłopcy: Grzegorz Chmielowiec, Gracjan Dzik, Aleksander Gruszka, Michał Kolekta, Dawid Murek, Szymon Ozimek, Adam Panfil, Jakub Partyka, Mikołaj Podlipny i Szymon Podlyska. Opiekun- Mirosław Rupek.
-dziewczynki: Angelika Jezutek, Hania Kamecka, Natalia Kuta, Daria Miszek, Ewelina Namielska, Wiktoria Paw, Victoria Pierchała, Alicja Chmielowiec, Laura Sasuła, Patrycja Skubel. Opiekun- Grzegorz Lada

 

 

 

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha