Nasze wspaniałe pływaczki wzięły udział w XV Mikołajkowych Zawodach Pływackich w Woli i zajęły kolejno:
Dominika Kupczak z kl.6c1 miejsce w kategorii 50 m klasyczny i 3 miejsce w kategorii 100 m zmienny,
Dominika Kumor z kl.6b2 miejsce w kategorii 50 m grzbietowy.
Dziewczyny, jesteście wspaniałe! Czekamy na Wasze dalsze sukcesy!

Uczennice klas szóstych wzięły udział w Mikołajkowym Mitingu Pływackim w Knurowie , gdzie zajęły kolejno następujące lokaty:
*Dominika Kupczak– zajęła 2 miejsce w konkurencji: 100m zmienny i 3 miejsce w 50m klasyczny,
*Dominika Kumor – zajęła 3 miejsce w konkurencji: 50m grzbietowy.
Gratulujemy młodym pływaczkom!

W dniach 30.10.2018 i 31.10.2018 w SP 5 z Jastrzębiu-Zdroju odbyły się Powiatowe Zawody Badmintona dziewcząt i chłopców.
Chłopcy w składzie:
-Jakub Ceglarek
-Tomasz Korzeniewski
-Alan Lepiarz
zajęli 3 miejsce.
Dziewczęta w składzie:
-Oliwia Danek
-Julia Kowalska
-Martyna Więcławska
zajęły 2 miejsce.
Gratulujemy wyników!

Uczennica klasy 6c- Dominika Kupczak zdobyła dwa medale- srebrny i brązowy w V Jesiennych Zawodach Pływackich w Woli.
Gratulujemy!

11 października reprezentantki naszej szkoły zdobyły 1 miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt w Igrzyskach Dzieci.
Gratulujemy!

W pięknej scenerii Milówki został rozegrany półfinał wojewódzki rozgrywek szkolnych IGRZYSK DZIECI w mini piłce nożnej dziewcząt. W zawodach uczestniczyli mistrzowie rejonu wodzisławskiego, rybnickiego i bielskiego, odpowiednio: SP6 Jastrzębie- Zdrój, SP1 Czernica i SP1 Leśnica. Do finału wojewódzkiego mógł awansować tylko zwycięzca zawodów. Po wygranych SP 6 Jastrzębie z SP1 Leśnica 8:0 i SP1 Czernice z SP 1 Leśnica 5 : 1 , kluczowym o ostatecznym wyniku turnieju okazał się wynik meczu naszych dziewcząt z SP1 Czernica. Do finału wojewódzkiego wystarczył nam remis ( lepszy bilans bramkowy). Niestety będąc zdecydowanie lepszą drużyną pechowo przegraliśmy 1:2 i ostatecznie zostaliśmy sklasyfikowani na 5 miejscu w województwie śląskim, co niewątpliwie należy uznać za ogromny sukces. Na podkreślenie należy uznać fakt, że w „wyjściowej 6” naszą szkołę reprezentowały 2 dziewczyny z czwartej klasy !!! ( limit- szósta klasa) Maja Gutowska i Oliwia Grzonka oraz Daria Miszek i Wiktoria Przybył z piatej klasy. Serdecznie gratulujemy dziewczynom i RODZICOM , którym również dziękujemy za pomoc w organizacji transportu na zawody miejskie i rejonowe.
Grzegorz Lada
Skład drużyny podczas półfinału wojewódzkiego w Milówce : Maja Gutowska, Oliwia Grzonka, Daria Miszek, Teresa Bartel, Nadia Kazienko , Wiktoria Przybył, Kinga Nowak i kapitan drużyny oraz królowa strzelców turnieju Ewelina Namielska.

Dominika Kupczak z kl.5c zajęła 3 miejsce w IX Międzynarodowym Mitingu Pływackim Pawłowice 2018 w konkurencji 200 m stylem klasycznym.
Gratulujemy!

20 maja uczniowie naszej szkoły: Adam Panfil, Szymon Ozimek, Michał Kolekta, Gracjan Dzik i Kuba Partyka, na co dzień trenujący w Akademii Młodego Siatkarza- zdobyli srebrny medal na finałach Mistrzostw Śląska w mini piłce siatkowej chłopców zapewniając sobie awans do Mistrzostw Polski w Zabrzu.

Drużyna dziewcząt po zaciętym meczu wygrała 6:5 ze Szkołą Podstawową nr 1 z Rydułtów w finale zawodów rejonowych w piłce nożnej rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci. Tym samym wywalczyła sobie prawo gry w półfinale wojewódzkim, który zostanie rozegrany 23.05.2018r. w Milówce. Dziewczyny będą miały możliwość zmierzenia się z najlepszymi szkołami z rejonu bielskiego, rybnickiego i raciborskiego.
Skład naszej drużyny: Victoria Pierchała, Hania Kamecka, Teresa Bartel, Oliwia Grzonka, Maja Gutowska, Nadia Kazienko, Daria Miszek, Wiktoria Przybył i Ewelina Namielska.

Na tarczy wracają reprezentantki naszej szkoły z półfinału wojewódzkiego Igrzysk Dzieci w Minipiłce Siatkowej Dziewcząt, który odbył się 08.05.2018r. w Żywcu. Ostatecznie dziewczyny zajęły IV lokatę odpadając z dalszej rywalizacji ( do finału wojewódzkiego mógł awansować tylko zwycięzca turnieju, którym okazał się gospodarz – Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Żywcu). Jeszcze raz dziękujemy naszym dziewczętom za godne reprezentowanie NASZEJ SZKOŁY.
Skład drużyny: Wiktoria Paw, Victoria Pierchała, Ewelina Namielska, Dominika Błoniarczyk, Angelika Jezutek, Natalia Kuta, Patrycja Skubel, Laura Sasuła, Hania Kamecka

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha