Klasy 1-3 i 4-6 brały udział w konkursie plastycznym na wykonanie skarpety bożonarodzeniowej na świąteczne prezenty „Christmas Stocking”.
Celami była popularyzacja tradycji i zwyczajów krajów anglojęzycznych, rozszerzanie zainteresowań językiem angielskim, rozbudzanie wrażliwości estetycznej oraz twórczego myślenia, doskonalenie umiejętności plastycznych, kształtowanie postawy tolerancji wobec innych zwyczajów. Prac konkursowych było bardzo dużo, konkurs cieszył się zainteresowaniem młodszych i starszych uczniów.
Klasy 1-3
1miejsce- Szymon Baran kl.3d
2miejsce- Mikołaj Gnaś kl. 1b , Amelia Lorek kl. 3a
3 miejsce- Olga Wiercioch kl. 3a
Klasy 4-6
1 miejsce- Blanka Koralewska kl. 4b
2 miejsce- Daniel Admski kl. 4a
3 miejsce- Alicja Jabłońska kl. 6a

DSC_0452
W okazji Dnia języków Obcych klasy 1-3 brały udział w konkursie plastycznym „Barwy Krajów Anglojęzycznych”. Celem konkursu było wykonanie flagi dowolna techniką w formacie A4. Prac konkursowych było bardzo dużo i wszystkie prace zasługiwały na nagrody.

I miejsce
Olga Wiercioch kl. 3a
Szymon Baran kl. 3d
Filip Plonka kl. 1b
II miejse
Martyna Nowak kl. 3b
Victoria Rudzińska kl. 1c
Natasza Banaszak kl. 2a
III miejsce
Hanna Zając kl. 3b
Zalcman Natasza kl. 1c
Klaudia Borejza kl. 1B
DSC_0454Wyróżnienia:
Bartosz Rosa 1b
JuliaPindral 3d
Roksana Malak 3d
Julia Gajda 1c
Miłosz Nielipiński 1c
Borys Stefański 1b
Antonina Motowidło 3b
Szymon Brózda 3b
Filip Stania 1b
Jessica Pabian 1c
Zofia Królikowska 2a
Mateusz Jankowski 1b
Natalia Józik 1b
Nicola Piecha 3a
Wiktoria Wcisło 3a
Amelia Lorek 3a
AlanOracz 1c
Gratulujemy!

Nasza szkoła przystąpiła do kolejnego projektu unijnego. Tym razem jest to Erazmus Plus- mobilność nauczycieli. Koordynatorem projektu jest Ewa Niemiec- nauczycielka języka angielskiego w klasach młodszych. Projekt został wysoko oceniony przez agencję narodową i uplasował się na 19 miejscu wśród 172 szkół z całej Polski. Podczas wakacji pięcioro nauczycieli naszej szkoły wyjechało na Maltę,do Irlandii i Wielkiej Brytanii na kursy językowe i metodyczne. Taka forma szkoleń jest okazją do nowego, nowatorskiego spojrzenia na metodykę nauczania, poszerzenia swoich horyzontów, zdobycia nowych doświadczeń. Korzyści nabyte przez nauczycieli podczas realizacji projektu przekładają się na całe środowisko szkolne.
Uczniowie naszej szkoły będą brać udział w wielu tzw. działaniach projektowych. Już za tydzień odbędzie się Dzień Języków Obcych. Ruszają także szkolenia nauczycieli w ramach e- Twinning. Być może nawiążemy kontakt z uczniami ze szkół anglojęzycznych?

Oto zdjęcia z Anglii :-)

autor: E. Wąsik

Oto zdjęcia ze Szkocji ;-)

autor: B. Chodakowska

 

Oto zdjęcia z Irlandii :-o

autor: A. Mitula

 

Oto zdjęcia z Malty :-)

autor: Ewa Niemiec

 

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha