Z okazji Dnia Edukacji Narodowej chcielibyśmy złożyć życzenia wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły.  Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości i sukcesów w pracy.

„Wszyscy nasi kochani nauczyciele
dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele.
Za naukę, za trud jaki jest wkładany
przeogromny bukiet życzeń dziś składamy!”

UCZNIOWIE

źródło:

http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/a/dzien-nauczyciela-zyczenia-i-wierszyki-na-dzien-nauczyciela-propozycje,8990938/

5a12.10 odbył się naszej szkole Europejski Dzień Języków. Wszystkie klasy przygotowały z okazji tego dnia plakaty, na których przedstawiły różne ciekawostki, krajobrazy, czy kuchnię takich krajów jak Malta, Szkocja, Irlandia i Anglia. W szkole rozwieszone były różne ciekawostki ukryte w QR kodach. Dzięki aplikacji na telefon, uczniowie mogli wyciągnąć swoje telefony komórkowe z kieszeni i przeczytać różne ciekawe informacje na temat tych krajów. Część z uczniów zachwyciła nas różnymi przebraniami, dzięki którym w szkole było w tym dniu bardzo kolorowo i wesoło.

Zobaczcie efekty ich pracy.

 

W ramach zajęć „Ja czytam” uczennice klasy IIIa wraz z wychowawczynią postanowiły sięgnąć do bajek matematycznych. Dziewczynki przygotowały się do zajęć ozdabiając swoje stroje figurami matematycznymi i cyframi. Usiadły na dywanie i zaczęły czytać książkę pt. „Geometria dla najmłodszych”, która możliwie najprościej i zarazem atrakcyjnie wprowadziła je w zaczarowany świat najważniejszych pojęć z geometrii. Bohaterami tej podróży po świecie geometrii są: Ołówek, Buratino, Nieumiałek oraz Samoradzik czyli cztery zabawne postacie, które nie da się nie pokochać już od pierwszej strony tej zwariowanej książki. Forma komiksowa ożywia książkę i daje małą namiastkę dyskusji , pytań i wątpliwości jakie mogą pojawiać się u dzieci w trakcie „nauki geometrii”. „Geometria dla najmłodszych” była wstępem do ćwiczeń i zabaw edukacyjnych. Dziewczynki na pewno chętnie sięgną jeszcze raz po tę pozycję, aby wraz z bohaterami ruszyć w pościg za Gumką – rozrabiarą.

 

Uczniowie naszej szkoły uczcili Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. 29 września najlepsi matematycy z klas I-III spotkali się o godzinie 8.00 i pod opieką p. Agnieszki Klamer stoczyli pojedynek o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Każdy uczestnik rozwiązywał na czas przykłady na stronie Matzoo/klasa3/tabliczka -mnożenia. Najlepsi okazali się Izabela Kobos z kl.III b i Jakub Korzec z klasy III c. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do ćwiczenia tabliczki mnożenia, okazja do zdobycia tytułu mistrza już za rok.

Tego samego dnia wśród uczniów klas IV- VII zostały przeprowadzone dwa konkursy.

1. Konkurs o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia miał na celu wyłonienie wśród wszystkich uczniów klas IV- VII osoby, która w czasie 3 minut wykona poprawnie najwięcej pamięciowych działań. Mistrzami „Tabliczki Mnożenia” zostali odpowiednio:

Klasy IV: Daniel Adamski kl. IV A
Klasy V: Amelia Mleczko kl. V C
Klasy VI: Patrycja Skubel kl. VI B
Klasy VII: Kamil Kliś kl. VII A

2. „Tabliczka mnożenia to PIKUŚ”. Celem konkursu było napisanie rymowanki mającej na celu zapamiętanie kłopotliwych przykładów z tabliczki mnożenia. W tej konkurencji największą inicjatywą i pomysłowością wykazali się:

•Daniel Adamski z kl. IV A
•Amelia Mleczko z kl. V C

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do ćwiczenia tabliczki mnożenia. Serdecznie zapraszamy do rywalizacji za rok!

 

W dniu 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka!!!
W związku z tym składamy najserdeczniejsze życzenia naszym Kolegom, panom Nauczycielom oraz panu Woźnemu.
Aby słonko świeciło Wam każdego dnia, humory dopisywały i troski omijały!!!
Oraz spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń
Życzą dziewczyny i dziewczynki z SP6  ;-)

28 września uczniowie klas 4-7 głosowali w wyborach do Samorządu Uczniowskiego.

Oto oficjalne wyniki głosowania:

Przewodnicząca: Hałaszko Anna VA
I zastępca przewodniczącej: Basiura Emilia VII A
II zastępca przewodniczącej: Musiał Jakub VII B
Gratulujemy !

21 września 2017 r. jest Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. To druga edycja akcji prowadzonej we wszystkich europejskich krajach pod nazwą EDWARD.

Więcej informacji:

http://kuratorium.katowice.pl/index.php/kuratorium/aktualnosci/europejski-dzien-bez-ofiar-smiertelnych-na-drogach/

link do plakatu:

http://kuratorium.katowice.pl/wp-content/uploads/2017/09/plakat.jpg

plakat

W minionym tygodniu nasza szkoła, jak co roku, przyłączyła się do światowej akcji Sprzątanie Świata 2017. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci są surowce”.
Uczniowie naszej szkoły porządkowali teren wokół szkoły. Najmłodsi sprzątali najbliższe okolice szkoły, starsi zajęli się porządkami na osiedlu Pionierów, a najstarsze klasy sprzątały Jar Południowy. Zebrane odpady zgromadzono obok śmietników szkolnych i zostały zabrane przez specjalne służby porządkowe.
Wszyscy mieli okazję przyczynić się do uporządkowania okolicy szkoły a jednocześnie pogłębić swoje poczucie odpowiedzialności za nasza wspólną planetę Ziemię i jej dobro. Akcja Sprzątanie Świata pozwala nam wszystkim czuć się małymi ekologami w wielkiej sprawie.

Witamy!

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich miłośników kultury i sztuki na Jastrzębskie Prezentacje Artystyczne 2017 odbywające się od 1 do 24 września. To poczyniona z wielkim rozmachem i największa do tej pory impreza kulturalna w naszym mieście, przygotowana przez Stowarzyszenie DRABINA działające w Szkole Podstawowej nr6 oraz Centrum Art PLUS. Pieczę nad wszystkimi działaniami objął pan Robert Bareja. Prezentacje, wystawy malarstwa i fotografii oraz Happening Artystyczny przygotowano z myślą o różnych gustach odbiorców.

Więcej informacji znajduje się na licznych plakatach umieszczonych w różnych punktach naszego miasta oraz na stronie internetowej:

http://www.art-plus.info/derby/jastrzebie2017/

Informacja prasowa-Jastrzębskie Prezentacje Artystyczne

 

Uwaga!
Dla wszystkich wrażliwych na los bezdomnych psów w naszym mieście!
Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę karmy (suchej, w puszkach, ryżu, kaszy, makaronu), koców, pledów, ręczników, szczotek do czesania, zabawek, smyczy, lekarstw i wszystkich innych przydatnych rzeczy w schronisku. Dary przynosimy do sali nr 18, do pani Durczok i Jaros.
Akcję rozpoczynamy od 12.09.2017 roku do odwołania!

© 2017 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha