Właśnie ruszyła kolejna edycja akcji „Dzwonek na obiad”. Jej celem jest dofinansowanie ciepłych posiłków dla uczniów. Zgłoszenia trwają do 5 października.
Organizatorem programu stypendium obiadowego jest Fundacja „Być Bardziej”. Akcja może objąć każdego ucznia szkoły podstawowej, gimnazjalnej i ponadpodstawowej w całej Polsce.
Udział warunkuje dochód na jednego członka gospodarstwa domowego, w którym żyje młody człowiek. Jeśli miesięczny średni łączny dochód netto na osobę nie przekracza 1000 zł, uczeń może skorzystać z posiłków w szkole.
„Do tej pory stypendium przyznawaliśmy, gdy dochód netto w rodzinie nie przekraczał 800 złotych. W tym roku po raz pierwszy zmieniliśmy to kryterium do 1000 złotych. To ze względu na czynniki ekonomiczne, między innymi wyższą płacę minimalną” – tłumaczy ksiądz Andrzej Sikorski, prezes fundacji „Być Bardziej”.
Aby zgłosić udział dziecka, należy się zarejestrować, a potem zalogować na stronie dzwoneknaobiad.pl, wypełnić wniosek on-line i zgromadzić potrzebne dokumenty, potwierdzające dane z wniosku.
„Do stypendium obiadowego zgłosić ucznia może każdy: dyrektor, wychowawca, ksiądz czy sąsiad, ale musi przy tym współpracować z rodzicami lub prawnymi opiekunami” wyjaśnia ksiądz Sikorski.
„Na ogół pedagog lub psycholog szkolny pomagają przejść przez internetowe procedury, bo wiele rodzin jest wykluczonych cyfrowo” – dodaje kapłan.
Nabór do programu trwa do 5 października 2018 roku. O przyznaniu stypendium decyduje kolejność zgłoszeń.
W zeszłym roku w ramach akcji z pomocy fundacji skorzystało około 300 dzieci.
Akcję mogą wesprzeć indywidualni darczyńcy, kupując nawet pojedynczy obiad za pośrednictwem strony dzwoneknaobiad.pl https://dzwoneknaobiad.pl/ W finansowanie włączają się też szkoły, przeprowadzając zbiórkę pod hasłem „Grosz do grosza”. Za te pieniądze fundacja wykupuje kolejne obiady dla uczniów z całej Polski.
Program wspierają Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Zdrowia.
 
Szczegóły: https://dzwoneknaobiad.pl/glowna/

Bardzo miło nam poinformować, że nasz projekt (KUFEREK ARTYSTYCZNY- skarbnica dziecięcych talentów) został laureatem konkursu Fundacji Wawel z Rodziną! Nasza inicjatywa znalazła się wśród 30 zwycięzców i otrzyma grant w wysokości minimum 5000* złotych! Wszystkim zaangażowanym serdecznie gratulujemy!
*Dlaczego minimum? Każdy, kto uwielbia słodycze może pomóc nam w powiększeniu kwoty grantu! Wystarczy kupić produkty firmy Wawel oznaczone serduszkiem, a kod spod opakowania zarejestrować na stronie   www.sercerosnie.com.pl

Każdy kod to punkty, które można wymieniać na atrakcyjne nagrody dla siebie (bilety do kina, koszulki, torby i dostęp do serwisu Showmax) oraz wesprzeć wybraną przez siebie organizację charytatywną. Gorąco zachęcamy do wspierania Fundacji Wawel z Rodziną, bo wszystkie zebrane w akcji przez nią środki zasilą granty na realizację innowacyjnych projektów edukacyjnych – w tym naszego!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w dniu 03.09.2018r. odbędzie się wg poniższego harmonogramu:
klasy I- godz. 10.45
klasy II, III i IV – godz. 10.00
klasy V i VI – godz. 9.15
klasy VII i VIII – godz. 8.30
Zapraszamy!

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania.
Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.
Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.
Dziękujemy za cały rok szkolny 2017/2018.
Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne SP nr 6 w Jastrzębiu- Zdroju

Dzisiaj w naszej szkole uczniowie brali udział w akcji „Bezpieczne wakacje”. Zostały przypomniane podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. Było także spotkanie z przedstawicielami służb miejskich: Strażą Miejską, Policją i Strażą Pożarną. Młodsi uczniowie otrzymali odblaski. Oto krótka relacja z tego dnia: https://www.youtube.com/watch?v=r7HTOStF0JA

Pamiętamy o telefonach alarmowych:
112 – telefon alarmowy służb ratowniczych
997 – telefon alarmowy Policji
998 – telefon alarmowy Straży Pożarnej
999 – telefon alarmowy Pogotowia Ratunkowego
601 100 100 – telefon alarmowy WOPR

Kilka cennych rad i uwag jak spędzić bezpiecznie wakacje:
1. Rower i wrotki
-Pamiętaj, że jezdnia nie jest placem zabaw! Zachowaj na niej wyjątkową ostrożność.
-Korzystaj ze ścieżek rowerowych; jeżeli jedziesz po jezdni, uważaj na znajomość przepisów ruchu drogowego.
-Zabezpieczaj rower przed kradzieżą.
-Nie pożyczaj roweru nieznajomym.
-Pamiętaj, że unikniesz urazów, jeśli będziesz zakładał kask ochraniający głowę.
-Uważaj podczas przechodzenia przez jezdnię, korzystaj z przejść dla pieszych.
2. Nad wodą i w górach
-Pamiętaj, że kąpiemy się tylko w miejscach wyznaczonych i oznakowanych.
-Nigdy nie skacz do wody w miejscach, których dna nie znasz.
-Nie wchodź do wody po posiłku.
-Zawsze słuchaj poleceń ratownika.
-Kąp się w miejscach dozwolonych pod opieką rodziców.
-W wodzie zachowuj się ostrożnie i nie utrudniaj kąpieli innym.
-Nie zaśmiecaj plaży, dbaj o jej czystość.
-Zapoznaj się z regulaminem kąpieliska i przestrzegaj go.
-Chodź tylko wyznaczonymi szlakami.
-Nie podchodź i nie drażnij dzikich zwierząt.
-Nie zbieraj grzybów i jagód, których nie znasz.
-Ubieraj się stosownie do pogody.
3. Dbaj o swoje bezpieczeństwo
-Na zabawy wybieraj miejsca bezpieczne, oddalone od jezdni i wykopów.
-Nie niszcz i nie zaśmiecaj otoczenia, dbaj o środowisko.
-Rozpalaj ogniska tylko w miejscach do tego przeznaczonych.
-Mów zawsze rodzicom dokąd wychodzisz, po zmroku nie wychodź bez opieki osoby dorosłej.
-Gdy jesteś sam w domu, nie otwieraj drzwi obcym.
-Nie korzystaj z propozycji jazdy samochodem (lub spaceru) z nieznajomymi.
-Uczestnicząc w pracach polowych zawsze zachowaj ostrożność
-Nie zbliżaj się do obcego psa, nie dotykaj go, nawet jeśli robi wrażenie łagodnego.

Życzymy Wam bezpiecznych wakacji!

Viktoria Leksa z kl.1b brała udział w „Gali tancerzy”, która odbył się w Jastrzębiu- Zdroju.

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się wg poniższego harmonogramu:

klasy 1-2 godz. 8.30

klasy 3-4 godz. 9.30

klasy 5-7 godz. 11.00

Zapraszamy!

Zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim nadchodzi czas zwrotu podręczników do biblioteki. Uczniowie będą oddawać komplety podręczników do biblioteki wg poniższego harmonogramu. W przypadku zniszczenia lub zgubienia podręcznika należy odkupić identyczny- wszelkie takie przypadki należy też wcześniej zgłosić pracownikowi biblioteki szkolnej. Przypominamy również o zwrocie do biblioteki innych wcześniej wypożyczonych książek, zwłaszcza przetrzymywanych lektur.

Harmonogram zwrotu kompletów podręczników:

klasy 1-3  13- 14 czerwca

klasy 4-5  18 i 19 czerwca

klasy 6 i 7 20- 21 czerwca

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 im. JANUSZA KORCZAKA w Jastrzębiu – Zdroju ZAPRASZA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS 1 rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2018/2019 na zebranie informacyjne, które odbędzie się dnia 18.06.2018r. (poniedziałek) o godz.17.00 na pierwszym piętrze Szkoły Podstawowej nr6 w Jastrzębiu- Zdroju.

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

2018.06.11_List do dyrektorów szkół_Dobry Start

Dobry Start_plakat

Dobry Start_ulotka

 

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha