Nasza szkoła otrzymała dyplom z podziękowaniami za wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” od MEN.

Szanowni Państwo,
informuję, że Zarząd Województwa Śląskiego z inicjatywy Pana Marszałka podjął decyzję o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży szkolnej pociągami Kolei Śląskich w czasie trwania ferii zimowych w województwie śląskim tj. od północy 08/09 lutego br. do 24 lutego br.
Oferta dotyczy całej siatki połączeń Kolei Śląskich (poza odcinkiem przygranicznym Chałupki-Bohumin). Do bezpłatnych przejazdów dzieci i młodzieży przebywających w tym czasie na terenie województwa śląskiego uprawnia ważna legitymacja szkolna szkół podstawowych, gimnazjalnych, branżowych i średnich z obszaru całej Polski. Młodsze dzieci mogą korzystać z przejazdów na postawie dokumentu potwierdzającego ich wiek.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.slaskie.pl – zakładka: Kolej na ferie.
Z poważaniem
Danuta Rosa
Dyrektor Wydziału

Dzisiaj uczniowie klas 4-6 wzięli udział w żywej lekcji historii „Droga do niepodległości”. Oto krótka relacja filmowa z tego wydarzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=RBhf3mqLmDA

W związku ze Światowym DNIEM KOTA (17.02), przyłączamy się do zabawy. W piątek 8.02 zachęcamy wszystkich uczniów do ubrania gadżetów kocich, można nawet wyglądać jak kot:), najbardziej przebranych nagrodzimy. Zachęcamy uczniów do przyniesienia zdjęcia swojego kociaka na galerię szkolną (kartka A 4 albo mniej) opisana z przodu- imię właściciela, klasa, imię kotka. Jeśli ktoś ma więcej kotów to proszę o umieszczenie ich na jednej fotce. Proszę zebrać zdjęcia i oddać do biblioteki do środy 6.02.
Ogłaszamy też konkurs na „zabawkę dla kota na sznurku”. Można użyć włóczki, pomponów, wykorzystać stare gadżety.Klasy młodsze mogą zrobić je na lekcji plastyki:) Prace należy przynieść do Pani Joanny Jaros- Cycoń też do 6.02.
Dyskoteka karnawałowa dla klas 4-8- wtorek 5.02, 17.00-19.00 na świetlicy.
Opiekun SU Joanna Jaros- Cycoń

Przekazujemy rodzicom i opiekunom uczniów list Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji. Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych „dopalaczami”.
Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z informacji na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym do zwrócenia uwagi na bazę wypoczynku www.wypoczynek.men.gov.pl.
Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży!

Z wyrazami szacunku
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców

Przedstawiamy pismo dotyczące nowego systemu identyfikacji wizualnej miasta Jastrzębie-Zdrój. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.jastrzebie.pl , na której znajdziecie szczegółowe informacje o nowym logo, nowych barwach i wzorach, którymi od dziś będzie się posługiwało miasto.

KOMUNIKAT

Wydział Polityki Społecznej i Mieszkaniowej uprzejmie informuje, iż Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju przystąpił do realizacji Programu pn.: Zdrowy Kręgosłup – Wykrywanie i profilaktyka wad postawy u dzieci w wieku od 7 do 15 lat w Jastrzębiu-Zdroju. W ramach realizacji zadania, na terenie szkół podstawowych, przeprowadzone zostaną badania przesiewowe w kierunku wykrywania wad postawy ciała wśród uczniów klas od pierwszej do ósmej.
W razie pytań do dyspozycji pozostają pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju, tel. 32 476 14 51; 32 475 17 27.

ulotki

informacja dla szkół

Jak co roku w naszej szkole znalazł siedzibę Sztab WOŚP- Jastrzębie- Zdrój.
27 Finał WOŚP odbędzie się w dniu 13 stycznia 2019r., a jego celem będzie pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Swoją pomoc zgłosiło wielu Wolontariuszy.
Dzięki Waszym, nawet tym najdrobniejszym wpłatom i Waszemu zaangażowaniu w działania WOŚP, jest ona w stanie podnosić poziom polskiej medycyny dziecięcej i sprawiać, by każde dziecko, mogło skorzystać ze sprzętu najwyższej jakości.
Sie Ma!

Finał w naszym mieście- więcej informacji na stronach:
https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/kolejny-final-wosp-przed-nami/
https://jastrzebieonline.pl/news,12763,wosp-padnie-rekord-w-tancu-poloneza.html

źródło obrazka: https://www.wosp.org.pl/

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha