Uczennica naszej szkoły-Amelia Koralewska- zajęła II miejsce w XX Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Promuj Śląsk”- imprezie cyklicznej o zasięgu ogólnopolskim.
Organizator:
Chorzowskie Centrum Kultury- Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Chorzów Andrzeja Kotali
Miejsce przesłuchań konkursowych:
siedziba „Lekkiego Teatru Przenośnego”
Celem Turnieju było promowanie twórczości poetów i prozaików związanych ze Śląskiem poprzez urodzenie lub zamieszkanie, propagowanie wśród młodzieży i dorosłych zainteresowania kulturą naszego regionu oraz promowanie kultury słowa mówionego i wysokiego poziomu artystycznego recytacji.
Turniej odbywał się w pięciu kategoriach wiekowych:
– szkoły podstawowe – klasy 1-3;
– szkoły podstawowe – klasy 4-6;
– szkoły podstawowe – klasa 7-8 oraz gimnazja – klasa 3;
– szkoły ponadgimnazjalne;
– dorośli.
Jury oceniało interpretację tekstów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.
Wyniki w kategorii szkoła podstawowa, klasy 4-6:

1 miejsce – Zuzanna Radzimska -MDK 2 – Zabrze
2 miejsce – Amelia Koralewska – SP 6 – Jastrzębie-Zdrój
3 miejsce – Antoni Pater – MDK 2 – Zabrze
Wyróżnienia:
Martyna Łopuch – SP 51 – Bytom
Konstancja Nawrat – SP 2 – Chorzów
Hanna Piechula – SP 3 – Mikołów
Uroczystość rozdania nagród i koncert laureatów odbędzie się w dniu 20 listopada 2018 r.
Gratulujemy Amelce i czekamy na kolejne sukcesy!!!

Minister Edukacji Narodowej przesyła list do Rodziców dotyczący szczepień ochronnych. Oto jego treść:

2018.11.08_list_MEN_GIS_rodzice

Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989.

Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj.
źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowe_%C5%9Awi%C4%99to_Niepodleg%C5%82o%C5%9Bci

Obchody Święta 100-lecia Odzyskania Niepodległości w naszym mieście– więcej na stronie:
https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/swietujmy-wspolnie-100-lecie-odzyskania-niepodleglosci/

9 listopada o godz. 11.11 wszyscy uczniowie naszej szkoły wspólnie zaśpiewali Hymn Polski w ramach świętowania „Dnia dla Niepodległej”.

Oto krótka fotorelacja:

 9 listopada (piątek) ubieramy się w kolory narodowe- biały i czerwony.
Wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy, aby tego dnia przyszli do szkoły ubrani w nasze barwy narodowe, ponieważ o godz. 11.11 wspólnie odśpiewamy 4 zwrotki hymnu Polski biorąc udział w świętowaniu „Dnia dla Niepodległej”. 
 

Dnia 17.10.2018 r. klasa 6B wzięła udział w warsztatach poświęconych tworzeniu komiksów zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Zajęcia prowadził pan Szymon Teluk, który jest malarzem, rysownikiem, ilustratorem, performerem i autorem działań przestrzennych.
Zajęcia okazały się bardzo ciekawe, dzięki nim uzyskaliśmy wiele cennych wskazówek, jak tworzyć komiksy. Pan Szymon pokazał nam techniki szkicowania różnych postaci i nie tylko… Narysował karykatury dwóch osób z naszej klasy. Są wspaniałe! Zresztą sami oceńcie!
Nadia Redlin kl.6b

Dnia 9 października 2018 r. w księgarni „Autorska” odbyło się spotkanie z okazji 100- rocznicy Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji klasa 6C wzięła udział w głośnym czytaniu utworów o tematyce patriotycznej.
Na początku głośno przeczytaliśmy wiersz W. Bełzy zaczynający się od słów „Jaki znak Twój?” , a następnie starsi uczniowie czytali tekst hymnu narodowego oraz fragmenty innych utworów patriotycznych. Prezentowano również nową książkę Michała Rusinka pt. „Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat Niepodległości” , wybrani uczniowie mogli przeczytać głośno krótkie i piękne utwory.
Nie obyło się bez nagród!
Otóż panie prowadzące warsztaty zadawały nam pytania konkursowe dotyczące utworów oraz wydarzeń historycznych, a za dobrą odpowiedź uczniowie otrzymywali piękne, płócienne torby z drobiazgami w środku.
Nasza klasa również przygotowała się na tę okazję: dziewczyny wplotły w swoje warkocze biało-czerwone wstążki, a chłopcy założyli na szyję muszki w tych samych kolorach. Wyglądaliśmy bardzo elegancko! Amelia Koralewska wyrecytowała wiersz W. Bełzy i otrzymała gromkie brawa publiczności.
Pod koniec warsztatów każdy mógł napisać swój wiersz, najciekawsze utwory zostały wyróżnione nagrodami książkowymi. Z naszej szkoły otrzymały je: Dominika Kupczak, Agata Lewińska i Amelia Koralewska. Gratulacje!
Dominika Kupczak kl.6c

W ostatni piątek 26 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie wzięli udział w konkursie na Pictionary – czyli pracę plastyczną, która przedstawia słówko w języku obcym, a które wykonane jest z materiału o tym samym znaczeniu. W tym dniu obchodziliśmy też Crazy T-Shirt Day – uczniowie przyszli do szkoły ubrani w koszulki, które miały na sobie napis w obcym języku.

Uczniowie klasy 6c byli dzisiaj na ciekawych zajęciach poświęconych historii papieru połączonych z warsztatami czerpania papieru, zorganizowanych w MBP w Jastrzębiu- Zdroju. Każdy mógł wykonać własny arkusz z dodatkiem płatków kwiatów, każdy też mozolnie próbował pięknie pisać gęsim piórem zamoczonym w atramencie. Na zakończenie każda praca była przypieczętowana czerwonym lakiem i specjalną pieczęcią. Zajęcia bardzo się podobały, czekamy na kolejne interesujące warsztaty.

Oto krótka relacja:
https://www.youtube.com/watch?v=JyIqu8yInTU

 

W tak ważnym dniu w roku szkolnym, w dniu święta wszystkich nauczycieli, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów!

Wszyscy nasi kochani nauczyciele
dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele.
Za naukę, za trud jaki jest wkładany
przeogromny bukiet życzeń dziś składamy.
Niechaj kłopoty znikną, sukcesów przybędzie,
niechaj zdrowie dopisze, a szczęście się przędzie.
Wszystko, co piękne i wymarzone,
niech w ich życiu będzie spełnione.
Uczniowie SP6

https://gloswielkopolski.pl/zyczenia-na-dzien-nauczyciela-2018-smieszne-i-powazne-zyczenia-oraz-wierszyki-sprawdz-czego-i-kiedy-zyczyc/ar/10723728

 

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha