23 marca w Szkole Podstawowej nr5 odbędzie się konkurs „The Wise Owl” dla uczniów klas 5-7. Eliminacje szkolne do tego konkursu będą w czwartek 22 lutego o godz. 8.00 w sali nr 27. Szkołę będzie reprezentowało 3 uczniów. Więcej informacji o konkursie u p. Beaty Chodakowskiej.

Zapraszamy wszystkich chętnych!

W związku z tym, że 13 lutego przypada Pancake Day czyli Dzień Naleśnika, odpowiednik naszego Tłustego Czwartku w Wielkiej Brytanii, uczniowie zostali zaproszeni do wspólnych zabaw i konkursów związanych z tym dniem.
Obejrzyjcie naszą galerię!

Jak tradycja, to tradycja!
Od jedenastu lat, jeden tydzień ferii zimowych uczniowie, absolwenci i ich przyjaciele spędzają na zimowisku – nartowisku w Murzasichle, niedaleko zimowej stolicy Tatr, Zakopanego. Pogoda jeszcze nigdy nas nie zawiodła. Śnieg i słońce zawsze nam towarzyszą! W tym roku uczestniczki swoje wspomnienia spisały wierszem…
NASZE ZIMOWISKO ad 2018
Hokus pokus, czary mary, jedź na zimowisko stary!
Pojeździmy na nartach lub na snowboardzie, zagrasz również na keyboardzie.
Rozbawi Cię pan Gąsienica, może spotka Cię jakaś tajemnica.
Na kulig się wybierzesz i ciepło się ubierzesz.
Kiełbaski upieczemy i razem wszystkie zjemy.
W labiryncie zgubisz się, dobrzy koledzy odnajdą Cię.
Na termach Bania nie pływamy, tylko porządnie wypoczywamy.
Pontony to fajna rzecz, wszystkie kłopoty pójdą precz.
Z Gubałówki pozdrawiamy, bardzo ładny świetlny widok mamy.
Na ulicy Krupówki widać nas niczym mrówki.
Niektórzy karnet oddali i pyszne oscypki zajadali.
Zawsze dobry humor mamy, gdy smaczne posiłki zjadamy.
Ze smutkiem już wracamy i o szkole sobie przypominamy.
Na zimowisku miło spędzisz czas, więc za rok pojedź z nami i świetnie się baw!

NIEWAŻNE, GDZIE SPĘDZASZ FERIE, SĄ ZASADY, O KTÓRYCH ZAWSZE NALEŻY PAMIĘTAĆ:
*Nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych.
*W czasie zjeżdżania zachowujmy bezpieczną odległość między sankami.
*Nie doczepiajmy sanek do samochodu.
*Rzucając się śniegiem nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby.
*Na łyżwach jeźdźmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajmy się po lodzie na rzece lub stawie.
*Pamiętaj o zagrożeniu zdrowia i życia, jakie niesie za sobą wchodzenie na powierzchnię zamarzniętych akwenów wodnych.
*Bądźmy widoczni na drodze.
*Nie strącajmy zwisających z dachów sopli.
*Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu.
*Ubierajmy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.
*Informuj opiekunów gdzie dokładnie idziesz i o której godzinie wrócisz.
*Nie noś kluczy, komórki, pieniędzy w widocznym miejscu – to może skusić potencjalnego złodzieja.
*Nie rozmawiaj z obcymi osobami i nie ufaj im.
*Przestrzegaj zasad poruszania się po drodze.
*Nikomu nie podawaj swojego adresu zamieszkania, nazwiska, nr telefonu.
*Jeśli ktoś próbuje Cię skrzywdzić, wołaj głośno o pomoc.
*Jeśli ktoś krzywdzi Twojego kolegę, reaguj natychmiast i zawołaj osobę dorosłą.

Życzymy Wam bezpiecznych ferii zimowych!

?????????????????

IMG_119222. 01 w naszej szkole odbyła się VII edycja dyktanda z języka angielskiego „English Dictation Contest”. O tytuł mistrza ortografii w języku angielskim rywalizowali, jak co roku, uczniowie z jastrzębskich szkół podstawowych. Tekst, choć świąteczny, do prostych nie należał, jednak uczestnicy świetnie sobie z nim poradzili.
Laureatką tegorocznej edycji została uczennica SP nr 4 – Julita Laska,
Miejsce II zajął uczeń SP 12 – Krzysztof Ptaszyński,
Miejsce III zajął uczeń SP 12 – Szymon Załęski.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w dyktandzie za rok!

IMG_1194

W dniach 15-16 stycznia klasy 7 ze Szkoły Podstawowej nr 6 wysłuchały wykładu o tematyce historycznej w Bibliotece Głównej – Galeria Pod Sową na temat „Cieszyn 1918. Polski my naród, polski lud”. Tematyka wykładu nawiązywała do tegorocznych obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości.
Cieszyn 1918. Polski my naród, polski lud to także temat wystawy planszowej udostępnionej przez Książnicę Cieszyńską. Ekspozycja swoim tytułem nawiązuje wprost do „Roty” Marii Konopnickiej, która napisana została na Śląsku Cieszyńskim i tu po raz pierwszy opublikowana.
Poprzez udział w wykładzie i obejrzenie wystawy uczniowie poznali tą mniej znaną historię Śląska Cieszyńskiego.

Drogi Rodzicu
Jeśli pragniesz pomóc swojemu dziecku w rozwoju osobowości i podniesieniu poczucia własnej wartości, zgłoś je do Akademii Sukcesu – projektu realizowanego w naszej szkole

http://akademiasukcesu.net/

Dzięki tym zajęciom Twoje dziecko rozwinie swoją inteligencję emocjonalną, pozna i zrozumie siebie, swoje zachowanie, emocje i potrzeby. Dowie się jak tworzyć dobre relacje z innymi osobami, jak współpracować, wyrażać swoje zdanie i emocje, a przy tym, rozwinie swoje umiejętności i zainteresowania oraz nauczy się szanować siebie i innych. Ponadto, w grupie rówieśników przeżyje wielką przygodę i doświadczy osobistego sukcesu!

Rodzice, którzy chcieliby zapisać dziecko do Akademii Sukcesu, bądź dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat, mogą skorzystać ze strony internetowej:

http://akademiasukcesu.net/kategoria-warto/zapisy-do-akademii-sukcesu

bądź skontaktować się z koordynatorem projektu – Aurelią Golda pod nr tel. +48 692 75 11 34

UWAGA! Zapisy do Akademii trwają do końca stycznia 2018 r. Z uwagi na fakt, że zajęcia odbywać się będą w małych grupach (7-9 osób), ilość miejsc jest ograniczona!

Akademia Sukcesu pomaga dziecku w odkrywaniu prawdziwego szczęścia!

https://www.youtube.com/watch?v=1rDqZweqkt4&t=93s

wosp 2018Jak co roku w naszej szkole znalazł siedzibę Sztab WOŚP- Jastrzębie- Zdrój.
26 Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.
Swoją pomoc zgłosiło wielu Wolontariuszy.
Dzięki Waszym, nawet tym najdrobniejszym wpłatom i Waszemu zaangażowaniu w działania WOŚP, jest ona w stanie podnosić poziom polskiej medycyny dziecięcej i sprawiać, by każde nowonarodzone dziecko, mogło skorzystać ze sprzętu najwyższej jakości.
Sie Ma!

Finał w naszym mieście- więcej informacji na stronach:

http://wosp.jastrzebieonline.pl/

http://www.jastrzebie.pl/2018/01/08/wosp-zagra-i-u-nas/

https://jastrzebieonline.pl/news,10833,26-final-wosp-rowniez-w-jastrzebiu-co-bedzie-sie-dzialo.html

źródło obrazka: http://www.wok.walbrzych.pl/web/wosp-2018/

W dniach od 11 do 15 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył się „Matematyczny Tydzień”.
Zaczął się on jednak już 6 grudnia, kiedy to klasy siódme odwiedziły Świat Techniki w Ostrawie. Uczniowie mieli okazję poznać tajniki wielu nauk, w tym matematyki. Borykali się między innymi z grami logicznymi, objętością brył, mieli również możliwość udowodnienia twierdzenia Pitagorasa.
Chcąc przekonać uczniów, że matematyka to nie tylko algorytmy, równania czy też tak nielubiane zadania tekstowe, tydzień ten przebiegał pod hasłem: „Bawimy się matematyką”.
Połowa grudnia to czas, w którym wszystko dookoła przypomina nam o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Zadbaliśmy więc, aby świąteczna atmosfera zagościła również w naszej szkole (choć w niecodzienny sposób):
1. „Za oknem śnieg, święta tuż, tuż…-matematyczną choinkę stwórz” – konkurs plastyczny na najefektowniejszą choinkę matematyczną.
2. „Czas nadchodzi, by choinkę przyozdobić, więc cacuszka choinkowe trzeba zrobić”- konkurs na najbardziej oryginalną, matematyczną ozdobę choinkową.
Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością podczas wykonywania prac konkursowych. Wśród ozdób choinkowych znajdziemy miedzy innymi bryłę w kształcie znaku mnożenia, pięknie przyozdobioną szóstkę ( która jest cyfrą, wyjątkowym stopniem oraz numerem naszej szkoły), kulę z wyhaftowanym napisem „Matematyka Królową Nauk”, liczbę ? czy bombkę z tabliczką mnożenia. Nie zabrakło również aniołków.
W poniedziałek rozpoczęliśmy strojenie naszej wyjątkowej choinki. Ostatnie ozdoby zostały zawieszone we wtorek.
Dla chętnych uczniów przygotowano zajęcia, w czasie których wprowadzono elementy programowania. Zajęcia odbyły się we wtorek. Ich zabawowa forma (Trasa Świętego Mikołaja) sprawiła, że uczniowie chętnie i z zapałem podeszli do rozwiązywania przedstawionego im zadania.
Tego samego dnia dla uczniów klas IV przygotowano dyktando matematyczne. Efektem pracy dzieci były ilustracje przedstawiające symbole zimowo- świąteczne.
Kolejne dwa dni spędziliśmy przy tworzeniu modeli szkieletowych dwudziestościanów foremnych. Wykonane z kolorowego papieru modele są wyjątkowo efektowną ozdobą korytarza szkolnego naszej szkoły.
Krzyżówka to nie tylko zabawa, ale również sposób na wykazanie się wiedzą. Tydzień z matematyką w naszej szkole dawał uczniom i taką możliwość. Chętni uczniowie zmagali się z matematyczną krzyżówką. Ilość chętnych przerosła nasze oczekiwania. Hasło poprawnie rozwiązanej krzyżówki brzmi: „ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT”. Są to jednocześnie nasze życzenia dla Was- drodzy Uczniowie- i dla Waszych Rodzin.
Klaudia Stabla
Dorota Zgryska

3aDzień 18 grudnia 2017 roku w naszej szkole to był „Dzień marchewki”. Uczniowie z klas 1-5 biorący udział w programie „Owoce i warzywa w szkole” przyszli do szkoły ubrani na pomarańczowo lub ich ubranie miało elementy zawierające pomarańczowy kolor. Dzieci do picia przyniosły sobie soczki marchewkowe lub marchewkę do zjedzenia.
W tę akcje zaangażowali się również rodzice, wykonując stroje z bibuły. Nie zabrakło pomarańczowych maskotek. A o to zdjęcia z tej akcji:

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha