Dziennik Zachodni zorganizował  plebiscyt, w którym wzięło udział ponad dwa tysiące nauczycieli. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach – nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej, klas IV-VII i gimnazjum oraz uczących młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych. Laureatów wskazali Czytelnicy i Internauci w głosowaniu esemesowym w miastach i powiatach.

Miło nam donieść, że wśród laureatów znalazła się Pani Małgorzata Chilińska, której nagroda została przyznana w kategorii nauczycieli klas I-III.

Składamy serdeczne gratulacje!

Więcej informacji znajdziecie:

http://www.dziennikzachodni.pl/edukacja/g/oto-laureaci-tytulu-nauczyciel-na-medal-wreczylismy-nagrody-zwyciezcom-plebiscytu-dz-zdjecia,12744570,26588170/

http://www.dziennikzachodni.pl/edukacja/g/oto-laureaci-tytulu-nauczyciel-na-medal-wreczylismy-nagrody-zwyciezcom-plebiscytu-dz-zdjecia,12744570,26588122/

Klasa 2a z radością informuje, że uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grupy wiekowej „Skrzaty”. Aby z honorem wstąpić w poczet grupy pierwszaki zmierzyły się z zadaniami przygotowanymi przez króla Maciusia I. Z nieprzymuszonej woli oddały w jego ręce dar w postaci kępki swoich drogocennych włosów, z uśmiechem na twarzy zjadły kawałek cytryny, po raz ostatni podpisały się odciskiem palca oraz zaśpiewały piosenkę. Wspaniale wywiązały się z zadań i w obecności skrzatów złożyły przed Maciusiem I przysięgę. W dowód uznania na ręce przewodniczącego klasy otrzymały dyplom.

IMG_0085Właśnie otrzymaliśmy informację od Polskiego Związku Szachowego, że  Zuzanna Adamczyk – uczennica kl.7b reprezentowała Polskę na Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów w szachach w miejscowości Mamaia w Rumunii.

W październiku br. ogłoszony został konkurs, który miał na celu zachęcenie uczniów klas VII do stworzenia indywidualnego, oryginalnego i niepowtarzalnego kalendarza adwentowego. Organizatorką konkursu była nauczycielka języka niemieckiego, p. Aleksandra Swaczyj. Uczestnicy swoje prace mogli oddawać do końca listopada. Do szkolnej rywalizacji zgłosiło się wielu uczniów. Każdy z nich wykazał się kreatywnością oraz zdolnościami plastycznymi. Oceniano indywidualne potraktowanie świątecznego tematu, ilość pracy włożonej w wykonanie projektu i pomysłowość. Kalendarze były różnorodne, od pudełka z szufladkami po drewnianą choinkę z patyczków. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i drobny upominek.
Oto lista nagrodzonych:
I miejsce – Justyna Mroczkowska kl.7b
II miejsce – Natan Kozioł kl.7a
III miejsce – Weronika Jurgowian kl.7a
Wyróżnieni: Dominik Kupczak kl.7a i Zuzanna Wac kl.7c.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!
Konkurs miał na celu przybliżyć tradycje świąteczne naszych zachodnich sąsiadów. To właśnie w Niemczech w XIX w. narodził się zwyczaj specjalnego kalendarza odliczającego dni od pierwszego dnia Adwentu do Wigilii Bożego Narodzenia.

 

W zimowy, grudniowy poranek dziewczyny z klas VII reprezentowały naszą szkołę na XV Turnieju Wiedzy o Zdrowiu. Wcześniej odbyły się szkolne eliminacje do konkursu, które pozwoliły wyłonić najlepszych. Miejski konkurs odbył się 1 grudnia w siedzibie Urzędu Miasta Jastrzębie- Zdrój. Uczniowie pisali test w swoich kategoriach wiekowych. Później był czas oczekiwania na wyniki, który był umilony słodkim poczęstunkiem i prezentacją filmów. W końcu nadszedł czas ogłoszenia wyników! Nasze koleżanki uzyskały wyróżnienia oraz dyplomy i nagrody za uczestnictwo:
Adamczyk Zuzanna kl. VII B – wyróżnienie
Pawlak Karolina VII C – wyróżnienie
Fujak Zuzanna VII A – dyplom uczestnictwa
Wszystkim gratulujemy!!!

 

„Mówi się czasem, że dzieci są najlepszymi poetami”
Takimi słowami profesor Jerzy Bralczyk rozpoczął recenzję XIV tomiku wierszy pt. ,,Antologia Poezji Dziecięcej” będącego podsumowaniem Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego dla szkół podstawowych i gimnazjów organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 30 w Zabrzu pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Zabrze, Marszałka Województwa Śląskiego oraz Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach.
Spośród 2 tysięcy nadesłanych wierszy Komisja wybrała również dwa utwory napisane przez uczennice naszej szkoły. Laureatkami tegorocznego konkursu zostały:
- Kaja Janiszewska z klasy 3 A, która jednocześnie zajęła I miejsce,
- Nadia Redlin z klasy 5 B.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Uczniowie klas VI w ramach lekcji przyrody wykonali projekty edukacyjne pt. Układ Słoneczny. Każdy miał możliwość wybrać własną koncepcje przedstawienia tematu. Prace okazały się bardzo ciekawe – od plakatów, poprzez prace przestrzenne aż do prac, które w sposób ruchomy i świetlny przedstawiają wizualizację naszego układu planetarnego. Wszystkie wykonane przez uczniów prace zostały wyeksponowane w kąciku patrona, aby pozostali uczniowie mogli je podziwiać.
Gratulujemy pomysłowości i pracowitości w realizacji zadania!

Każdy z nas wie, jak bardzo ważne jest pomaganie innym. Bierzemy udział w akcjach charytatywnych w szkole (Szlachetna Paczka), ale także w działaniach, mających na celu pomoc duchową, nie materialną. Taką akcją jest Marzycielska Poczta. Polega ona na tym, że dzieci w różnym wieku piszą i wysyłają listy do dzieci chorych. Organizatorem Marzycielskiej Poczty w naszym mieście jest MBP. W tym roku uczniowie klas 7 i 6 wzięli udział w zajęciach i pisali listy do chłopca, który nie wychodzi z domu, bo nieustannie walczy o zdrowie. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej akcji i na pewno za rok też nas nie zabraknie.
~7 klasistka

Wszystkich łasuchów naszej szkoły zapraszamy do zakupu ciast i ciasteczek pieczonych przez naszych uczniów oraz ich bliskich. Cena – symboliczna złotówka. Przy zakupie słodkości każdy otrzymuje wróżbę.
Zapraszamy 30 listopada po pierwszej lekcji: parter- kącik patrona.

Samorząd Uczniowski

Bijemy rekordy:
*w jedzeniu „plasterków cytryny bez kwaśnej miny”;
*w posiadaniu najdłuższych włosów;
*w największej ilości wypożyczonych książek (dotyczy klasy);
*w posiadaniu największej ilości ocen celujących i bardzo dobrych (dotyczy klasy);
*w byciu najwyższym uczniem szkoły;
*w największej ilości słów zapisanych w ciągu 4 min. zaczynających się na jedną literę;
*w wykonaniu największej ilości kapek( kopnięć nogą piłki);
*w podbijaniu piłeczką pingpongową na czas;
*w przeskakiwaniu przez skakankę na czas;
*w czytaniu jak największej ilości słów w ciągu 1 minuty;
*w temperowaniu kredek na czas!
Chętnych uczniów prosimy o zapisy u p. J. Jaros do dnia 27.11.2017r. – sala 32.
Udanej zabawy!
Samorząd Uczniowski

© 2017 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha