16 października 2019 r. odbyły się w naszej szkole kolejne rodzinne warsztaty artystyczne. Tym razem zmagaliśmy się z kartkami, klejami, taśmami oraz sprzętami o tajemniczo brzmiących nazwach tj. gilotyna, trymer, bindownica. Wszystko po to, aby stworzyć wyjątkowy notes – Kronikę Sukcesu, w której możemy zapisywać swoje osiągnięcia, utrwalać ważne chwile, a nawet wklejać pamiątkowe zdjęcia. Jak nie trudno się domyśleć, każda kronika była wyjątkowa i niepowtarzalna. Nie tylko dlatego, że nie było dwóch tych samych wzorów bądź kompozycji, ale przede wszystkim, kroniki powstały w niecodziennej atmosferze – było wiele uśmiechów, twórczych zmagań i rodzinnych „przytulasów”.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Kuferek artystyczny – skarbnica dziecięcych pomysłów” realizowanego przez Stowarzyszenie Drabina, dzięki środkom Fundacji Wawel z rodziną – Serce Rośnie.

Rozpoczynamy rekrutację do drugiej edycji BEZPŁATNEGO projektu edukacyjnego „Młody da Vinci – innowacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży w Cieszynie i Jastrzębiu Zdroju”.
W załączeniu przesyłam najważniejsze informacje dot. w/w projektu i pragnę zachęcić Państwa do rozpropagowania go wśród Państwa uczniów.

O projekcie
Celem projektu „Młody da Vinci – innowacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży w Cieszynie i Jastrzębiu Zdroju” jest opracowanie programów kształcenia i realizacja działań dydaktycznych przez WSH przy współpracy Urzędów Miasta dla 128 uczniów.
Wsparciem edukacyjnym zostaną objęci uczniowie z klas 4,5,6,7 szkoły podstawowej.
Umożliwi im to rozwijanie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych z zakresu: nauk matematyczno-przyrodniczych, metod szybkiego uczenia się, ICT, rozwiązywania problemów, kreatywności oraz umiejętności pracy zespołowej niezbędnych na rynku pracy:

Realizacja celu nastąpi poprzez następujące zadania:
1.Opracowanie programu kształcenia w ramach innowacyjnych zajęć
2.Realizacje zajęć w bloku tematycznym MŁODY GENIUSZ zawierających warsztaty z zakresu technik pamięciowych i technik szybkiego czytania
3.Realizacje zajęć w bloku tematycznym MŁODY BADACZ zawierających warsztaty z przedmiotów przyrodniczo-matematycznych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, metod laboratoryjnych i wycieczek edukacyjnych
4.Realizacje zajęć w bloku tematycznym MŁODY PROGRAMISTA zawierających warsztaty z robotyki i programowania z wykorzystaniem różnorodnych robotów.
Uczestnicy projektu:

64 dzieci z klas 4, 5, 6, 7 z Jastrzębia Zdroju:
w każdym roku trwania projektu 64 dzieci – dwie grupy warsztatowa z każdego rocznika

Wszelkie niezbędne informacje można uzyskać na stronie www projektu pod adresem:
https://www.humanitas.edu.pl/davinci_cieszyn_jastrzebie_edycja2#tab_16954

Poniżej przesyłam linki do rejestracji dla dzieci:
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=HOBmGTTloku8m-03PbJsrHYS0Yz_WBBLqj6OK6dnit9URDBQSFdUWFNIU1I5VjhIREIxQzhOUk9VMSQlQCN0PWcu

Z poważaniem
Beata Kurasz
Koordynator Projektów Uniwersytetu Międzypokoleniowego

Uniwersytet Dziecięcy

Uniwesytet Dziecięcy_tył

 

W nawiązaniu do międzynarodowej akcji Sprzątanie Świata 2019, zapraszamy po raz kolejny do aktywnego uczestnictwa w XIII edycji naszego ogólnopolskiego konkursu, tym razem pod hasłem: ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY – POMAGAJĄC INNYM POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE
Na czym polega nasz konkurs?
Nasz konkurs polega na zebraniu przez szkołę lub przedszkole wśród uczniów i dzieci starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych w zamian za atrakcyjne nagrody i kupony pieniężne. Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom a niesprawne zostaną przekazane do recyklingu.
Telefony oddajemy do 10 listopada , sala 32, p. Jaros

Zapraszamy rodziny (dziecko+rodzic) na warsztaty artystyczne. Podczas zajęć będziemy samodzielnie wykonywać ozdobny notes – Kronikę Sukcesu, w której dzieci będą mogły zamieszczać zdjęcia, zapisywać ważne dla siebie wydarzenia.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Tegoroczne wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się 27 września.
Kandydaci:
Alex Sekmistrz 5d
Denis Chrystof 5c
Nadia Redlin 7b
Mateusz Frenke 8b
Grzegorz Chmielowiec 8a
Kinga Nowak 8a
Walka kandydatów była zacięta, kandydaci w bardzo aktywny sposób prowadzili swoje kampanie, było to min: obdarowywanie słodyczami, rozwieszanie plakatów, ulotek, przebieranki, przypinanie do ubrań zabawnych haseł reklamowych. Do końca nie mieliśmy pojęcia jaki będzie finał wyborów. W wyborach uczestniczyli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły.
Po długim i żmudnym liczeniu głosów przez nasze dzielne i wytrwałe uczennice z klasy 7a: Anię Hałaszko, Martynę Maksymiuk i Maję Kruk ogłosiliśmy następujące wyniki:
Przewodniczący szkoły: Kinga Nowak
Zastępca: Grzegorz Chmielowiec
Sekretarz: Alex Sekmistrz
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnych sukcesów, a wszystkim uczestnikom wyborów dziękujemy za walkę fair play oraz ciekawą kampanię.


W tym jednym z najważniejszych dni w roku szkolnym,
w dniu święta wszystkich nauczycieli,
chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia:
dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości,
wielu sukcesów oraz zadowolenia z uczniów!

UCZNIOWIE SP6

 

„MATMA JEST ŁATWA”- konkurs na zaprojektowanie najciekawszej matematycznej gry dydaktycznej
I. Wstęp
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III SP6.
Organizatorzy: nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej –  Iwona Kowalska, Urszula Koprowska – Michońska
II. Celem konkursu jest:
-zainteresowanie uczniów matematyką,
-zachęcanie do nauki matematyki,
-wyzwalanie aktywności matematycznej,
-inspirowanie do działań kreatywnych,
-wielostronna aktywizacja i rozwijanie logicznego myślenia,
-rozwijanie zainteresowań matematycznych,
-zachęcenie dzieci do podejmowania niestandardowych wyzwań,
-pogłębianie umiejętności i wiedzy z zakresu matematyki,
-pobudzenie do twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce.
III. Zasady udziału w konkursie:
Konkurs polega na opracowaniu i wykonaniu jednej gry przez każdego uczestnika (np. domina, puzzle, gry planszowej, karty, krzyżówki, rebusa) . Każda praca musi zawierać nazwę, zasady i reguły stworzonej przez siebie gry, a także dołączony podpis wykonawcy.
Ocenie podlegać będzie: 
 -zgodność z tematem,
 -poprawność matematyczna,
 -pomysł i atrakcyjność gry,
 -estetyka wykonania.
 
Termin oddania prac mija 18.11.2019. Prace składamy u organizatorów konkursu.
Czekamy na ciekawe pomysły! 

27.09.2019 r uczniowie klas trzecich uczestniczyli w warsztatach animacji, zrealizowanych przy pomocy środków budżetowych Miasta Jastrzębie – Zdrój – TU WSPIERAMY KULTURĘ. Zajęcia poprowadzone były ciekawie. Dzieci, dzięki własnemu zaangażowaniu, dowiedziały się, jak wiele czasu trzeba poświęcić, żeby powstała bajka.

Pierwszy dzwonek, pierwsze lekcje, pierwsze prace domowe …
Gdzie długopis? Gdzie ołówek? Gdzie gumka?
Teraz już wszystko będzie w jednym miejscu!
Nasi mali artyści, przy pomocy swoich najbliższych wykonali PRZYBORNIK NA BIURKO!

Powstawanie małych arcydzieł nadzorowała pani Katarzyna Kędzierska, która już od kilku lat dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na warsztatach w Ośrodku Fundacji Światło-Życie AKADEMIA SUKCESU. Pracy i nauki było sporo, prawie trzy godziny malowania, klejenia, suszenia i woskowania. Dowiedzieliśmy się co kryje pojęcie MIXMEDIA, TRÓJKĄT WIZUALNY i „CIAPCIANIE”. Jesteście ciekawi co? Śledźcie nadchodzące wydarzenia na stronie www.akademiasukcesu.net albo szukajcie informacji na plakatach. Następne warsztaty już w październiku!

A jak było? Cudownie! Dużo pozytywnych emocji: zachwyt, ciekawość, radość ze wzajemnej pomocy. Zobaczcie sami! Nasze uśmiechnięte buzie i oczy pełne zaciekawienia powiedzą Wam resztę! Zapraszamy do GALERII, gdzie można podejrzeć nasze artystyczne zmagania.
Rodzinne warsztaty artystyczne w naszej szkole zostały zorganizowane dzięki funduszom Fundacji Wawel z rodziną w Programie ” Z miłości do radości – serce rośnie – edycja II”. Zorganizowało je dla nas Stowarzyszenie „DRABINA”.

link do zdjęć:
http://akademiasukcesu.net/galeria#nanogallery/nanoGallery/AJdLj98zUdZnNJ2lbJ3uJEDWRrKkXYDjxqrL2798o-iC-CF40XX9oiLLQO-o9aSZYKltbGTzfDgl

Pozdrawiam Aurelia Golda

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września wg poniższego harmonogramu:

godz. 8.00klasy 1

godz. 9.00klasy 2

godz. 9.30klasy 3, 4

godz. 10.00klasy 5, 6a, 6b

godz. 10.30klasy 6c, 6d, 7, 8

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha