28 maja klasa 5c uczestniczyła w lekcji historii o naszym mieście w ramach obchodów związanych z 55-tą rocznicą uzyskania przez Jastrzębie- Zdrój praw miejskich. Wraz z wychowawcą odwiedzili Galerię Historii Miasta w Parku Zdrojowym, aby wziąć udział w zajęciach regionalnych- „Śląska chata”. Prowadząca bardzo ciekawie opowiadała, jak to dawniej bywało. Wszyscy oglądali wystrój izby, w której kiedyś zamieszkiwała cała rodzina. Odważni próbowali podnieść żelazko z duszą, większości się udało, ale prasować byłoby nim trudno. Cała grupa zmierzyła się także z kołem do mielenia mąki. Chociaż uczniowie dawali z siebie wszystko, to po kilkunastu minutach udało się zmielić małą garść mąki. Najsilniejsi chłopcy próbowali zmienić kształt podkowy, niestety nikomu się to nie powiodło. Do tej lekcji uczniowie wcześniej przygotowywali się na zajęciach w szkole. Nauczyciel historii opowiadał im o wydarzeniach z naszego regionu. Uczniowie pamiętali także, że w tym roku obchodzimy 100- rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Jak się okazało, historia wcale nie musi być nudna, a łatwiej jest się jej uczyś, kiedy możemy odwiedzać takie miejsca jak Galeria Historii Miasta Jastrzębie- Zdrój.

Po tej lekcji historii został filmik, przygotowany przez wychowawcę kl.5c. Zapraszamy do oglądania.
https://www.youtube.com/watch?v=49rwppFdP_s

Dzisiaj dwóch uczniów kl.4a postanowiło znaleźć kilka wesołych kawałów o tematyce szkolnej. Poczytajcie i uśmiechnijcie się, bo za oknem pogoda raczej mało wesoła.

Alan i Sebastian

Czytaj dalej »

Witam Was, to ja- Lex.
A to już czwarta część: ”Sport Lex”. Dziś Wam opowiem o: finale UEFA Champions League, Vive Kielce -wygrali?
W sobotę 28.05 był finał Ligi Mistrzów, którą wygrał Real. W 15 minucie bramkę strzelił Ramos, czyli kapitan Realu, a dopiero  w 79 minucie strzeliło Atletico. W karnych dopiero pojawił się mistrz 2015/2016. Tak to Real Madryt!!! Wygrali w karnych 5:3. Brawo Real!!! Brawo!!!
A teraz czas na piłkę, ale ręczną .
Vive Kielce wygrało Ligę Mistrzów. Wygrali w karnych 4:3 z mkb Veszprem.
I czas na …?
Dobra chciałem Wam powiedzieć, że już cała reprezentacja Polski się zebrała.
Czekali na 3 zawodników: Łukasza Piszczka, Roberta Lewandowskiego i na kogoś kogo bardzo gorąco przywitali kibice Polski- Macika Rybusa!!!
I już wszyscy razem trenują na treningach.
To dziś na tyle. Cześć.
Lex;*

Cześć Wam, to ja, Lex.
A to kolejna część -„Sport Lex”. Dziś Wam opowiem o UEFA Champions League, o moich zawodach w szachowych i …?
Wtorek 05.05.16r – mecz Atletico Madrid vs Bayern Munich.
Końcowy wynik spotkania to 1:0.
Po tygodniu 12.05.16r – rewanż w Bayernie było 2:1 dla gospodarzy.
Ale był też mecz Manchaster City vs Real Madryt było 0:0.
Po tygodniu 13.05.16r – rewanż w Madrycie było 1:0 dla gospodarzy.
Do finału przeszedł Real Madryt i Atlecito Madryt.
Finał UEFA Champions League odbędzie się: 28.05.16r.
Dobra, czas na szachy;)
W piątek 13.05.16r byłem na zawodach szachowych. Myślałem sobie, to będzie łatwe 😀
Ale tak nie było, grałem do końca, ale nie miałem może najlepszego wyniku ee…. mniejsza z tym.
W końcu ogłosili wyniki. Na początku cisza, wielka cisza … I w końcu mówią: pierwsze miejsce w turnieju szachowym zajmuje … Szkoła SP 6.
Wszyscy zaczęliśmy szaleć 😀 Tak się cieszyłem, że nie wiem XD
I pora na ?
Chciałem Wam powiedzieć, że Robert Lewandowski przeszedł do historii.
W meczu: Bayern vs Hannover Lewandowski strzelił 30 bramkę w tej lidze. Końcowym wynikiem spotkanie 3:1 dla Bayernu i wygrali Puchar Niemiec.
Więc to tyle, trzymajcie się i cześć.
Lex:*

Hej! To znowu ja, dziś Wam opowiem trochę o piłce nożnej. Ostatnio do półfinałów doszły cztery kluby. Tymi klubami są: Real Madryt, Manchaster City, Atlecito Madryt i FC Bayern Munchen. Powiem Wam też, kto gra z kim;)
Real Madryt vs Manchaster City
Atlecito Madryt vs FC Bayern Munchen
Wierzę, że FC Bayern Muchen będzie w finale: ”Uefa Champions League”.
Opowiem Wam jeszcze o innej ciekawej sytułacij w świecie sportu:D
Robert Lewandowski- nasz kochany piłkarz, poluje/walczy o tytuł króla strzelców. Tak samo jak Luis Suarez:)
Teraz Wam napiszę kilka zdań o siatkówce.
Michał Kubiak w MVP turnieju finałego ligi Tureckiej ucieszył się, że został uznany na najlepszego przejmującego w MVP.
A więc to dziś na tyle. Czytajcie ciekawostki za tydzień;)
Lex;*

Hej, to ja Lex.
Chciałem Wam powiedzieć, że chcę pisać o sporcie. Dlatego to nazwałem „Sport Lex”. Będzie, fajnie , miło i przyjemnie.
Dzisiaj  dowiedziałem się, że klub piłkarski FC Barcelona spadł w tabeli i wyprzedził go Real Madryt po meczu zakończonym wynikiem 3:1 dla Realu. To trochę zaskakujące :O  Ale i tak  jestem za nimi.  Natomiast moim liderem jest FC Bayern Munachen 😀 Słyszałem też, że Bayern chciałby mieć w swojej drużynie Arkadiusza Milika z Ajaxu Amsterdam.
I to tyle na dziś, więcej ciekawostek za tydzień 🙂
Dzięki:Lex:*

W środę 14 października nasza klasa 4b zaprezentowała przedstawienie na Dzień Nauczyciela. Wszyscy dorośli śmiali się jak dzieci. Było bardzo fajnie i wesoło. Klasa przedstawiła kilka scenek z naszego szkolnego życia. Mój kolega Hub przebrał się za dziewczynę. Miał baleriny, perukę i sukienkę. Bardzo dziwnie wyglądał. Wiktor grał na gitarze, a Paweł na saksofonie, którym była butelka. Bardzo podobały nam się wspólne tańce.
Po przedstawieniu poszliśmy z wychowawcą do Mc’Donalda, a mój kolega Hub pojechał na wesele.
Dziękuję za uwagę 🙂
(:Hub:)

Cześć, tu Brus i Lex
Na Dzień Nauczyciela przygotowaliśmy fajne przedstawienie. Kosztowało nas to dużo wysiłku, codziennie na wychowaniu fizycznym mieliśmy próby. Ja, czyli Brus grałem w „bójce”, czyli biłem się. Mój kolega Lex składał „życzenia” wszystkim nauczycielom.
Nam najbardziej podobała się „Lista obecności”, bo nasza koleżanka Amelia była taka zabawna. Trenowalśmy tak ciężko , że Lexsowi się zrobiła dziura w skarpetce:D
Paweł był saksofonistą, a Wiktor grał bardzo ładną piosenkę na gitarze. I wszystko się dobrze skończyło, a na koniec poszliśmy całą paczką do Mc’Donalds.
Dziękujemy za wszystko i mamy nadzieje, że Wam się podobało .

:)Brus i Lex:)

Dnia 23 września wybraliśmy się do Parku Zdrojowego na otwarcie placu zabaw. Pogoda nam nie dopisała. Od rana padało i było zimno. Imprezę przeniesiono więc do Domu Zdrojowego. Na uroczystość przybyły dzieci z Polski i Czech. Prezydenci
miast Jatrzębia-Zdroju i Hawierzowa powiatli nas serdecznie i zaprosili do symbolicznego przecięcia wstęgi otwierającej plac zabaw. Następnie rozpoczęły się tańce, zabawy, turnieje, malowanie twarzy, zajęcia plastyczne i „spacer” po wystawie „Historia węglem pisana”. Chociaż nie mogliśmy się pobawić na nowym placu zabaw, był to bardzo miły i udany dzień. Nasza pani obiecała, że jeszcze tam wrócimy.
Natalia Kuta, kl. 3A

Hejka!

W pewną majową środę, uczniowie klasy 6 pojechali na wycieczkę do Warszawy. Po stolicy naszego kraju spacerowali 3 dni. 14 maja zebrali sie przed szkołą o godz. 05:50. O 07:00 wyjechali z Jastrzębia. Podróż trwała ok. 5 godzin. Pierwszym obiektem jaki zwiedzili było studio TVP. Spotkali tam bardzo slawnego aktora oraz komika Cezarego Pazurę. Po pamiątkowych zajęciach wyruszyli podziwiać całą Warszawe z tarasu widokowego, który znajdował sie na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Widok, który rozprzestrzeniał się na miasto zapierał dech w piersiach. Następnie pojechali na Starówkę. Starsza część miasta okazała się być bardzo ciekawa. Zobaczyli tam między innymi pomnik Syrenki Warszawskiej i kolumnę Zygmunta Starego. Po długim zwiedzaniu mieli trochę czasu wolnego. Nie obyło się bez śmiechu i dzielenia się ze sobą pierwszymi wrażeniami o Warszawie. Zwiedzanie zakończyło się przejadzdem do hotelu. Nikt nie mial zamiaru iść spać. Wszyscy chcieli zobaczyć, jak mieszka jego kolega z klasy. Po krótkiej nocy i wczesnym śniadaniu pojechali zobaczyć tajemnicze ogrody Wilanowa oraz pałac, który jest prawdziwą perełką wśród polskich zabytków. Potem zwiedzili stadion Legi. Siedzieli na
słynnej żylecie. Ścigali sie dookoła stadionu oraz oglądali zdjęcia wybitnych polskich piłkarzy. Następną atrakcją było uczestniczenie w bardzo ciekawych doświadczeniach w Centrum Nauki Kopernik. Podczas ostatniego dnia wycieczki zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego. Po trzech ciężkich dniach napiętego planu powrócili do Jastrzębia.

Wikaaa d-_-b i Doraaa xD

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha