redaktor

Po raz kolejny zachęcam do wpłat 1% podatku dochodowego na rzecz naszej szkoły, która uczestniczy w akcji „Twoja Szkoła” prowadzonej prze FUNDACJĘ ROSA.

Na czym polega akcja Twoja Szkoła?

Ideą akcji Twoja Szkoła jest podnoszenie jakości nauczania dzieci i młodzieży. Dotychczas zebrane fundusze przeznaczone zostały na zakup sprzętu audiowizualnego na świetlicę szkolną, SMARTA TV,drukarki, nagród w postaci bonów podarunkowych i książek do biblioteki szkolnej. Obecnie planowany jest zakup drukarki 3D.

Czytaj dalej »

Z okazji zbliżających się majowych świąt publikuję dwie prezentacje. Nie spędzimy tych dni tak, jak zazwyczaj – na wyjazdach lub spotkaniach ze znajomymi -więc to okazja do dowiedzenia się, co tak naprawdę w tych dniach świętujemy.

Swieto Narodowe 3 maja

 

Jestem nauczycielem bibliotekarzem i na co dzień zachęcam Państwa dzieci do czytania. Wiem, jak dużo mają Państwo teraz obowiązków, więc nie proponuję kolejnych zajęć online – chcę tylko krótko i zwięźle zachęcić Państwa do czytania dzieciom. Załączam krótką prezentację, która w klarowny sposób przedstawia korzyści płynące z czytania oraz sprawdzone sposoby zachęcania dzieci do czytania.

Tu kliknij, by przejść do prezentacji Czytanie

Piszę, bo tęsknię za Wami 😊😊😊 #Czekamica, bo czekam na koniec pandemii…

Wciąż spoglądam na różne ekrany i widzę:

#CzasnaCzytanie  #TerazCzasNaCzytanie.  #ZostańwDomu  #SiedzeNaChacie #NudzęSięJakDiabli    #MamJużDość #PandemiaCoDalej #WymyślmyCoś

Ja siedzę na chacie i najczęściej …CZYTAM. Czytam na małych czy większych ekranach. W związku z tym polecam kilka ciekawych stron, gdzie być może znajdziecie coś dla siebie:

ChmuraCzytania.pl  zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

Masz tę moc  ebook o koronawirusie .Wyd. Olesiejuk wydało ebooka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu?

Empik Premium  bezpłatnie przez 60 dni

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

Jak skorzystać z promocji?

  1. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
  2. Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
  3. Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
  4. Aktywuj usługę Empik Premium.
  5. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami. POLECAM😊😊😊

Audio-Bajki.pl

Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.

www.legimi.pl

Serwis oferujący ebooki i audiobooki w abonamencie (ok. 60 000 ebooków i audiobooków), odpowiedział na apel Fundacji Powszechnego Czytania i dołączył do projektu #TerazCzasNaCzytanie. W ramach tej akcji Legimi udostępnia za darmo książki dla dzieci i młodzieży.

www.pl-pl.khanacademy.org  – strona umożliwia naukę i zabawę w kilkunastu językach. Jest możliwy wybór języka, przedmiotu (np. matematyki w klasie 4, języka obcego), trudności zadań oraz kontroli postępów dziecka przez zalogowanego rodzica.

www.eduzabawy.com tu dostępne są darmowe karty pracy, plansze tematyczne dla dzieci, nauczycieli przedszkola i rodziców.

www.rodzicielskieinspiracje.pl -to serwis w którym każdy rodzic, przedszkolanka – i nie tylko – znajdzie coś dla siebie. Prezentujemy tu inspiracje na zabawy, eksperymenty, karty pracy, szablony do druku oraz prace plastyczne dla dzieci. Nie brakuje również przepisów. Zarówno na zdrową żywność, dla najmłodszych, a także pomysłów na obiad czy pyszny deser.

pistacja.tv  – darmowe wideolekcje z matematyki i chemii.– ponad 600 bezpłatnych filmów edukacyjnych do nauki matematyki i chemii, zgodnych z podstawą programową.

https://edukacja.bezpieczniki.tauron.pl/uczen – gry i zabawy z zakresu przyrody, fizyki.

 

 

 

 

Plakaty informacyjne

przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego

dotyczące profilaktyki koronawirusa

www.gov.pl/koronawirus

 

 

 

SZANOWNI PAŃSTWO!

W związku z rekomendacjami wydanymi przez Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej dotyczącej pojawiających się w niektórych krajach europejskich przypadkach zachorowań na koronawirusa:

1. Apeluję o nieposyłanie do szkoły przeziębionych i chorych uczniów.
2. Jeśli nie mieli Państwo kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw.
3. Jeżeli wrócili Państwo z terenów występowania koronawirusa i pojawiły się objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się na oddział zakaźny lub oddział obserwacyjno-zakaźny szpitala.
4. W szkole zostały przeprowadzone pogadanki z uczniami na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.
5. W każdej łazience znajdują się obrazkowe instrukcje dotyczące właściwego mycia rąk.
6. Szkoła została wyposażona w dodatkowe środki czystości, podjęte zostały działania profilaktyczne.
7. Szczegółowe informacje uzyskać można na stronie internetowej szkoły oraz na stronach:

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie oraz na stronach NFZ i Sanepidu.

                                                     z poważaniem- Robert Bareja dyrektor szkoły

PAMIĘTAJ!

  • Należy sprawdzać na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego      i Ministerstwa Zdrowia
  • W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły rodzicowi dziecka do 8. roku życia należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, U. 2017, poz. 1368);
  • Instrukcja prawidłowego mycia rąk  https://images.app.goo.gl/vUFukdL5iECJbtxd7

Uczennica z klasy 2b Maja Korzec zdobyła I miejsce w grupie I w V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym   Trzciana 2019r.

Maja uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów młodej pianistce!

Bartosz Bała z klasy 5a brał udział w zawodach szachowych  „YOUTH CHAMPIONSHIP SCHENGEN CHESS FOR PEACE” w Luksemburgu

Zosia Kupczak z klasy IVa zajęła 2 miejsce w kategorii 11 lat w V WIOSENNYCH ZAWODACH PŁYWACKICH w Woli.

GRATULUJEMY!

INFORMACJE DOTYCZACE ZWROTU KOMPLETÓW PODRĘCZNIKÓW

Uczniowie dokonują indywidualnie zwrotu kompletu podręczników: podczas przerw lub w czasie lekcji – za zgodą nauczyciela.
UWAGA:
1. Oddajemy bez okładek, bez zagiętych rogów.
2. Podręczniki nie mogą być zalane, ani z luźnymi kartkami.
3. Zagubiony lub zniszczony podręcznik należy odkupić we własnym zakresie.
Harmonogram zwrotu:
Klasy 8 – poniedziałek 10.06.2019, od godz. 8.00 – 13.00
Klasy 7 – wtorek 11.06.2019, godz. 8.00-9.30 i 11.00 – 14.00
Klasy 6 i 5 – środa 12.06.2019, od godz. 8.00 – 13.00
Klasy 4 – czwartek 13.06.2019, od godz. 8.00 – 13.00
Klasy 1-3 – piątek 14.06.2019, od godz. 8.00 – 13.00

Bibliotekarka, Aleksandra Mitula

© 2020 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha