redaktor

W grudniu 2020 ogłosiłam akcję: „CZYTASZ? CZYTAM!”
Zachęcałam do zrobienia zdjęcia książek, które aktualnie czytacie i wysłanie  go na adres: a.mitula@sp6jz.edu.pl.

I kilka fotek przyszło -poniżej je dołączam- DZIĘKUJĘ  i cieszę się, że inspirujecie:)

Jednak ja wiem, że Wy czytacie więcej i przedłużam tę akcję BEZTERMINOWO 🙂 Czytajmy więc- dla przyjemności, dla uspokojenia, dla rozwoju emocjonalnego oraz dla odbycia najwspanialszych podróży, mimo pozostawania w ograniczeniach…Czekam na Wasze fotografie.
Pamiętajcie, by się podpisać w treści mejla.

Pozdrawiam czytelników – BIBLIOTEKA JEST CZYNNA CODZIENNIE OD 8.00 DO 14.00.

Najmłodsi z klas 1-3 mają dostęp bezpośredni wg ustalonych zasad. Starszych zapraszam do kontaktu online – w/w e-mail, TEAMS lub  e-dziennik- proszę, tak jak dotychczas zamówić i odebrać książkę w umówionym terminie.

Pozdrawiam Was 🙂

 

 Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Z powodu zagrożenia koronawirusem wielu z nas jest zmuszonych do pozostania w domu. O nasz czas wolny konkurują producenci gier, filmów, programów telewizyjnych, a z nieco mniejszym rozgłosem również autorzy książek.
Badania udowodniły, że czytanie skutecznie niweluje stres: już 6 minut lektury obniża jego poziom o 60%!

Czytajmy więc – dla uspokojenia, dla rozwoju emocjonalnego oraz dla odbycia najwspanialszych podróży, mimo pozostawania we własnych czterech ścianach!

W dniach 10-21 grudnia 2021 biblioteka szkolna przeprowadza akcję: CZYTASZ? CZYTAM!. Zachęcam do zrobienia zdjęcia książek, które aktualnie czytacie i wysłania go na adres: a.mitula@sp6jz.edu.pl

Udowodnijmy, że wbrew obiegowej opinii uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły CZYTAJĄ KSIĄŻKI 🙂

Na portalu www.nowakopalniawiedzy.pl publikowane są materiały z ciekawostkami dotyczącymi chemii, techniki, fizyki i biologii. Poruszają takie tematy, jak ekologia, elektromobilność oraz rola węgla koksującego i stali. Teraz zachęcamy uczniów do przygotowania prac plastycznych, które będą nawiązywać do treści materiałów publikowanych na platformie www.nowakopalniawiedzy.pl 

Rysunki należy nadesłać do dnia 09 grudnia 2020 roku na adres mailowy: kontakt@nowakopalniawiedzy.pl, w tytule wiadomości wpisując „Pomysł na stronę w kalendarzu”.  Spośród nadesłanych prac wybierzemy 12, a każda z nich ozdobi stronę z innym miesiącem w naszym nowym kalendarzu! Autorzy i autorki, prac,  które ozdobią nasz przyszłoroczny kalendarz otrzymają od nas drobny upominek.

nowy_LIST_JSW _Final ab

Poniższa prezentacja zawiera prace plastyczne naszych uczniów, którzy stworzyli je podczas zajęć dnia 14 października 2020. W tym dniu po raz kolejny przybliżyliśmy postać naszego patrona – Janusza Korczaka.  Prace te przeplatane są  informacjami z życia Janusza Korczaka, twórcy praw dziecka oraz faktami związanymi z powstaniem naszej szkoły SP 6.

Prezentacja zawiera też kilka cennych myśli Korczaka, które są ponadczasowe…

Życzę miłego oglądania i czytania 🙂

(do czytania pauzowanie będzie niezbędne;))

 

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 W JASTRZĘBIU-ZDROJU
NA CZAS EPIDEMII COVID-19

obowiązuje od 1 września 2020r.


ZASADY PRZEBYWANIA W BIBLIOTECE

 1. Biblioteka jest otwarta codziennie w godzinach od 8.00 do 14.00.
 2. Przed wejściem do biblioteki każdy powinien umyć lub zdezynfekować dłonie.
 3. W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość min. 1,5 m od pozostałych użytkowników oraz personelu biblioteki.
 4. W bibliotece mogą odbywać się zajęcia z wychowawcą lub nauczycielem przedmiotu. W tym celu uczniowie zajmują wyznaczone miejsca, które zapewniają bezpieczną odległość.
 5. W bibliotece nie wolno spożywać posiłków.

ZASADY WYPOŻYCZANIA KSIĄŻEK

 1. Użytkownikom ogranicza się użytkowanie księgozbioru. W bibliotece nie ma wolnego dostępu do półek z książkami – wybraną książkę podaje bibliotekarka.
 2. Możliwe jest zamówienie książki drogą elektroniczną i odbiór w wybranym terminie. W celu zamówienia książki drogą elektroniczną należy skontaktować się z pracownikiem biblioteki w wybrany sposób:
  napisać na adres mailowy: a.mitula@sp6jz.edu.pl lub wysłać wiadomość poprzez e-dziennik. W wiadomości napisać tytuł zamawianej książki; imię i nazwisko oraz klasę dziecka.
 3. W celu odebrania zamówionych książek należy zgłosić się do biblioteki w ustalonym terminie.


ZASADY ZWROTU KSIĄŻEK

 1. W bibliotece są wyznaczone miejsca, gdzie należy oczekiwać na swoją kolej zwrotu lub wypożyczenia książki.
 2. Zwracaną książkę należy odłożyć w wyznaczonym miejscu.
 3. Przy zwrocie należy podać imię i nazwisko oraz klasę.
 4. Zwracane egzemplarze są poddane 2-dniowej kwarantannie i w tym czasie pozostają wyłączone z wypożyczania.

ZASADY POSTĘPOWANIA PRACOWNIKÓW BIBLIOTEKI

 1. Pracownicy biblioteki mają obowiązek możliwie często wietrzyć pomieszczenie biblioteki.
 2. Bibliotekarz odbierający zwroty książek i wydający zamówione egzemplarze powinien dezynfekować blat biurka, klamki i inne przestrzenie dotykane przez użytkowników.
 3. Pracownicy biblioteki powinni zadbać o bezpieczne, odizolowane miejsce kwarantanny dla książek i przechowywać je w tym miejscu 2 dni od dokonania zwrotu.

 

 

Wykaz podręczników do religii, które należy zakupić we własnym zakresie:

Klasa 1 – „Poznaję Boży świat”, ks. K. Mielnicki , wyd. Jedność

Klasa 2 – „Idziemy do Jezusa” , Kurpiński D., Snopek J., wyd. Jedność

Klasa 3 – „Jezus jest z nami”, Kurpiński D., Snopek J., wyd. Jedność + zeszyt ćwiczeń „Jezus jest z nami”( z płytą CD)

klasa 4- „Miejsca pełne BOGActw” , ks. K. Mielnicki , wyd. Jedność
klasa 5- „Spotkania uBOGAcające”, ks. K. Mielnicki , wyd. Jedność
klasa 6- „Tajemnice BOGAtego życia”, ks. K. Mielnicki , wyd. Jedność
klasa 7- „Błogosławieni, którzy szukają Jezusa” , ks. dr K.Mielnickiego, Elżbiety Kondrak i Eweliny Parszewskiej., wyd. Jedność

klasa 8 – „Błogosławieni, którzy UFAJĄ JEZUSOWI”, ks. Dr K.Mielnickiego, Elżbiety Kondrak i Eweliny Parszewskiej.wyd. Jedność

Po raz kolejny zachęcam do wpłat 1% podatku dochodowego na rzecz naszej szkoły, która uczestniczy w akcji „Twoja Szkoła” prowadzonej prze FUNDACJĘ ROSA.

Na czym polega akcja Twoja Szkoła?

Ideą akcji Twoja Szkoła jest podnoszenie jakości nauczania dzieci i młodzieży. Dotychczas zebrane fundusze przeznaczone zostały na zakup sprzętu audiowizualnego na świetlicę szkolną, SMARTA TV,drukarki, nagród w postaci bonów podarunkowych i książek do biblioteki szkolnej. Obecnie planowany jest zakup drukarki 3D.

Czytaj dalej »

Z okazji zbliżających się majowych świąt publikuję dwie prezentacje. Nie spędzimy tych dni tak, jak zazwyczaj – na wyjazdach lub spotkaniach ze znajomymi -więc to okazja do dowiedzenia się, co tak naprawdę w tych dniach świętujemy.

Swieto Narodowe 3 maja

 

Jestem nauczycielem bibliotekarzem i na co dzień zachęcam Państwa dzieci do czytania. Wiem, jak dużo mają Państwo teraz obowiązków, więc nie proponuję kolejnych zajęć online – chcę tylko krótko i zwięźle zachęcić Państwa do czytania dzieciom. Załączam krótką prezentację, która w klarowny sposób przedstawia korzyści płynące z czytania oraz sprawdzone sposoby zachęcania dzieci do czytania.

Tu kliknij, by przejść do prezentacji Czytanie

Piszę, bo tęsknię za Wami 😊😊😊 #Czekamica, bo czekam na koniec pandemii…

Wciąż spoglądam na różne ekrany i widzę:

#CzasnaCzytanie  #TerazCzasNaCzytanie.  #ZostańwDomu  #SiedzeNaChacie #NudzęSięJakDiabli    #MamJużDość #PandemiaCoDalej #WymyślmyCoś

Ja siedzę na chacie i najczęściej …CZYTAM. Czytam na małych czy większych ekranach. W związku z tym polecam kilka ciekawych stron, gdzie być może znajdziecie coś dla siebie:

ChmuraCzytania.pl  zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

Masz tę moc  ebook o koronawirusie .Wyd. Olesiejuk wydało ebooka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu?

Empik Premium  bezpłatnie przez 60 dni

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

Jak skorzystać z promocji?

 1. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
 2. Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
 3. Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
 4. Aktywuj usługę Empik Premium.
 5. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami. POLECAM😊😊😊

Audio-Bajki.pl

Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.

www.legimi.pl

Serwis oferujący ebooki i audiobooki w abonamencie (ok. 60 000 ebooków i audiobooków), odpowiedział na apel Fundacji Powszechnego Czytania i dołączył do projektu #TerazCzasNaCzytanie. W ramach tej akcji Legimi udostępnia za darmo książki dla dzieci i młodzieży.

www.pl-pl.khanacademy.org  – strona umożliwia naukę i zabawę w kilkunastu językach. Jest możliwy wybór języka, przedmiotu (np. matematyki w klasie 4, języka obcego), trudności zadań oraz kontroli postępów dziecka przez zalogowanego rodzica.

www.eduzabawy.com tu dostępne są darmowe karty pracy, plansze tematyczne dla dzieci, nauczycieli przedszkola i rodziców.

www.rodzicielskieinspiracje.pl -to serwis w którym każdy rodzic, przedszkolanka – i nie tylko – znajdzie coś dla siebie. Prezentujemy tu inspiracje na zabawy, eksperymenty, karty pracy, szablony do druku oraz prace plastyczne dla dzieci. Nie brakuje również przepisów. Zarówno na zdrową żywność, dla najmłodszych, a także pomysłów na obiad czy pyszny deser.

pistacja.tv  – darmowe wideolekcje z matematyki i chemii.– ponad 600 bezpłatnych filmów edukacyjnych do nauki matematyki i chemii, zgodnych z podstawą programową.

https://edukacja.bezpieczniki.tauron.pl/uczen – gry i zabawy z zakresu przyrody, fizyki.

 

 

 

© 2021 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha