redaktor

Bartosz Bała z klasy 5a brał udział w zawodach szachowych  „YOUTH CHAMPIONSHIP SCHENGEN CHESS FOR PEACE” w Luksemburgu

Zosia Kupczak z klasy IVa zajęła 2 miejsce w kategorii 11 lat w V WIOSENNYCH ZAWODACH PŁYWACKICH w Woli.

GRATULUJEMY!

INFORMACJE DOTYCZACE ZWROTU KOMPLETÓW PODRĘCZNIKÓW

Uczniowie dokonują indywidualnie zwrotu kompletu podręczników: podczas przerw lub w czasie lekcji – za zgodą nauczyciela.
UWAGA:
1. Oddajemy bez okładek, bez zagiętych rogów.
2. Podręczniki nie mogą być zalane, ani z luźnymi kartkami.
3. Zagubiony lub zniszczony podręcznik należy odkupić we własnym zakresie.
Harmonogram zwrotu:
Klasy 8 – poniedziałek 10.06.2019, od godz. 8.00 – 13.00
Klasy 7 – wtorek 11.06.2019, godz. 8.00-9.30 i 11.00 – 14.00
Klasy 6 i 5 – środa 12.06.2019, od godz. 8.00 – 13.00
Klasy 4 – czwartek 13.06.2019, od godz. 8.00 – 13.00
Klasy 1-3 – piątek 14.06.2019, od godz. 8.00 – 13.00

Bibliotekarka, Aleksandra Mitula

 

Planowane działania dla klas I i II

CODZIENNE CZYTANIE – głośne czytanie dzieciom książek z serii „Czytam sobie”, „Ciekawe dlaczego” i innych w godzinach od 8.15 do 8.45. (termin: grudzień 2018).PASOWANIE NA CZYTELNIKA – 16 stycznia 2018.

Planowane działania dla klasy III:

Zapoznanie się z serią książek „Magiczny domek na drzewie” – przygody Ani i Jacka. Mamy w nich magiczny domek, wróżkę, podróże w czasie. Rodzeństwo przenosi się do czasów rycerzy, dinozaurów, do starożytnego Egiptu. Dzieci przeżywają niezwykłe przygody, ale też sporo dowiadują się o odwiedzanych czasach i miejscach.

Konkurs literacki i plastyczny – przeczytaj wszystkie części serii i narysuj swój wymarzony domek na drzewie (grudzień 2018-styczeń2019).

Planowane działania dla klas IV:

Promowanie czytelnictwa serii książek Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo” oraz prezentacja strony www.magicznedrzewo.com. Lekcje biblioteczne w styczniu 2019 wg ustalonego harmonogramu. Po zajęciach, chętni uczniowie odwiedzą stronę internetową reżysera A. Maleszki i wyślą e-maila, by móc otrzymać plakat z autografem autora.

Planowane działania dla klas V:

Lekcje biblioteczne w bibliotece szkolnej z wykorzystaniem serii podróżniczych:

1.„Zwierzaki świata” Martyny Wojciechowskiej

2.„Dzieciaki świata” Martyny Wojciechowskiej

3.„Dziennik łowcy przygód” Szymona Radzimierskiego

4.„Marek i czaszka Jaguara” Marka Kamińskiego

Lekcje biblioteczne wg ustalonego harmonogramu (styczeń-luty 2019)Po zajęciach ogłoszony zostanie konkurs literacki – „Moja relacja z podróży”.

Planowane działania dla klas VI:

Lekcje biblioteczne w bibliotece szkolnej z wykorzystaniem serii fantasy:

  1. seria „Skrzydła ognia” Tui.T.Suterland
  2. seria „Opowieści z Narnii” C.S. Lewis
  3. seria „Sklepik Okamgnienie”P.D.Baccalario
  4. seria „Felix, Net i Nika” Rafał Kosik

Lekcje biblioteczne wg ustalonego harmonogramu (marzec 2019). Po zajęciach ogłoszony zostanie konkurs plastyczny – rysunek smoka – postaci fantastycznej.

Planowane działania dla klas VII:

Lekcje biblioteczne w bibliotece szkolnej z wykorzystaniem komiksów  – tworzymy własny komiks z własną historią.

Lekcje biblioteczne wg ustalonego harmonogramu (marzec2019). Po zajęciach zostanie przygotowana wystawa komiksów wykonanych przez uczniów klas VII.

Planowane działania dla klas VIII:

Lekcje biblioteczne w bibliotece szkolnej z wykorzystaniem serii kryminalnej Agaty Christie – prezentacja autorki i jej powieści. Lekcje biblioteczne wg ustalonego harmonogramu (marzec2019).

 

 

Nasza szkoła włączyła się w ŚWIĄTECZNĄ POMOC UKRAINIE.

Trwająca już od 5 lat wojna wyniszcza Ukrainę, państwo i jej mieszkańców. Biedę można doświadczyć na każdym kroku, alkoholizm stał się epidemią, natomiast poczucie beznadziei ogarnia całe rodziny. Dzieci pozbawione odpowiedniej troski i opieki, żyją w nieustannym strachu. Bardzo często jeden z rodziców wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu pracy, popada w uzależnienie, bądź ginie podczas obrony wschodniej granicy państwa.

Dzieciom i młodzieży brakuje programów profilaktycznych, które mogłyby chronić je przed wchodzeniem we wczesnym wieku w zachowania ryzykowne: alkohol, narkotyki, agresję, przestępczość. Brakuje także programów interwencyjnych otaczających pomocą psychologiczną dzieci z obszaru działań wojennych. Wiele z nich wymaga pomocy post traumatycznej, a ze względu na brak psychologów, sami nauczyciele wspierają wojenne sieroty, nie mając żadnego przygotowania psychologicznego.

W ramach organizowanej  pomocy nauczyciele naszej szkoły planują przeprowadzić w ośrodku „Caritas” w Drohobyczu warsztaty i konferencje poświęcone budowaniu więzi rodzinnych oraz poczucia własnej wartości na doświadczeniu sukcesu i szacunku. Zorganizowane zostanie również świąteczne spotkanie dla rodzin oraz podopiecznych ośrodka, którzy zmagają się z konsekwencjami konfliktu zbrojnego na wschodzie Ukrainy. Pragniemy podzielić się naszym doświadczeniem spędzania wolnego czasu z rodziną bez konieczności sięgania po alkohol i inne używki. Mamy nadzieję zgromadzić na warsztatach rodziców, nauczycieli i wychowawców tamtejszych szkół, terapeutów, liderów i animatorów. Chcemy udowodnić, że taki styl życia jest w obecnej sytuacji  Ukrainy pożądany i możliwy.

Liczymy także na to, że spotkania zaowocują wzrostem liczby wolontariuszy w Ośrodku „Caritas” w Drohobyczu oraz nowymi formami współpracy także między szkołami naszych miast.

Naszą akcję można wspomóc zakupując dekoracje na ŚWIĄTECZNYM KIERMASZU oraz wpłacając darowiznę na nr konto:

 

42124043861111001087029690

Tytuł: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE OŚRODKA

Ośrodek Fundacji „Światło-Życie”

AKADEMIA SUKCESU

ul.Pomorska 6/15

44-335 Jastrzębie-Zdrój

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Priorytet 3 – Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.Celem priorytetu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie organów prowadzących szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne dla dzieci i młodzieży, szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne, a także szkoły, zespoły szkół i szkolne punkty konsultacyjne przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych i przedstawicielstwach wojskowych Rzeczypospolitej Polskiej oraz biblioteki pedagogiczne w podejmowaniu przedsięwzięć w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa.

(źródło: http://www.mkidn.gov.pl)

W ramach tego programu w  sierpniu 2018r. Szkoła Podstawowa nr 6  otrzymała dofinansowanie na zakup książek do biblioteki szkolnej za łączną kwotę 15 tys. zł. (12 000 zł z dotacji + 3 000 zł od organu prowadzącego szkołę). Księgozbiór szkolny wzbogacił się o  868 nowych książek – lektur i nowości wydawniczych dla dzieci, młodzieży oraz rodziców. Zamówione książki dotarły do biblioteki we wrześniu 2018. Następnie każda została wprowadzona do inwentarza biblioteki szkolnej (wszystko w systemie komputerowym MOL Net +). W kolejnym kroku książki zostały obłożone w folię. W tych czynnościach pomagali mi oczywiście uczniowie  w ramach wolontariatu, aby już w listopadzie 2018 wszystkie nowości trafiły na półki naszej biblioteki. Obok zakupu książek zaplanowałam szereg inicjatyw promujących czytelnictwo w szkole, szereg działań wskazujących na współdziałanie szkoły w środowisku lokalnym.

Koordynatorką programu jest pani Aleksandra Mitula.

 

Witam serdecznie 🙂
Wspominamy nasze poprzednie ferie zimowe i z radością planujemy kolejny wyjazd z Państwa dziećmi 🙂
Przedstawiam 2 oferty wyjazdu – obóz narciarski w Murzasichle (to samo miejsce, co w zeszłym roku) oraz zimowisko w Bieszczadach ( to opcja dla tych, którzy niekoniecznie chcą codziennie jeździć na nartach, lecz chcą też inaczej spędzić czas wolny w zimowej scenerii).

MURZASICHLE – OBÓZ NARCIARSKI
Termin wyjazdu do Murzasichle: 17.02.do 23.02.2019, cena: 1059 zł + ok.250zł na karnety narciarskie.
MURZASICHLE to turystyczna miejscowość położona ok. 8 km od Zakopanego, posiadająca wyciągi narciarskie o długości ok. 600 m oraz restauracje i sklepy.ZAKWATEROWANIE: Pensjonat rodzinny Hawran/Danka położone ok. 200 m. od wyciągu, pokoje 2 – 5 osobowe z łazienkami, stołówka, świetlica RTV, sala dyskotekowa, bilard, stół do tenisa stołowego.
Świadczenia zawarte w cenie:
• przejazd LUX autokarem
• zakwaterowanie w Pensjonacie pokoje z łazienkami (6 noclegów)
• wyżywienie: 6 śniadań , 6 obiadów, 6 kolacji lub suchych prowiantów na narty
• ubezpieczenie NNW
• opieka pilota – kierownika, kadry pedagogicznej
• codzienna nauka jazdy pod opieką instruktorów narciarskich i snowboardu – stok w Jurgowie
• 1 wejście na baseny termalne
• zwiedzanie Zakopanego z przewodnikiem tatrzańskim

BIESZCZADY – ZIMOWISKO „Polska Alaska”
Termin wyjazdu w:10.02 -16.02.2019, cena 1090 zł
Jeśli nie jesteś zapalonym narciarzem, ale kochasz zimę, góry i przygodę to ten program jest właśnie dla Ciebie! Poznaj dzikie Bieszczady w zimowej odsłonie na skuterze śnieżnym lub w psim zaprzęgu. Naucz się sztuki przetrwania w zimowych warunkach, a wieczorem zrelaksuj się przy niezapomnianym bieszczadzkim ognisku lub na FLUO PARTY.
ZAKWATEROWANIE
Kompleks SKALNY SPA położony w centrum uzdrowiska Polańczyk w www.skalnyspa.pl
zimowej scenerii Jeziora Solińskiego. Do dyspozycji ponad 200 miejsc w przytulnych pokojach 2, 3, 4 i 5 os. z pełnym węzłem sanitarnym , TV , internet Wi Fi. Na miejscu duża sala klubową z kominkiem – GŁUCHA JAMA, w której istnieje możliwość gry bilard, piłkarzyki lub darta. Ośrodek posiada kryty basen z brodzikiem oraz strefę SPA z kompleksem saun i łaźni, gabinetami masażu i kosmetyki oraz jacuzzi. Strona obiektu: www.skalnyspa.pl
Cena zawiera:
• przejazd autokarem LUX,
• 6 noclegów,
• 3 posiłki dziennie,
• ubezpieczenie NNW,
• opiekę kadry pedagogicznej,
• realizację programu.
Szczegółowych informacji udziela Aleksandra Mitula -tel. 693 997 793- wychowawczyni i instruktorka rekreacji ruchowej – narciarstwo zjazdowe.
ZAPRASZAM 🙂

Informacje o przyjęciu dzieci na świetlicę szkolną w roku 2015/2016:

Regulamin świetlicy 2015-2016

WNIOSEK-O-PRZYJĘCIE-DZIECKA-DO-ŚWIETLICY-SZKOLNEJ

Plan pracy świetlicy na rok szkolny 2014/2015: pobierz

„Akademia Sukcesu – Reaktywacja” – pod taką nazwą ruszyła w naszej szkole realizacja zadania publicznego w dziedzinie ochrony i promocji zdrowiawspieranego przez miasto Jastrzębie – Zdrój.  Planowane zajęcia odbywać się będą od kwietnia do czerwca 2015 roku. Mają pomóc w lepszym poznaniu i zrozumieniu siebie, pokonywaniu własnych słabości i budowaniu poczucia własnej wartości na doświadczeniu przygody. Program zakłada stworzenie uczestnikom warunków umożliwiających podjęcie wyzwania i osiągniecie wyznaczonego celu: pokonanie lęków, trudności i osiągnięcie sukcesu, indywidualnego jak i grupowego.
To już kolejna edycja Akademii Sukcesu w naszej szkole. To czego doświadczyli i co przeżyli śmiałkowie pierwszej edycji można podglądnąć w galerii zdjęć. Oprócz cotygodniowych zajęć brali oni udział w zacięciach na ściance wspinaczkowej, warsztatach ceramicznych, w nocy filmowej w szkole i w weekendowej wyprawie górskiej w Lachowicach – Beskid Żywiecki.

 

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha