admin

Siostry- Dominika, Zosia i Ania Kupczak wzięły udział w zawodach pływackich osiągając wysokie
lokaty. Do grona zwycięzców dołączyła także Dominika Kumor.
Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!

IMG_0148 IMG_0150

Dziennik Zachodni zorganizował  plebiscyt, w którym wzięło udział ponad dwa tysiące nauczycieli. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach – nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej, klas IV-VII i gimnazjum oraz uczących młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych. Laureatów wskazali Czytelnicy i Internauci w głosowaniu esemesowym w miastach i powiatach.

Miło nam donieść, że wśród laureatów znalazła się Pani Małgorzata Chilińska, której nagroda została przyznana w kategorii nauczycieli klas I-III.

Składamy serdeczne gratulacje!

Więcej informacji znajdziecie:

http://www.dziennikzachodni.pl/edukacja/g/oto-laureaci-tytulu-nauczyciel-na-medal-wreczylismy-nagrody-zwyciezcom-plebiscytu-dz-zdjecia,12744570,26588170/

http://www.dziennikzachodni.pl/edukacja/g/oto-laureaci-tytulu-nauczyciel-na-medal-wreczylismy-nagrody-zwyciezcom-plebiscytu-dz-zdjecia,12744570,26588122/

Klasa 2a z radością informuje, że uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grupy wiekowej „Skrzaty”. Aby z honorem wstąpić w poczet grupy pierwszaki zmierzyły się z zadaniami przygotowanymi przez króla Maciusia I. Z nieprzymuszonej woli oddały w jego ręce dar w postaci kępki swoich drogocennych włosów, z uśmiechem na twarzy zjadły kawałek cytryny, po raz ostatni podpisały się odciskiem palca oraz zaśpiewały piosenkę. Wspaniale wywiązały się z zadań i w obecności skrzatów złożyły przed Maciusiem I przysięgę. W dowód uznania na ręce przewodniczącego klasy otrzymały dyplom.

I turniej klasowy „Lubię siatkówkę” za nami.
W dniu 10.11.2017 r. odbył się nasz klasowy turniej siatkówki „dwójek”.
Wystartowało 11 drużyn walka była bardzo zacięta emocje trzymały do samego końca.

I miejsce: Prószyński Jakub, Kern Krystian.
Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal a najlepsze drużyny piękne puchary.

Sezon 2017/2018 w mini siatkówce rozpoczęty!

W dniu 02.11.2017 r. trzy drużyny chłopców z naszej klasy wystartowały w rozgrywkach ŚLPS. Mecze rozgrywane były na hali MOSIR w Radlinie. A tak przedstawiają się wyniki:
KS J.A.J.O 1- TS Volley II Rybnik 2-0
KS J.A.J.O 1- SMUKS II Orzesze 2-0
KS J.A.J.O 1 – SK Górnik III Radlin 2-0

KS J.A.J.O 2- KS Siatkarz Beskid III Skoczów 2-0
KS J.A.J.O 2- Górnik II Radlin 1-2
KS J.A.J.O 2- Millenium II Porąbka 1-2

KS J.A.J.O 3- SK Górnik I Radlin 0-2
KS J.A.J.O 3- KSG III Bestwina 2-0
KS J.A.J.O 3- Millenium I Porąbka 0-2

W dniu 16.11.2017 r. rozegrane zostały rewanże.

W dniu 03.11.2017r. dwie drużyny dziewcząt z naszej klasy rozegrały na hali MOSIR Mikołów swoje pierwsze mecze w rozgrywkach Śląskiej Ligi. Oto wyniki:
KS J.A.J.O 1- MOSIR I Łaziska Górne 0-2
KS J.A.J.O 1- KPKS III Halemba 1-2
KS J.A.J.O 1- UKS Trójka III Mikołów 2-0
KS J.A.J.O 1- KPKS VIII Halemba 2-0

KS J.A.J.O 2- UKS Trójka I Mikołów 2-0
KS J.A.J.O 2- KPKS I Halemba 1-2
KS J.A.J.O 2- KPKS VII Halemba 2-1
KS J.A.J.O 2- SMUKS I Orzesze 2-0

W dniu 17.11.2017r. zostały rozegrane rewanże

IMG_0085Właśnie otrzymaliśmy informację od Polskiego Związku Szachowego, że  Zuzanna Adamczyk – uczennica kl.7b reprezentowała Polskę na Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów w szachach w miejscowości Mamaia w Rumunii.

W październiku br. ogłoszony został konkurs, który miał na celu zachęcenie uczniów klas VII do stworzenia indywidualnego, oryginalnego i niepowtarzalnego kalendarza adwentowego. Organizatorką konkursu była nauczycielka języka niemieckiego, p. Aleksandra Swaczyj. Uczestnicy swoje prace mogli oddawać do końca listopada. Do szkolnej rywalizacji zgłosiło się wielu uczniów. Każdy z nich wykazał się kreatywnością oraz zdolnościami plastycznymi. Oceniano indywidualne potraktowanie świątecznego tematu, ilość pracy włożonej w wykonanie projektu i pomysłowość. Kalendarze były różnorodne, od pudełka z szufladkami po drewnianą choinkę z patyczków. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i drobny upominek.
Oto lista nagrodzonych:
I miejsce – Justyna Mroczkowska kl.7b
II miejsce – Natan Kozioł kl.7a
III miejsce – Weronika Jurgowian kl.7a
Wyróżnieni: Dominik Kupczak kl.7a i Zuzanna Wac kl.7c.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!
Konkurs miał na celu przybliżyć tradycje świąteczne naszych zachodnich sąsiadów. To właśnie w Niemczech w XIX w. narodził się zwyczaj specjalnego kalendarza odliczającego dni od pierwszego dnia Adwentu do Wigilii Bożego Narodzenia.

 

W niedzielę 3 grudnia uczennica kl.Vc Dominika Kupczak zajęła 1 miejsce w Mikołajkowych Zawodach Pływackich w Woli na dystansie 100m.
Gratulujemy!

Dominika

W zimowy, grudniowy poranek dziewczyny z klas VII reprezentowały naszą szkołę na XV Turnieju Wiedzy o Zdrowiu. Wcześniej odbyły się szkolne eliminacje do konkursu, które pozwoliły wyłonić najlepszych. Miejski konkurs odbył się 1 grudnia w siedzibie Urzędu Miasta Jastrzębie- Zdrój. Uczniowie pisali test w swoich kategoriach wiekowych. Później był czas oczekiwania na wyniki, który był umilony słodkim poczęstunkiem i prezentacją filmów. W końcu nadszedł czas ogłoszenia wyników! Nasze koleżanki uzyskały wyróżnienia oraz dyplomy i nagrody za uczestnictwo:
Adamczyk Zuzanna kl. VII B – wyróżnienie
Pawlak Karolina VII C – wyróżnienie
Fujak Zuzanna VII A – dyplom uczestnictwa
Wszystkim gratulujemy!!!

 

„Mówi się czasem, że dzieci są najlepszymi poetami”
Takimi słowami profesor Jerzy Bralczyk rozpoczął recenzję XIV tomiku wierszy pt. ,,Antologia Poezji Dziecięcej” będącego podsumowaniem Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego dla szkół podstawowych i gimnazjów organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 30 w Zabrzu pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Zabrze, Marszałka Województwa Śląskiego oraz Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach.
Spośród 2 tysięcy nadesłanych wierszy Komisja wybrała również dwa utwory napisane przez uczennice naszej szkoły. Laureatkami tegorocznego konkursu zostały:
- Kaja Janiszewska z klasy 3 A, która jednocześnie zajęła I miejsce,
- Nadia Redlin z klasy 5 B.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

© 2017 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha