admin

W tym roku ferie wyglądały inaczej niż zwykle. Nie można było pojechać na stok i pojeździć na nartach lub snowboardzie.A myślę, że większość osób miała plany właśnie z tym związane. Wiele obozów zostało odwołanych, ale niektórzy nie poddali się i wymyślili coś, żeby te ferie spędzić jak najlepiej. Część wyjeżdżała w góry, inni odwiedzali swoją bliską rodzinę, a nawet  spędzali czas w swoim ogrodzie albo pod blokiem. Tam nie brakowało zabaw takich jak: lepienie bałwana, igloo oraz rzucanie się śnieżkami. Może w tym roku niezbyt dobrze nam się złożyło,  że  spadł śnieg, a my nawet nie mogliśmy pojeździć na nartach czy na snowboardzie, to i tak sądzę, że bardzo miło zaskoczyła nas ta zima i nawet  bez udostępnienia stoków odpoczęliśmy i dobrze spędziliśmy czas w te ferie.

Martyna Metlak 8b

Uczniowie klas IV i V wykonywali na lekcjach grafiki związane z zimą. Oto niektóre z nich. Miłego oglądania.

autor: Anna Jackowska kl.5a 

Hu hu ha! Hu hu ha! Nasza zima zła” , kto powiedział, że zima jest zła? Zima jest super… można na przykład robić aniołki na śniegu, albo lepić bałwana…

 

 

 

 

autor: Zofia Królikowska kl.5a

Bardzo lubię Syberię, bo jest tam dużo śniegu i białych zwierzątek. I nocą Syberia jest przepiękna.

 

 

autor: Hania Kolanowska kl.4c
Ja podczas ferii codziennie wychodziłam na spacery. Gdy u nas nie było śniegu pojechaliśmy z siostrą , bratem i tatą w góry. Zjeżdżałyśmy z siostrą na sankach i było fajnie. Tydzień później poszłam na imprezę urodzinową mojej koleżanki z klasy. A potem gdy u nas spadł śnieg wychodziłam często na sanki i bawiłam się w śniegu. Ferie spędziłam aktywnie i świetnie się bawiłam.

 

 

autor: Aurelia Kohut kl.4c
Przed feriami jeździłam na stoki do Ustronia, Istebnej i Szczyrku. Jak u nas spadł śnieg to codziennie chodziłam z koleżanką na sanki pod blok i budowałyśmy jeszcze skocznię. Kupiłam sobie chomiczka, który ma na imię Kola.

 

Szanowni Państwo,
od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym.
Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych nadal będą się uczyć zdalnie.
Szczegóły dotyczące funkcjonowania szkoły zostały wprowadzone Zarządzeniem nr1/2021 dyrektora szkoły z dnia 15.01.2021 r, które znajdziecie Państwo poniżej.

Zarządzenie Nr 1-2021

Prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem oraz nowymi dokumentami określającymi:

załącznik 1- PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19 na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Jastrzębiu-Zdroju obowiązującymi od dnia 18 stycznia 2021r.

Załącznik nr 1

załącznik 2– Zasady organizacji pracy i funkcjonowania
Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Jastrzębiu-Zdroju w okresie pandemii Covid-19, od 18 do 31 stycznia 2021r.

Załącznik nr 2

Miło nam poinformować, że pomimo pandemii uczniowie klasy III a osiągają wspaniałe sukcesy w licznych konkursach.

Szymon Adynkiewicz– Piragas został laureatem w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Antologia Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej”.

Alicja Chodura zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego pt. „Byłem, widziałem, zapamiętałem, a potem narysowałem – natura w przemyśle”.

Emilia Czupil zdobyła I miejsce w miejskim konkursie „Gdy dorosnę to zostanę…” .

Gratulujemy serdecznie, jesteśmy z Was dumni!

Przypominamy o trwającym konkursie dla uczniów „Rodzinne wspomnienia ocalimy od zapomnienia”. Święta to idealny czas aby porozmawiać z babcią, dziadkiem lub inna bliską osobą, która pamięta czasy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego!
Do wygrania atrakcyjne nagrody – wysokiej klasy laptop, kamerka GoPro oraz głośnik JBL!

Powyższy konkurs to jedna z trzech propozycji przygotowanych przez Fundację JSW w ramach upamiętnienia i kultywowania Porozumienia Jastrzębskiego.
„40-LECIE POROZUMNIEA JASTRZĘBSKIEGO – RODZINNE WSPOMNIENIA OCALIMY OD ZAPOMNIENIA”.

Jesteśmy Fundacją która za jeden z najważniejszych celów stawia sobie kultywowanie historii i tradycji. Te wartości leżą u podstaw etosu górniczego stanu , dlatego w tym wyjątkowym momencie , jakim jest 40 rocznica Porozumienia Jastrzębskiego, zwracamy się z apelem – pomóżcie nam ocalić wspomnienia naocznych świadków i bohaterów tych historycznych wydarzeń. Wielu z nich już odeszło od nas na zawsze , a wraz z nim bezcenne wspomnienia będące świadectwem historii. To właśnie dlatego wspomnienia tych którzy są z nami, maja dla nas tak wielką wartość. Razem uda nam się zbudować wielowymiarowy i ludzki w swoim wyrazie, obraz historycznych wydarzeń z sierpnia i września 1980 roku.

Istotnym elementem tradycji jest wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenia. Dlatego zależy nam na tym, aby wspomnienia dziadków czy ojców zbierali przedstawiciele najmłodszego pokolenia. Jesteśmy przekonani że konkursowe prace będą rodzinnymi historiami, które powstaną na kanwie międzypokoleniowych opowieści.

Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie materiału w wersji multimedialnej – przeprowadzenie wywiadu/rozmowy z osobą, która pamięta czasy Porozumienia Jastrzębskiego oraz przedstawienie w dowolnej formie jego rezultatów – może to być film, teledysk, nagranie audio, praca plastyczna, itp. Osobą udzielającą wywiadu może być zarówno członek rodziny, znajomy, jak i dowolna osoba, która zdaniem uczestnika konkursu może w ciekawy sposób opowiedzieć o swoich wspomnieniach sprzed 40 lat. Naszym celem jest poszerzenie świadomości młodych pokoleń w zakresie lokalnej historii oraz utrwalenie wspomnień naocznych świadków tamtych wydarzeń.

Konkurs ma charakter edukacyjny. Celem Konkursu jest wyłonienie najciekawszych pomysłów uczniów przedszkoli, szkół podstawowych lub szkół ponadpodstawowych na utrwalenie wspomnień osób uczestniczących w wydarzeniach związanych
z podpisaniem Porozumień Jastrzębskich o historycznych wydarzeniach sprzed 40 laty.

Szczegóły w załączeniu oraz na stronie www.fundacjajsw.pl, a także naszych kanałach społecznościowych FB i Instagram.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam
Magdalena Szynal

KONKURS Wspomnienia ocalimy od zapomnienia

W dniach 30.11-11.12 odbył się w naszej szkole konkurs „Najładniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”. Konkurs był skierowany do uczniów klas 7 i 8 uczących się języka niemieckiego, ponieważ wraz z wykonaniem kartki należało umieścić na niej życzenia świąteczne w języku niemieckim.
Zwycięzcy- klasy 7:
1m.Hanna Kaleta kl.7a,
2m.Natalia Wawrzeńczyk kl.7c,
3m. Daniel Adamski kl.7a.
Zwycięzcy- Klasy 8:
1m.Julia Wróbel kl.8d,
2m.Martyna Metlak kl.8b,
3m. Natalia Redlin kl.8b,
wyróżnienie-Mikołaj Ostrowski kl.8d.

Konkurs przygotowały- A. Swaczyj i K. Wach.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

autor zdjęć: Nadia Redlin

 

 

 

 

 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE 2020

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
życzę Ci nadziei, własnego skrawka nieba,
zadumy nad płomieniem świecy,
filiżanki dobrej, pachnącej kawy,
piękna poezji, muzyki,
pogodnych świąt zimowych,
odpoczynku, zwolnienia oddechu,
nabrania dystansu do tego, co wokół,
chwil roziskrzonych kolędą,
śmiechem i wspomnieniami.
Wesołych świąt!

Czytaj dalej »

JAKI JESTEM?
Każdy z nas jest inny. Nie zawsze od razu to zauważamy. Często szukamy w innych osobach podobieństw do siebie i dopiero kiedy je widzimy, zaczynamy nawiązywać z kimś relację. Niektórym z nas jest trudno popatrzeć na siebie i nazwać swoje mocne i słabe strony. Poniżej jest zamieszczony arkusz, dzięki któremu możemy to poćwiczyć. Jeśli poznamy swoje mocne strony, będziemy wiedzieli, jakie nasze cechy wykorzystać do własnego rozwoju, osiągania celów. Znając swoje słabe strony, będziemy mogli podjąć pracę nad sobą, bądź nad naszymi niepowodzeniami.
Jaki jestem
Każdy z nas ma w swoim życiorysie mniejsze lub większe sukcesy, osiągnięcia. Jest to uzależnione między innymi od naszego wieku, zainteresowań, talentów itd.. Poniżej znajduje się dziennik sukcesów małych i dużych. Dla jednych samodzielne zrobienie sobie kanapek będzie dużym osiągnięciem, a dla innych nauczenie się jazdy na łyżwach. Zachęcam, abyście wypełniali takie dzienniczki co jakiś czas. W chwilach zwątpienia, lub kiepskiego nastroju, możecie sobie do nich zaglądać – myślę, że to poprawi Wam humor i wzmocni wiarę w siebie 🙂
Moje sukcesy
Jeśli nie macie możliwości wydrukowania arkuszy, możecie je sobie przerysować lub stworzyć inny według własnego pomysłu.
Myślę, że wykonanie powyższych zadań będzie doskonałym podsumowaniem na zakończenie roku 🙂
Autor: Anna Orzechowska

Masz problemy, nie czekaj, rozmawiaj o problemach.
Podaję telefony, na które można dzwonić w razie problemów, kłopotów:
800 70 22 22 linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego ( całodobowa i bezpłatna )
116 111Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży ( bezpłatnie i całodobowo, można pisać: www.116111.pl )
800 108 108 bezpłatna linia wsparcia dla osób po stracie bliskich ( w dni powszednie od godz. 14.00 do 20.00 )
116 123Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym ( bezpłatnie codziennie od godz. 14.00 do 22.00 )
22 594 91 00Antydepresyjny Telefon Zaufania Forum Przeciw Depresji

Również Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jastrzębiu-Zdroju jest do dyspozycji, nr tel. 32 4717878. Można tam umówić się na spotkanie.
Pozdrawiam – pedagog

Zapraszamy do udziału w wolontariacie dotyczącym pisania kartek świątecznych z życzeniami.

Chętni uczniowie samodzielnie wykonują kartki i obdarowują nimi dzieci – wychowanków Domu Dziecka mieszczącego się na ul. Opolskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Szkoła dysponuje listą dzieci.
Wykonując kartkę można korzystać z dostępnych artykułów plastycznych, wzorów życzeń, różnych symboli świątecznych.
Podpisaną kartkę prosimy włożyć do koperty i zostawić w sekretariacie szkoły do piątku 18.12.2020 roku do godz. 11.00.
Jeszcze w piątek zostaną dostarczone do instytucji!

“To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia” (Paul Thiry Holbach)

“Człowiek jest szczęśliwy tylko wtedy, kiedy kocha i coś daje. Albowiem większym szczęściem jest dawać niż brać” (Max Scheler)

Mimo pandemii z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia PCK organizuje zbiórkę darów.
Najlepsze byłyby dary o dłuższym terminie ważności np. mąka, kasza, ryż makaron, cukier, słodycze, mile widziane książki, zabawki, przybory szkolne, gry.
Dary można zawozić osobiście do Rejonowego Oddziału PCK, ul. 1 Maja 15, II piętro, 512 24 26 27, najlepiej we wtorki i piątki 10.00-12.00
Dary można przywozić również do SP6, w godzinach 8.00-15.00, w dniach 14.12-18.12.

Opiekun SU

© 2021 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha