admin

Środa, 2 września 2020 r.
Nareszcie! Wróciliśmy do szkoły! Dzisiaj był pierwszy dzień prawdziwych zajęć i muszę się przyznać, że czekałam na niego z niecierpliwością! W końcu miałam mieć informatykę, czyli mój ulubiony przedmiot (mam nadzieję, że w przyszłości zostanę grafikiem komputerowym).
Do klasy wprowadziła nas nauczycielka, zresztą moja ulubiona. Rozumiecie- ulubiona nauczycielka i ulubiony przedmiot często idą w parze 🙂 ) Ruszyłam do mojego stałego stanowiska i stanęłam, zdumiona. Przecierałam oczy i nie mogłam uwierzyć. Stare, zużyte komputery zniknęły!!!
Na stolikach stały, nowiutkie, lśniące komputery. Podczas lekcji okazało się, że są nie tylko ładne, ale szybkie, wydajne, wyposażone w nowoczesne oprogramowanie. Teraz praca na lekcjach informatyki będzie prawdziwą przyjemnością.
Pani powiedziała nam, że wyposażenie pracowni w tak nowoczesny sprzęt było możliwe dzięki wsparciu Fundacji JSW. Całość inwestycji wyniosła 54 591,15zł, z czego z Fundacji JSW otrzymaliśmy 49 140zł.

W imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły bardzo dziękuję!
Uczennica z  kl.VIII

W dniach 21.08.2020 – 27.08.2020 w naszej szkole odbyły się półkolonie – „Wakacyjne warsztaty taneczne”, w których wzięło udział 20 dzieci w wieku 8-10 lat. Była to realizacja części ZADANIA PUBLICZNEGO „Z TAŃCEM W PLECAKU 2” współfinansowanego przez Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój.
Zajęcia odbywały się raz dziennie w wymiarze 5 godz. Praca była utrudniona, bo odbywała się w reżimie sanitarnym. Dzieci cały ten czas były otoczone opieką pani pielęgniarki i wychowawców, którzy czuwali nad ich bezpieczeństwem.
W trakcie trwania warsztatów dzieci miały okazję podnieść kondycję fizyczną, popracować nad swoją techniką w zakresie tańców standardowych i latynoamerykańskich z mistrzem tańca towarzyskiego – Wojciechem Wolinowskim.
Poznały także inną formę tańca – balet, który wspaniale wpłynął na ich sylwetkę i postawę. Zajęcia prowadziła instruktorka baletu i choreograf – Marta Sołtys.
Program warsztatów w całości został zrealizowany. Mamy nadzieję, że praca treningowa wykonana podczas warsztatów zaowocuje w przyszłości sukcesami dzieci podczas rywalizacji na turniejach tanecznych.
Małgorzata Chylińska

Oto krótkie filmy z zajęć:  film,film 2

Galeria zdjęć:

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, który przywitał wszystkie dzieci i rodziców.
W czasie uroczystości odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy otrzymał dyplom.
Całą akademię poprowadziła uczennica klasy 3b – Lena Banasiak.
Pierwszakom życzymy wielu przyjaciół i wspaniałych chwil w podróży po wiedzę.

Bezpieczeństwo w drodze i ze szkoły – wspólny list MEN, MI i GIS
O bezpieczeństwo dzieci i młodzieży musimy zadbać także w drodze do i ze szkoły. Uczniowie, którzy korzystają z transportu publicznego, są zobowiązani do zasłaniania nosa i ust. Te same zasady bezpieczeństwa obowiązują także w przypadku dowozu dzieci do szkół organizowanego przez wiele gmin na terenie całego kraju – zaznaczyli ministrowie Dariusz Piontkowski, Andrzej Adamczyk oraz Jarosław Pinkas w liście skierowanym do dyrektorów szkół.

Szefowie MEN, MI oraz GIS podkreślili, że zachowanie środków ostrożności w komunikacji zbiorowej jest jednym z elementów bezpiecznego powrotu uczniów do szkół. Zaapelowali również do dyrektorów, aby we współpracy z organami prowadzącymi zapewnili zapas maseczek ochronnych we wszystkich autobusach szkolnych. Z takich maseczek mogliby korzystać uczniowie, którzy w danym dniu nie będą mieli własnej osłony nosa i ust.

Jednocześnie Minister Edukacji Narodowej, Minister Infrastruktury oraz Główny Inspektor Sanitarny poprosili dyrektorów szkół o przekazanie tych informacji rodzicom i opiekunom uczniów.

więcej na stronie: http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/wazne/bezpieczenstwo-uczniow-w-srodkach-transportu-zbiorowego-wspolny-list-szefow-men-mi-i-gis/

List szefów MEN, MI i GIS

Wytyczne GIS MZ i MEN dotyczące transportu

Procedury bezpiecznego pobytu ucznia klas 1-3 w czasie pandemii Covid 19 obowiązujące w SP6

Załącznik 1

Pierwsza zmiana: godz 8.00

Od 2 września uczniowie klas II- III korzystają z wejścia od strony boiska ( koło świetlicy).
Wejście do szkoły od godz. 7.45. Uczniowie samodzielnie idą do sal, w których będzie czekać nauczyciel.

Klasa 1 „a” czeka przed wejściem od strony boiska na swojego nauczyciela o godz. 7.50.
Klasa 1 „b” czeka przed wejściem od strony boiska na swojego nauczyciela o godz. 7.55.

Druga zmiana: 10.45  i  11.45

Nauczyciel rozpoczynający lekcje schodzi po uczniów na boisko o godz. 11.45. Nauczyciel wchodząc z klasą zabiera uczniów ze świetlicy szkolnej. Nauczyciel kończący zajęcia odprowadza uczniów na świetlicę i boisko szkolne.

Szanowni Państwo!

Proszę o szczegółowe zapoznanie się z PROCEDURAMI BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19 NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 6 im. Janusza Korczaka w Jastrzębiu-Zdroju, które będą obowiązywały od dnia 1 września 2020 r.
Zostały one opracowane na podstawie wytycznych i zaleceń Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego i uwzględniają możliwości lokalowe, kadrowe i specyfikę szkoły.
Proszę również o zapoznanie z nimi dzieci oraz wszystkie osoby, które w imieniu Państwa będą przyprowadzały i odbierały uczniów ze szkoły.

Rodzice, których dzieci zostały przyjęte do świetlicy szkolnej, proszeni są o zapoznanie się z Regulaminem świetlicy szkolnej.

Jednocześnie informuję, że przedstawione dokumenty będą na bieżąco modyfikowane w zależności od rozwijającej się sytuacji epidemiologicznej w naszej szkole i mieście oraz nowych wytycznych organów nadrzędnych.

Z poważaniem-
Robert Bareja
dyrektor szkoły

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID 19 w SP6

Filmy umieszczone poniżej prezentują niezbędne informacje istotne w czasie epidemii oraz przez cały okres aż do czasu wynalezienia szczepionki lub leku na chorobę wywoływaną przez wirus SARS CoV-2. 🙂
ZAPRASZAMY do oglądania 🙂
Kliknij w poniższy baner. 

Procedury bezpieczeństwa świetlica szkolna

Uwaga Rodzice!

Termin rekrutacji na świetlicę szkolną zakończył się 24 sierpnia 2020r. Wszystkie osoby, które złożyły wniosek w powyższym terminie zostały zakwalifikowane. Szczegółowa lista osób przyjętych na świetlicę dostępna jest w sekretariacie szkoły. Pozostałe osoby zostały umieszczone na liście oczekujących.

Nauczyciele świetlicy

Informacje dotyczące nowego roku szkolnego 2020-2021

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020-2021 spotkania z wychowawcą

 

© 2020 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha