admin

Właśnie ruszyła kolejna edycja akcji „Dzwonek na obiad”. Jej celem jest dofinansowanie ciepłych posiłków dla uczniów. Zgłoszenia trwają do 5 października.
Organizatorem programu stypendium obiadowego jest Fundacja „Być Bardziej”. Akcja może objąć każdego ucznia szkoły podstawowej, gimnazjalnej i ponadpodstawowej w całej Polsce.
Udział warunkuje dochód na jednego członka gospodarstwa domowego, w którym żyje młody człowiek. Jeśli miesięczny średni łączny dochód netto na osobę nie przekracza 1000 zł, uczeń może skorzystać z posiłków w szkole.
„Do tej pory stypendium przyznawaliśmy, gdy dochód netto w rodzinie nie przekraczał 800 złotych. W tym roku po raz pierwszy zmieniliśmy to kryterium do 1000 złotych. To ze względu na czynniki ekonomiczne, między innymi wyższą płacę minimalną” – tłumaczy ksiądz Andrzej Sikorski, prezes fundacji „Być Bardziej”.
Aby zgłosić udział dziecka, należy się zarejestrować, a potem zalogować na stronie dzwoneknaobiad.pl, wypełnić wniosek on-line i zgromadzić potrzebne dokumenty, potwierdzające dane z wniosku.
„Do stypendium obiadowego zgłosić ucznia może każdy: dyrektor, wychowawca, ksiądz czy sąsiad, ale musi przy tym współpracować z rodzicami lub prawnymi opiekunami” wyjaśnia ksiądz Sikorski.
„Na ogół pedagog lub psycholog szkolny pomagają przejść przez internetowe procedury, bo wiele rodzin jest wykluczonych cyfrowo” – dodaje kapłan.
Nabór do programu trwa do 5 października 2018 roku. O przyznaniu stypendium decyduje kolejność zgłoszeń.
W zeszłym roku w ramach akcji z pomocy fundacji skorzystało około 300 dzieci.
Akcję mogą wesprzeć indywidualni darczyńcy, kupując nawet pojedynczy obiad za pośrednictwem strony dzwoneknaobiad.pl https://dzwoneknaobiad.pl/ W finansowanie włączają się też szkoły, przeprowadzając zbiórkę pod hasłem „Grosz do grosza”. Za te pieniądze fundacja wykupuje kolejne obiady dla uczniów z całej Polski.
Program wspierają Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Zdrowia.
 
Szczegóły: https://dzwoneknaobiad.pl/glowna/

MEN przygotowało kampanię informacyjną skierowaną do rodziców i uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjów, dotycząca rekrutacji na r.sz. 2019/2020. Na stronie www.men.gov.pl/rekrutacja zostały zamieszczone ważne informacje (m. in. plakaty, ulotki, odpowiedzi na najważniejsze pytania), które będą systematycznie uzupełniane.

plakat Rekrutacja 2019-2020

prezentacja nt. rekrutacji rocznika 2018-2019

Dnia 14 września odbył się w naszej szkole koncert zespołu Stonehenge, grającego muzykę irlandzką. Było skocznie, wesoło, ale również nostalgicznie. Uczniowie poznali tańce tego kraju, czyli reel, jig, hornpipe.
Zrobiliśmy krótka relację z tego wystepu, zachęcamy do obejrzenia filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=DLdxD6TQMdg

 

Bardzo miło nam poinformować, że nasz projekt (KUFEREK ARTYSTYCZNY- skarbnica dziecięcych talentów) został laureatem konkursu Fundacji Wawel z Rodziną! Nasza inicjatywa znalazła się wśród 30 zwycięzców i otrzyma grant w wysokości minimum 5000* złotych! Wszystkim zaangażowanym serdecznie gratulujemy!
*Dlaczego minimum? Każdy, kto uwielbia słodycze może pomóc nam w powiększeniu kwoty grantu! Wystarczy kupić produkty firmy Wawel oznaczone serduszkiem, a kod spod opakowania zarejestrować na stronie   www.sercerosnie.com.pl

Każdy kod to punkty, które można wymieniać na atrakcyjne nagrody dla siebie (bilety do kina, koszulki, torby i dostęp do serwisu Showmax) oraz wesprzeć wybraną przez siebie organizację charytatywną. Gorąco zachęcamy do wspierania Fundacji Wawel z Rodziną, bo wszystkie zebrane w akcji przez nią środki zasilą granty na realizację innowacyjnych projektów edukacyjnych – w tym naszego!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w dniu 03.09.2018r. odbędzie się wg poniższego harmonogramu:
klasy I- godz. 10.45
klasy II, III i IV – godz. 10.00
klasy V i VI – godz. 9.15
klasy VII i VIII – godz. 8.30
Zapraszamy!

Oto podręcznik do religii dla klasy VIII

„Błogosławieni, którzy UFAJĄ JEZUSOWI”, wyd. Jedność

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania.
Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.
Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.
Dziękujemy za cały rok szkolny 2017/2018.
Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne SP nr 6 w Jastrzębiu- Zdroju

Dzisiaj w naszej szkole uczniowie brali udział w akcji „Bezpieczne wakacje”. Zostały przypomniane podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. Było także spotkanie z przedstawicielami służb miejskich: Strażą Miejską, Policją i Strażą Pożarną. Młodsi uczniowie otrzymali odblaski. Oto krótka relacja z tego dnia: https://www.youtube.com/watch?v=r7HTOStF0JA

Pamiętamy o telefonach alarmowych:
112 – telefon alarmowy służb ratowniczych
997 – telefon alarmowy Policji
998 – telefon alarmowy Straży Pożarnej
999 – telefon alarmowy Pogotowia Ratunkowego
601 100 100 – telefon alarmowy WOPR

Kilka cennych rad i uwag jak spędzić bezpiecznie wakacje:
1. Rower i wrotki
-Pamiętaj, że jezdnia nie jest placem zabaw! Zachowaj na niej wyjątkową ostrożność.
-Korzystaj ze ścieżek rowerowych; jeżeli jedziesz po jezdni, uważaj na znajomość przepisów ruchu drogowego.
-Zabezpieczaj rower przed kradzieżą.
-Nie pożyczaj roweru nieznajomym.
-Pamiętaj, że unikniesz urazów, jeśli będziesz zakładał kask ochraniający głowę.
-Uważaj podczas przechodzenia przez jezdnię, korzystaj z przejść dla pieszych.
2. Nad wodą i w górach
-Pamiętaj, że kąpiemy się tylko w miejscach wyznaczonych i oznakowanych.
-Nigdy nie skacz do wody w miejscach, których dna nie znasz.
-Nie wchodź do wody po posiłku.
-Zawsze słuchaj poleceń ratownika.
-Kąp się w miejscach dozwolonych pod opieką rodziców.
-W wodzie zachowuj się ostrożnie i nie utrudniaj kąpieli innym.
-Nie zaśmiecaj plaży, dbaj o jej czystość.
-Zapoznaj się z regulaminem kąpieliska i przestrzegaj go.
-Chodź tylko wyznaczonymi szlakami.
-Nie podchodź i nie drażnij dzikich zwierząt.
-Nie zbieraj grzybów i jagód, których nie znasz.
-Ubieraj się stosownie do pogody.
3. Dbaj o swoje bezpieczeństwo
-Na zabawy wybieraj miejsca bezpieczne, oddalone od jezdni i wykopów.
-Nie niszcz i nie zaśmiecaj otoczenia, dbaj o środowisko.
-Rozpalaj ogniska tylko w miejscach do tego przeznaczonych.
-Mów zawsze rodzicom dokąd wychodzisz, po zmroku nie wychodź bez opieki osoby dorosłej.
-Gdy jesteś sam w domu, nie otwieraj drzwi obcym.
-Nie korzystaj z propozycji jazdy samochodem (lub spaceru) z nieznajomymi.
-Uczestnicząc w pracach polowych zawsze zachowaj ostrożność
-Nie zbliżaj się do obcego psa, nie dotykaj go, nawet jeśli robi wrażenie łagodnego.

Życzymy Wam bezpiecznych wakacji!

Dnia 20.06.2018r. odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Jastrzębie- Zdrój dla Najlepszych Uczniów w roku szkolnym 2017/2018. Wśród nagrodzonych znaleźli się także uczniowie naszej szkoły: Daniel Adamski z kl.4a, Dominika Kupczak z kl.5c i Aleksandra Dusza z kl.6a. Wszyscy osiągnęli średnią 6,0.
Gratulujemy!

Viktoria Leksa z kl.1b brała udział w „Gali tancerzy”, która odbył się w Jastrzębiu- Zdroju.

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha