admin

Przekazujemy rodzicom i opiekunom uczniów list Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji. Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych „dopalaczami”.
Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z informacji na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym do zwrócenia uwagi na bazę wypoczynku www.wypoczynek.men.gov.pl.
Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży!

Z wyrazami szacunku
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców

Dnia 17 grudnia 2018r. w naszej szkole był „Dzień Marchewki.” Uczniowie klas 1-5 biorący udział w Programie dla Szkół tego dnia przynieśli do szkoły marchewki, soki marchewkowe, czyli same witaminki. Dzieci uczestniczące w programie przez cztery dni w tygodniu otrzymują świeże owoce i warzywa oraz porcję mleczną (mleko, jogurt, serek naturalny).

Koordynatorki Projektu Marzanna Kowalczyk i Mariola Danewicz

 

 

 

Przedstawiamy pismo dotyczące nowego systemu identyfikacji wizualnej miasta Jastrzębie-Zdrój. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.jastrzebie.pl , na której znajdziecie szczegółowe informacje o nowym logo, nowych barwach i wzorach, którymi od dziś będzie się posługiwało miasto.

KOMUNIKAT

Jak każdego roku Szkoła Podstawowa nr 6 i panie Mariola Danewicz i Marzanna Kowalczyk jest organizatorem Miejskiego Konkursu na Graficzny Projekt Kartki Świątecznej. W tym roku konkurs miał troszkę inną formę- zamiast drukować wykonane kartki autorzy nadsyłali je w wersji elektronicznej. Dnia 7 stycznia w naszej szkole, w pracowni , o godz. 11.30 odbyło się rozdanie nagród w XXIV Miejskim Konkursie na graficzny projekt kartki świątecznej. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Sami zobaczcie jak wyglądały prace zwycięzców.

ZWYCIĘZCY

XXIV Miejski Konkurs Informatyczny na graficzny projekt kartek

Wydział Polityki Społecznej i Mieszkaniowej uprzejmie informuje, iż Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju przystąpił do realizacji Programu pn.: Zdrowy Kręgosłup – Wykrywanie i profilaktyka wad postawy u dzieci w wieku od 7 do 15 lat w Jastrzębiu-Zdroju. W ramach realizacji zadania, na terenie szkół podstawowych, przeprowadzone zostaną badania przesiewowe w kierunku wykrywania wad postawy ciała wśród uczniów klas od pierwszej do ósmej.
W razie pytań do dyspozycji pozostają pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju, tel. 32 476 14 51; 32 475 17 27.

ulotki

informacja dla szkół

13 stycznia 2019r. – podczas „27 FINAŁU WOŚP” klasa I b wraz z Prezydent Miasta Jastrzębie – Zdrój Anną Hetman i mieszkańcami miasta podjęła PRÓBĘ BICIA REKORDU W TAŃCU POLONEZA.
BRAWO PIERWSZAKI 🙂

 

 

Jak co roku w naszej szkole znalazł siedzibę Sztab WOŚP- Jastrzębie- Zdrój.
27 Finał WOŚP odbędzie się w dniu 13 stycznia 2019r., a jego celem będzie pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Swoją pomoc zgłosiło wielu Wolontariuszy.
Dzięki Waszym, nawet tym najdrobniejszym wpłatom i Waszemu zaangażowaniu w działania WOŚP, jest ona w stanie podnosić poziom polskiej medycyny dziecięcej i sprawiać, by każde dziecko, mogło skorzystać ze sprzętu najwyższej jakości.
Sie Ma!

Finał w naszym mieście- więcej informacji na stronach:
https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/kolejny-final-wosp-przed-nami/
https://jastrzebieonline.pl/news,12763,wosp-padnie-rekord-w-tancu-poloneza.html

źródło obrazka: https://www.wosp.org.pl/

Aby rozwijać zainteresowanie sportowe w wybranej dyscyplinie sportowej jaką jest piłka siatkowa oraz kształtować umiejętności współdziałania w zespole, drużyna dziewcząt klasy sportowej VId w składzie: Wiktoria Przybył, Iga Kołodziejczyk, Alicja Chmielowiec oraz Karolina Dudek wzięły udział w roku szkolnym 2018/2019 w rozgrywkach Śląskiej Ligi Minisiatkówki.
Wygrywając mecze z drużynami z Żor i Radziechowy zajęły trzecie miejsce w grupie . Kolejna runda rozgrywek o awans do ćwierćfinału już 20 stycznia 2019r.

W wyżej wymienionych rozgrywkach uczestniczą również : Daria Miszek i Zofia Brzeźny oraz Jakub Partyka, Szymon Ozimek i Adam Panfil
Życzymy powodzenia.

23 października 2018 r. został przeprowadzony Ogólnopolski test Ortograficzny dla trzech grup wiekowych: edukacji wczesnoszkolnej, klas IV-VI szkoły podstawowej oraz klas VII-VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum.
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły, tradycyjnie już, uzyskali w nim wspaniałe rezultaty:
* Laureatem konkursu, zdobywcą tytułu MISTRZA ORTOGRAFII oraz 9 miejsca został Daniel Adamski z klasy V a
* Wyróżnienia otrzymali:
Nadia Redlin z kl. VI – 12 miejsce kl.6b
Zuzanna Adamczyk z kl. VIII b- 13 miejsce kl.8b
Alicja Chmielowiec z kl. VI – 14 miejsce kl.6d
Jakub Momot z kl. VII b- 14 miejsce kl.7b
Amelia Mleczko z kl. VI- 15 miejsce kl.6c
Iga Kołodziejczyk z kl. – 15 miejsce kl.6d
Grzegorz Chmielowiec z kl. VII a- 15 miejsce kl.7a
Wszystkim im serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów.

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha