admin

25 listopada po raz czwarty w Jastrzębiu-Zdroju, rusza kampania społeczna „Biała Wstążka”, która potrwa do 30 listopada 2019r. Głównym organizatorem kampanii „Biała Wstążka” jest Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie z Jastrzębia-Zdroju. W tegoroczną kampanie szeroko włączyli się m.in. Ośrodek Pomocy Społecznej, Sąd Rejonowy, Komenda Miejska Policji, Urząd Miasta – Wydział Edukacji i Dialogu Społecznego, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Straż Miejska, Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Sportowy GKS Jastrzębie.

Informacja o kampanii

Program Kampanii Biała Wstążka 2019 r

14 listopada w ramach obchodów Święta Niepodległości, uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Pieśni Patriotycznych. Uroczystego otwarcia dokonała klasa II B, tańcząc Poloneza, wprowadziła zgromadzonych w atmosferę i charakter Święta Niepodległości.
Śpiewaliśmy „O wojence”, „Szarej piechocie”. Pieśni, które powstawały i towarzyszyły w okopach, na froncie, w marszu. Są one częścią naszej historii i narodowej kultury.
Nasze wspólne śpiewanie to hołd dla tych, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli przed laty wymarzoną niepodległość.

16 października 2019 r. odbyły się w naszej szkole kolejne rodzinne warsztaty artystyczne. Tym razem zmagaliśmy się z kartkami, klejami, taśmami oraz sprzętami o tajemniczo brzmiących nazwach tj. gilotyna, trymer, bindownica. Wszystko po to, aby stworzyć wyjątkowy notes – Kronikę Sukcesu, w której możemy zapisywać swoje osiągnięcia, utrwalać ważne chwile, a nawet wklejać pamiątkowe zdjęcia. Jak nie trudno się domyśleć, każda kronika była wyjątkowa i niepowtarzalna. Nie tylko dlatego, że nie było dwóch tych samych wzorów bądź kompozycji, ale przede wszystkim, kroniki powstały w niecodziennej atmosferze – było wiele uśmiechów, twórczych zmagań i rodzinnych „przytulasów”.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Kuferek artystyczny – skarbnica dziecięcych pomysłów” realizowanego przez Stowarzyszenie Drabina, dzięki środkom Fundacji Wawel z rodziną – Serce Rośnie.

Rozpoczynamy rekrutację do drugiej edycji BEZPŁATNEGO projektu edukacyjnego „Młody da Vinci – innowacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży w Cieszynie i Jastrzębiu Zdroju”.
W załączeniu przesyłam najważniejsze informacje dot. w/w projektu i pragnę zachęcić Państwa do rozpropagowania go wśród Państwa uczniów.

O projekcie
Celem projektu „Młody da Vinci – innowacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży w Cieszynie i Jastrzębiu Zdroju” jest opracowanie programów kształcenia i realizacja działań dydaktycznych przez WSH przy współpracy Urzędów Miasta dla 128 uczniów.
Wsparciem edukacyjnym zostaną objęci uczniowie z klas 4,5,6,7 szkoły podstawowej.
Umożliwi im to rozwijanie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych z zakresu: nauk matematyczno-przyrodniczych, metod szybkiego uczenia się, ICT, rozwiązywania problemów, kreatywności oraz umiejętności pracy zespołowej niezbędnych na rynku pracy:

Realizacja celu nastąpi poprzez następujące zadania:
1.Opracowanie programu kształcenia w ramach innowacyjnych zajęć
2.Realizacje zajęć w bloku tematycznym MŁODY GENIUSZ zawierających warsztaty z zakresu technik pamięciowych i technik szybkiego czytania
3.Realizacje zajęć w bloku tematycznym MŁODY BADACZ zawierających warsztaty z przedmiotów przyrodniczo-matematycznych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, metod laboratoryjnych i wycieczek edukacyjnych
4.Realizacje zajęć w bloku tematycznym MŁODY PROGRAMISTA zawierających warsztaty z robotyki i programowania z wykorzystaniem różnorodnych robotów.
Uczestnicy projektu:

64 dzieci z klas 4, 5, 6, 7 z Jastrzębia Zdroju:
w każdym roku trwania projektu 64 dzieci – dwie grupy warsztatowa z każdego rocznika

Wszelkie niezbędne informacje można uzyskać na stronie www projektu pod adresem:
https://www.humanitas.edu.pl/davinci_cieszyn_jastrzebie_edycja2#tab_16954

Poniżej przesyłam linki do rejestracji dla dzieci:
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=HOBmGTTloku8m-03PbJsrHYS0Yz_WBBLqj6OK6dnit9URDBQSFdUWFNIU1I5VjhIREIxQzhOUk9VMSQlQCN0PWcu

Z poważaniem
Beata Kurasz
Koordynator Projektów Uniwersytetu Międzypokoleniowego

Uniwersytet Dziecięcy

Uniwesytet Dziecięcy_tył

 

W nawiązaniu do międzynarodowej akcji Sprzątanie Świata 2019, zapraszamy po raz kolejny do aktywnego uczestnictwa w XIII edycji naszego ogólnopolskiego konkursu, tym razem pod hasłem: ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY – POMAGAJĄC INNYM POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE
Na czym polega nasz konkurs?
Nasz konkurs polega na zebraniu przez szkołę lub przedszkole wśród uczniów i dzieci starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych w zamian za atrakcyjne nagrody i kupony pieniężne. Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom a niesprawne zostaną przekazane do recyklingu.
Telefony oddajemy do 10 listopada , sala 32, p. Jaros

Szanowni Państwo,
w załączeniu przekazuję informację przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.
Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.
E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.
W imieniu Ministra Edukacji Narodowej oraz na prośbę Głównego Inspektora Sanitarnego uprzejmie proszę o upowszechnienie informacji w Państwa szkołach i placówkach edukacyjnych. Zależy nam na tym, aby wiedza na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów trafiła do rodziców, uczniów i nauczycieli.
Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

MEN i GIS_Informacja na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów

Zapraszamy rodziny (dziecko+rodzic) na warsztaty artystyczne. Podczas zajęć będziemy samodzielnie wykonywać ozdobny notes – Kronikę Sukcesu, w której dzieci będą mogły zamieszczać zdjęcia, zapisywać ważne dla siebie wydarzenia.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Tegoroczne wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się 27 września.
Kandydaci:
Alex Sekmistrz 5d
Denis Chrystof 5c
Nadia Redlin 7b
Mateusz Frenke 8b
Grzegorz Chmielowiec 8a
Kinga Nowak 8a
Walka kandydatów była zacięta, kandydaci w bardzo aktywny sposób prowadzili swoje kampanie, było to min: obdarowywanie słodyczami, rozwieszanie plakatów, ulotek, przebieranki, przypinanie do ubrań zabawnych haseł reklamowych. Do końca nie mieliśmy pojęcia jaki będzie finał wyborów. W wyborach uczestniczyli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły.
Po długim i żmudnym liczeniu głosów przez nasze dzielne i wytrwałe uczennice z klasy 7a: Anię Hałaszko, Martynę Maksymiuk i Maję Kruk ogłosiliśmy następujące wyniki:
Przewodniczący szkoły: Kinga Nowak
Zastępca: Grzegorz Chmielowiec
Sekretarz: Alex Sekmistrz
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnych sukcesów, a wszystkim uczestnikom wyborów dziękujemy za walkę fair play oraz ciekawą kampanię.


W tym jednym z najważniejszych dni w roku szkolnym,
w dniu święta wszystkich nauczycieli,
chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia:
dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości,
wielu sukcesów oraz zadowolenia z uczniów!

UCZNIOWIE SP6

 

„MATMA JEST ŁATWA”- konkurs na zaprojektowanie najciekawszej matematycznej gry dydaktycznej
I. Wstęp
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III SP6.
Organizatorzy: nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej –  Iwona Kowalska, Urszula Koprowska – Michońska
II. Celem konkursu jest:
-zainteresowanie uczniów matematyką,
-zachęcanie do nauki matematyki,
-wyzwalanie aktywności matematycznej,
-inspirowanie do działań kreatywnych,
-wielostronna aktywizacja i rozwijanie logicznego myślenia,
-rozwijanie zainteresowań matematycznych,
-zachęcenie dzieci do podejmowania niestandardowych wyzwań,
-pogłębianie umiejętności i wiedzy z zakresu matematyki,
-pobudzenie do twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce.
III. Zasady udziału w konkursie:
Konkurs polega na opracowaniu i wykonaniu jednej gry przez każdego uczestnika (np. domina, puzzle, gry planszowej, karty, krzyżówki, rebusa) . Każda praca musi zawierać nazwę, zasady i reguły stworzonej przez siebie gry, a także dołączony podpis wykonawcy.
Ocenie podlegać będzie: 
 -zgodność z tematem,
 -poprawność matematyczna,
 -pomysł i atrakcyjność gry,
 -estetyka wykonania.
 
Termin oddania prac mija 18.11.2019. Prace składamy u organizatorów konkursu.
Czekamy na ciekawe pomysły! 
© 2019 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka Suffusion theme by Sayontan Sinha